19 Aralık 2022 Astroloji Güncesi

Herkese Merhaba,

Mutlu bir hafta olsun

Astrolog Selin Yılmaz

Koç ve Yükselen Koçlar

Haftaya krediler, borçlar, miras ve vergi gibi konularla “Merhaba” diyorsunuz. Hafta başında öfke ve tahammülsüzlük sebebiyle tartışmalar yaşayabilirsiniz, lütfen kırıcı olmayın çünkü kariyer ve yaşam amaçlarınızı anlatan yaşam alanınızda bir Yeniay gerçekleşiyor. Olumlu olabilecek etkileri tersine çevirmek istemezsiniz.

Hafta ortası itibarı ile yabancılar, yüksek öğrenim, yurt dışı veya uzak mesafe seyahatler söz konusu olabileceği gibi var ise hukuksal süreçleriniz ilgilenmeniz gerekecektir. Sonrasında ise kariyerinizde yapmak isteyeceğiniz değişiklikler, yenilikler gündem olacaktır. Yaşam amaçlarınızla alakalı bir düzen getirmek isteyebilir, aile büyüklerinizle ilgilenmeniz gerekebilir de.

Burcunuza geçen Jüpiter sizin için oldukça destekleyici etkiler verecektir. Tüm yaşam alanlarınıza şans, bolluk, neşe şekilde sirayet edebilir fakat bu süreçte kilo alımına dikkat. Spora başlamanızı mutlaka öneriyorum. Uzunca bir süre bu etkileri alıyor olacaksınız.

Ve lütfen haftanın ilk 3 günü trafikte yavaş araç kullanın, çevrenizle olmadık yere gerilmeyin , iletişim dilinize dikkat edin.

Sizin için 22 Aralık gece saatleri çok destekleyici. Önemli görüşmelerinizi, kalıcılık ve garanti gerektiren alışverişlerinizi , ikili ilişkilerde yine kalıcı çözümleri bu zaman aralığında rahatlıkla yapabilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğalar

Haftaya ikili ilişkilerinize ve ortaklıklarınıza odaklanmış olarak başlıyorsunuz. Yine hafta başında iş, kariyer, sorumluluklar veya yurt dışı, yabancılar vb alanlardan gelebilecek güzel haber ve etkilerle kendinizi oldukça iyi hissedebilirsiniz.

Hafta ortası itibarı ile ise krediler, ödemeler, çözmeniz gereken bazı krizler söz konusu olabilir. Hafta sonu itibarı ile artık uzak seyahatleri planlayabilir, hukuksal süreçleriniz var ise ilgilenebilirsiniz. Yüksek öğrenim, uzmanlık dersleri de yine gündem olabilir de. Yurt dışı vize vb konular var ise destekleniyor olacaksınız. Hatta 23 Aralık Cuma itibarı ile vize başvurularınız, mahkeme işleriniz, eğitimleriniz gibi konularda yeni başlangıç veya fırsatlarla destekleniyor olacaksınız.

Jüpiter’in Koç’a geçmesi ile şifalanma süreçleriniz başlıyor diyebiliriz. Yalnız kalmak isteyebilir, sağlık ve bakım gibi kendinizi ilgilendiren konulara yönelebilirsiniz. Gizli düşman ve arkanızdan dönen dolaplar var ise de bu süreçte ilahi koruma altında hissedebilirsiniz de kendinizi. Uzunca bir süre bu etkileri alıyor olacaksınız.

 

İkizler ve Yükselen İkizler

Hafta başı oldukça yoğun, sorumluluklar ve iş ortamında halletmeniz gereken olası sorunlarla “merhaba” diyorsunuz. İş arkadaşlarınızla alakalı çözmeniz gereken krizler söz konusu olabilir. Sağlık konusunda da özellikle kendinize dikkat etmenizi öneririm.

Hafta ortası itibarı ile ilişkiler , ortaklıklar gündem olabilir. Doktor, avukat gibi danışmanlık alacağınız randevularınız olabilir. Sonrasında ise krediler, borçlar ve vergilerle alakalı önemli gündemler sizi bekliyor olabilir. Kredi veya vergilerinizi yapılandırabilir, ortaklı girişimlerden elde edeceğiniz gelirlerinizde yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Uzun zamandır belki biraz ruhunuzu dinlendirmek, izole olmak ve dahi kendinizi şifalandırmakla meşgul olmuş olabilirsiniz. Fakat artık yeteri kadar dinlendiyseniz sosyal hayatınız oldukça hareketleniyor gibi görünmekte. Yeni arkadaşlıklar, var olanlarla yeni, neşeli, bereketli planlar söz konusu olabilir. Kariyerinizden elde ettiğiniz gelirleriniz de uzunca bir süre epey destekleniyor olacak. Uzunca bir süre bu etkileri alıyor olacaksınız.

 

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Hafta başında var ise çocuklarınızla ilgilenmeniz gerekebilir veya bekarsanız flört edip fingirdeyebilirsiniz de. Hobilerinize vakit ayırabilir, ve spekülatif yatırımlarınız da söz konusu olabilir. Libidonuz da yüksek başlayabilirsiniz haftaya açıkçası.

Hafta ortasında ise iş arkadaşlarınız ve iş ortamınız ve pek tabi günlük sorumluluklarınız gündem olabilir. Sağlık konuları da ilgilenmeniz gereken diğer temalar olacaktır.

23 Aralık Cuma itibarı ile ikili ilişkiler ve  ortaklıkları anlatan yaşam alanınızda yenilikler, yeni kurabileceğiniz ortaklıklar ve pek tabi ciddiye dönen ilişkiler söz konusu olabilir. Evlilik kararı alabileceğiniz bir sürece girmiş olabilirsiniz mesela. Veya pek tabi bu yeni kurulan bir iş ortaklığı da olabilir. Veya var ise çocuğunuza yeni bir okul düşünebilir ve yanı sıra taşınmanız gerekiyorsa yine desteklenebilirsiniz de.

Yaşam amaçlarınız, kariyeriniz ve aile büyüklerinizle alakalı oldukça şanslı, bereketli ve neşeli bir dönem var önünüzde. Sosyal statünüzün olumlu yönde değişmesi ve büyümesi söz konusu olabilir. Uzunca bir süre bu etkileri alıyor olacaksınız.

 

Aslan ve Yükselen Aslan

Haftaya ev, yuva, aile, yerleşim yeri, evinizin içinde düzenlemeler yapmak gibi gündemlerle “merhaba” diyorsunuz. Anne veya baba ile ilgilenmeniz gerekebilir, geçmişi özleyebilir, belki biraz evinizde vakit geçirmek isteyebilirsiniz de.

Sonrasında ise var ise çocuklarınızla ilgilenmeniz gerekebilir veya bekarsanız flört edip fingirdeyebilirsiniz de. Hobilerinize vakit ayırabilir, ve spekülatif yatırımlarınız da söz konusu olabilir.

23 Aralık Cuma itibarı ile iş ortamınız, iş arkadaşlarınız, sorumluluklarınızla alakalı yenilikler söz konusu olabilir. Sağlıklı yaşamla alakalı yeni düzenlemeler yapabilirsiniz de pek tabi. İş yerinde yeni düzenlemeler, kurallar ve uygulamalar da olursa şaşırtıcı olmazdı.

Ve Jüpiter’in Koç seyri size yabancılar, yurt dışı, vize, seyahatler, var ise hukuksal süreçleriniz gibi gündemlerde şans, bolluk, neşe getirebilir. Bol bol seyahat edebilir, yurt dışına çıkabilirsiniz önümüzdeki süreçte. Yaz aylarını hatırlayın, ertelediklerinizi veya bir şekilde gerçekleşmeyen planlarınızı artık yapabilirsiniz. Uzunca bir süre bu etkileri alıyor olacaksınız.

 

Başak ve Yükselen Başak

Haftaya oldukça yoğun iletişim trafiği ile “merhaba” diyorsunuz. Yakın çevrenizle ilgilenmeniz gereken ve olası kısa yolculukların da muhtemel olduğu zaman gibi görünüyor. Sonrasında ise ev, yuva, aile, yerleşim yeri, evin içinde düzenlemeler yapmak gibi gündemleriniz olabilir. Belki uzak mesafeden gelen misafirleriniz kapınızı tıklatabilir de.

23 Aralık’ta yeni birine aşık olabilmenize, flört etmenize, var ise çocuklarınıza zaman ayırmanıza ve pek tabi onlarla alakalı işleri halletmenize, belki yeni borsa hisseleri veya altın alıp satmanıza sebep olabilecek bir Yeniay gerçekleşiyor. Bu Yeniay sizin için oldukça destekleyici olacaktır ve yaşam alanlarınıza düzen getirmenize olanak tanıyacaktır. Hobileriniz var ise profesyonel olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz mesela bu Yeniay etkisi ile.

Kariyer alanınız sizi sınavlara tabi tutsa da bu aralar, iş ortamınızı, sorumluluklarınızı, iş arkadaşlarınızı ve sağlığınızı anlatan yaşam alanınıza Jüpiter geliyor. Yaz aylarında bu konularda ertelediklerinizi şimdi yapabilir, veya kaçan fırsatlar var ise yeniden kapınızı çalabilir. Uzunca bir süre bu etkileri alıyor olacaksınız.

Terazi ve yükselen Terazi

Haftaya kişisel kazançlarınızla alakalı gündemle başlıyorsunuz. Değer görmek, kendini değerli hissetmek de yine odak noktanızda olacaktır. Sonrasında ise iletişim trafiğinin arttığı, yakın çevrenizdekilerin sizi her yerde aradığı, kısa yolculuklar yapmak isteyeceğiniz bir süreç bekliyor sizi. Eğitim, okul, okumak, yazmak ve pek tabi aracınızla ilgilenmek gibi gündemler de olabilir.

23 Aralık’ta ev, aile, yuva, kökleriniz, yerleşim yeriniz, beyniniz ve bilinçaltınızı anlatan yaşam alanınızda bir Yeniay gerçekleşiyor. Ev değiştirmekle alakalı organizasyon yapabilir, evinizin içerisini organize edebilirsiniz. Ailenizle alakalı yeni kararlar da cabası elbette.

İkili ilişkiler, evlilik, ortaklıklarla alakalı yaşam alanınızda bolluk, neşe, pozitif etkilere maruz kalacağınız uzunca bir dönem olabilir önünüzde. Yalnız lütfen olası tartışmaların da kontrolsüz büyüyebileceğini unutmayın. Yaz aylarına dönüp bakın , izlediğiniz fragmanın belki şimdi full HD zamanı gelmiştir. Uzunca bir süre bu etkileri alıyor olacaksınız.

Akrep ve Yükselen Akrep

Haftaya fiziksel varlığınız, bedeniniz, birincil motivasyonlarınıza odaklı başlıyorsunuz. Sonrasında ise finansal konular, değer görmek, kendinizi değerli hissetmek gibi gündemler olabilir elbette ki. Gelirlerinizle ilgilenmeniz gerekebilir.

23 Aralık’ta yakın çevre ve kardeşlerinizi anlatan yaşam alanınızda bir Yeniay gerçekleşiyor. İletişim trafiğinizin artmasına da sebep olabilecek etkiler söz konusu olabilir. Kısa dönem eğitimler, kısa yolculuklar, okumak, yazmak ve var ise binek aracınızla ilgili de gündem söz konusu. Belki aracınızı yenilemek isteyebilirsiniz de. Yaşamınızı kolaylaştıracak yeni ev aletleri almak da cabası aslında.

İş ortamınız, iş arkadaşlarınız, sorumluluklarınız ve sağlığınızla alakalı bolluk ve iyileştirici etkilerin zamanına da giriş yapıyorsunuz. Yaz aylarına dönüp bakarsanız eğer hayatınızın bu alanları ile alakalı ertelediğiniz, yapamadığınız konular var ise onlarla ilgilenecek epey uzun zamanınız var önünüzde.

Yay ve Yükselen Yay

Haftaya yalnız kalmak isteyerek başlıyorsunuz. Belki biraz inziva ve dinlenmek iyi gelebilir. Ve var ise sağlık sorunları bu aslında zorunlu dinlenme de olabilir. Sonrasında ise fiziksel varlığınız, sağlığınız, birincil motivasyonlarınız gündeminizde ilk sırada olabilir pek tabi.

23 Aralık’ta gerçekleşen Yeniay size yeni gelir kaynakları sunabilir. Finansal gelirlerinizde artış söz konusu olabileceği gibi gelirlerinizi düzene koymak ve yapılandırmak da isteyebilirsiniz. Ve pek tabi değer görmek ve değerli hissetmekle alakalı da gündem getirebilir bu Yeniay size.

İkili ilişkiler ile alakalı ciddi sınavlar verdiğiniz bir zamandasınız, istemeden veya isteyerek tartışmalı ortamlara, rakiplere maruz kalıyor olabilirsiniz. Partneriniz tarafından da bu aralar pek anlaşılabildiğiniz söylenemez ama diğer yandan flört, fingirdeme ve spekülatif yatırımlarla alakalı yaşam alanınız hareketleniyor. Hobileriniz ve var ise çocuklarınızla alakalı bolluk, neşe ve olumlu etkiler bekliyor sizi. İkili ilişkilerin tırt, fingirdemenin bereketli oluşu biraz riskli. Aman dikkat ???? Her şart altına yaz aylarında aldığınız olumlu etkilere, kaçırdıysanız fırsatlara yeniden kucak açın bence . Uzunca bir dönem destekleniyorsunuz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Haftaya sosyal arkadaşlıklar, kariyerinizden elde ettiğiniz gelirler, yardım kuruluşları ve pek tabi politik gündemlerle başlıyorsunuz. Sonrasında biraz inziva ve dinlenmek iyi gelebilir. Ve var ise sağlık sorunları bu aslında zorunlu dinlenme de olabilir. Yalnız kalmak isteyebilirsiniz de.

23 Aralık’ta birincil motivasyonlarınızı, fiziksel görüntünüzü, aslına bakarsanız sizi siz yapan bir çok temayı ilgilendiren alanda gerçekleşen Yeniay, tüm yaşam alanlarınıza yenilik getirebilir. Hayatınızı planlayabilir, organize edebilir ve uzun zamandır beklediğiniz bir terfi var ise alabilirsiniz mesela. Fiziksel görüntünüzü değiştirmek isteyebilir, yepyeni bir sizle yeni yıla girmek dürtüsü söz konusu olabilir de.

Sorumluluklar ve finans konuları her ne kadar bu ara yorucu olsa da ne kadar çok çalışır ve sorumluluk alırsanız o kadar iyi kazandığınızı fark ettiyseniz, bu alanda sınavı veriyorsunuz demektir.

Ve ev, yuva, aile, fiziksel eviniz, yaşam alanınız ile alakalı bolluk,, bereket, neşe zamanı. Evinizi büyütmek isteyebilirsiniz, taşınmak isteyebilirsiniz. Bilinçaltınızda, beyninizde hayata bambaşka bir yerden bakmanıza sebep olacak yenilikler deneyimleyebilirsiniz. Yurt dışına yerleşmek gibi gündemleriniz var ise aksiyon alabilirsiniz. Her şart altına yaz aylarında aldığınız olumlu etkilere, kaçırdıysanız fırsatlara yeniden kucak açın bence . Uzunca bir dönem destekleniyorsunuz.

Kova ve Yükselen Kovalar

Haftaya kariyer, sosyal statü ve aile büyükleri ile alakalı gündemlerle “merhaba” diyoruz. Otorite figürlerle görüşmeler de söz konusu olabilir tabi. Sonrasında ise organizasyonlar, arkadaşlar, yardım kuruluşları gibi alanlarda aktif olabilir, sosyalleşmenin tadına varabiliriz.

23 Aralık Cuma günü olan Yeniay, belki biraz geri çekilip dinlenmemiz gereken, yalnız kalmak isteyeceğimiz bir zamanın habercisi olabilir. Şifalanma, iyileşme gibi gündemler de söz konusu olabilir pek tabi. Aslında bu Yeniay, çalışmalarımızın ve çabalarımızın artık bizim dışımızda, kontrol edemeyeceğimiz bir alanda da yapılanmasını anlatıyor olabilir pek tabi.

Ve iletişim trafiğinin, kısa yolculukların, görüşmelerin, eğitimlerin çok artacağı uzun bir süreç bekliyor bizleri. Çok konuşacağız, çok yazacağız, çok anlatacağız ve çok okuyacağız. Hayatımızın kardeş, yakın çevre, iletişimi anlatan kısmına bereket geliyor, mutluluk geliyor. Yaz aylarına dönüp bakarsak ip uçları orada. Eğer ki kaçmış olan fırsat var ise şimdi yakalama zamanı bence.

Balık ve Yükselen Balıklar

Haftaya yurt dışı, yabancılar, yabancı kültürlere merak, uzmanlık gerektiren eğitimler ve hukuksal konularla başlıyorsunuz. Var ise vize başvurularınız, veya akademik süreçleriniz bu birkaç gün gündem olabilir. Sonrasında ise kariyer, sosyal statü, aile büyükleri ve otorite figürler ilgi odağınızda olacak gibi görünüyor.

23 Aralık’ta sosyal çevrenizi, hayaller ve umutlarınızı anlatan yaşam alanınızda yeniay gerçekleşiyor. Hayallerinizi gerçekleştirmek adına atacağınız sağlam adımların habercisi olabilir. Ve pek tabi kariyerinizden elde ettiğiniz gelirlerinizle ilgili de yapılandırma ve planlama yapabilir, yeni gelir kaynakları bu anlamda tespit edebilirsiniz de.

Yaz aylarında karşılaştığınız finansal bolluk, yeni gelir kaynakları, sorunsuz akış şimdi tekrar kapınızı çalıyor. Uzunca bir süre mali konularda oldukça bereketli ve şanslı olmanız söz konusu.

22 Aralık’ta üstlerinizle maaş artışı konuşabilirsiniz.