3 Ocak Astroloji Güncesi

Herkese Merhaba

3 Ocak Salı sabahı itibarı ile Ay artık İkizler burcunda seyrine başlıyor. Hayata meraklı gözlerle baktığımız zamanlardır, biraz da çenemizin düştüğü, belki dedikodu girdabında kendimizi kaybetmek de olası pek tabi.

Kolay uyum sağlayacağımız, sorunlara pratik çözümler üreteceğimiz, yazılı ve sözlü her türlü iletişim kaynağının aktif olacağı bir gün bekliyor bizi. Zeka oyunları oynayabilir, araba sürmeyi öğrenebilir, Dolunay da yaklaşırken sunumlarımızı hazırlayabiliriz. Form doldurmak, iş başvurusu yapmak, cv hazırlamak için de uygun olacaktır. Lakin Merkür’ün retro olduğunu, bazı detayların gözümüzden kaçabileceğini, mesajlarda hata yapabileceğimizi, teknolojik aletlerin sorun çıkarabileceğini hesaba katarak ona göre hareket etmek gerekecektir.

Ve sabah 05:09’da Venüs Kova burcuna geçiş yapıyor. Güzellik, estetik, sanat anlayışımıza farklılık gelebileceği gibi ilişkilerde de birbirimizin sınırlarına saygı duyduğumuz, tabir-i caiz ise saç, baş, yüz güzelliğinden ziyade beyinlerin birbirinden etkilendiği bir zaman bekliyor bizleri 27 Ocak’a kadar Venüs Kova’da kalacak ve belki biraz daha insancıl, daha topluma faydalı durumlara şahitlik edebiliriz de. Bu süreç içerisinde daha uyumlu ve sınırlı iletişimi ön plana çıkaracağı gibi savaş ve mücadele konularında da uzlaşma süreçlerini tetikleyebilir.

Bireysel hayatlarımızda ise;

Farklı saç modelleri, renkleri deneyebiliriz. Tarzımızda değişiklik yapabiliriz. Harcamalarımızı daha çok teknolojik ve bilimsel konulara yapabilir, yardım kuruluşlarına finansal yardımda bulunabiliriz. Bir grubun parçası olmaktan keyif alabilir, arkadaşlarımızla daha fazla vakit geçirebiliriz. Ve sosyal medya, internet ağları hayatımızda önem kazanır veya sosyal medyadan sevgililik durumları göze çarpabilir.

 

05:46’da Ay-Venüs uyumlu açısı sabaha mutlu, keyifli uyanmamızı sağlayabilir. Sabahın ilk ışıkları ile yapacağımız önemli işlerimiz var ise +/- 1 saati kullanabiliriz.

08:35’de ise Ay’ın Jüpiter ile uyumlu açısı irademizle, gayretimizle emek verdiğimiz konularda kazanç ve başarı sağlayacağımızı ifade ediyor. Yapacağımız girişimler olumlu sonuç verebilir. +/- 1 saati kullanabiliriz bunun için. Lakin Ay, Güneş ile kontra paralel açıda olacağı için otorite figürlerle iletişimde doğru sözcükleri seçelim.

22:47’de Ay-Mars kavuşumu enerji verse de sabırsızlık ve gereksiz konuşma kaynaklı tartışmaları da tetikleyebilir. +/- 1 saat gibi düşünebilirsiniz etkisini.

Gün boyunca ise Venüs ve Jüpiter’in uyumlu açısı bizleri her açıdan destekliyor. İlişkiler canlanabilir ve finansal konularda güzel haberler alabiliriz.

Sağlık konusunda ise solunum yolları ile ilgili rahatsızlıklar nüksedebilir ve eller, kolar, omuzlarla alakalı dikkatli olmakta fayda var. Sakarlık kaynaklı olumsuzluklar yaşanmasın.