Yengeç Burcu’nda Duygusal Dolunay

Herkese Merhaba

07 Ocak saat 02:07’de Yengeç burcunun 16. Derecesinde bir Dolunay gerçekleşiyor. Ay kendi meskeni olan Yengeç burcunda olduğu için etkilerini güçlü hissetmemiz olası.

 

Yengeç dediğimizde; ev, aile, yuva konuları elbette öncelikli olacaktır. Bireysel hayatlarımızda evimiz, aile bireylerimiz, yaşadığımız konut ile ilgili gündemler bizi bekliyor. Merkür’ün de dolunay anında Güneş ile kavuşumda olması ve retro olması sebebiyle evdeki aletlerin bozulması mümkün olabileceği gibi, yanlış anlaşılmalar kaynaklı sorunlar da söz konusu olabilir. Evlerinizin var ise bodrum, kiler gibi alanları ve kapalı dolaplarınızı, banyonuzu, depolarınızı gözden geçirirseniz şahane olur.

Yengeç , aile ve yuva dışında bilinçaltı, güvenlik konuları, korkular, ölüm, yer altı , milliyetçilikle ve gizli olaylarla yakından ilgilidir. Dolunayın etkisi ile bu konularda toplumsal gündemlere şahitlik edebiliriz. Sular ve yer altı sularıyla ilgili belki şu ana kadar bilmediğimiz bilgiler öğrenebiliriz de bu süreçte, veya hasar sebepli su taşkınları gündeme gelebilir de.

Arkeolojik bulgular, yer altı kaynakları, doğal rezervler, tarlalar ve seralar, ülkede kadınlarla ilgili meseleler de gündem olabilir. Kadın bir liderin dikkatleri üzerine çekişini izleyebiliriz de.

Dolunay anına eşlik eden Merkür’ün Oğlak burcunda retro oluşu organizasyonlar, planlar, beklemede olan işler ,iş dünyası, eski eserler, eski yapılar, inşaat firmaları, adalar gibi izole alanlarla alakalı aksaklıkları, bilim ve teknolojide yaşanan sorunları gösterebildiği gibi, bireysel hayatlarımızda ise;

Ev ve araç  alım-satım girişimlerinde dikkatli olunmalı, zira Merkür ve Mars retro. Ve birbirlerini karşılıklı ağırlıyorlar, yani daha önce almaktan vazgeçtiğiniz evi almak istersiniz, hatta şu anda olduğu gibi destekleyici kampanyalar olur, fakat bilgi kirliliği, fiyatlarda manipülasyon vb sebeplerden ilerleme kaydetmek zorlaşabilir. Bu sebeple çok dikkatli olmanızı, ve kandırılmamanızı öneririm. Ticarette dengesizlikler ve kararsızlıklar da tetiklenebilir bu süreçte.

Araç alım-satımı için de aynı şekilde dikkatli olmakta, ince eleyip sık dokumakta fayda var.

Ve evet, evvelden alınmış bazı kararlardan vazgeçilebilir, ilişkilere bir şans daha verilebilir. Çünkü dolunay anında Mars-Venüs yaklaşan üçgen açıda ve Mars retro.

 

Uranüs’ün dolunaya uyumlu açısı ise para, değer, beslenme gibi konularda toplumsal açıdan “İLK” lere şahit olabileceğimizi gösterebilir.

Sevgilerimle