9-15 Ocak 2023 Haftası Burçları Neler Bekliyor?

Herkese Merhaba,

Dolunay’ın etkisi ile girdiğimiz yeni haftada artık Ay küçülmeye başlıyor. Hayatımızdan çıkarmak istediğimiz, artık işlevi olmayan her tema için uygun dönemde olacağız. Ve elbette bırakmak istediğimiz alışkanlıklar ve diyete başlamak için de Ay’ın küçülmesi bizi destekler nitelikte.

11-12 Ocak özellikle diyete başlamak için uygun olabilir, Merkür’ün retro oluşu biraz zorlayıcı olsa da sağlıklı beslenme alışkanlığının tekrarlaması için faydalanılabilir, veya yarım bıraktığınız diyet varsa yeniden de başlayabilirsiniz.

Hafta boyunca günlük genel olasılıkları konuşuyor olacağız elbette, peki burçlar bazında neler bekliyor derseniz;

Koç ve Yükselen Koçlar

Ay boyunca kariyer konuları ve otorite figürler ile gerilimli durumlar söz konusu olsa da bu haftaya oldukça uyumlu ve iyimser bir “Merhaba” diyorsun. Hafta başında ilgi alanlarını, çocukları, aşkı ve flörtü anlatan yaşam alanın hareketli olacaktır. Keyif aldığın işleri yapmak isteyecek, göz önünde ve sahnede olmaktan keyif alacaksın. Spor, dans vb etkinlere katılabilir, sunumlarını yapabilirsin. Hediye alabilir, hatta ödüllendirilebilirsin de.

Salı akşamı itibarı ile Çarşamba ve Perşembe günleri ise sorumluluklarına odaklandığın, hayli yoğunlaştığın ve sağlık konularının da gündem olabileceği bir zaman dilimi bekliyor. İş arkadaşları, servis verdiklerin, servis aldıklarınla ilgili ilgilenmen gereken temalar olacağı gibi doktor randevuların için de uygun bir zamanda olacaksın.

Cuma, Cumartesi ve Pazar öğleden sonraya kadar ise ilişkiler, ortaklıklar, satın alacağın bir şey var ise pazarlık veya ev taşıman gerekiyorsa taşınma gündemleri söz konusu olabilir. Pek tabi en yakınlarınla vakit geçireceğin de bir zaman aralığı olacaktır.

12 Ocak itibarı ile uzun zamandır aksayan öncelikli olarak iletişim, yakın çevren, kardeşlerin ile ilgili konuları yoluna koyabilirsin. Aracın ile ilgili sorun var ise veya araç almayı ertelemişsen bunu gündeme alabilirsin. Yapman gereken kısa yolculuklar ertelendiyse bunlar da yine gündeminde olacaktır yeniden. Ticari konularda yaşamış olduğun aksilikler, yanlış yere gönderdiğin mesajlar, yanlış anlaşılmaların, sık sık tartışma ortamının içinde kalma halin de yavaş yavaş çözümlenmeye başlayacaktır. Fakat kariyer ve sosyal statüyü, ve aile büyüklerini anlatan yaşam alanında bir süre daha ilgilenmen gereken aksamalar olabilir.

Boğa ve Yükselen Boğalar

Haftaya ev, yuva, aile gündemleri ile “Merhaba” diyorsun. Evinde güzel vakit geçirmek, evdekileri mutlu etmek gibi gündemlerin olacağı gibi taşınmazların alım-satımı gibi durumlar varsa da ilgilenmen gerekebilir.

Salı akşamı itibarı ile Çarşamba ve Perşembe günleri ise ilgi alanlarını, çocukları, aşkı ve flörtü anlatan yaşam alanın hareketli olacaktır. Keyif aldığın işleri yapmak isteyecek, göz önünde ve sahnede olmaktan keyif alacaksın. Spor, dans vb etkinlere katılabilir, sunumlarını yapabilirsin. Hediye alabilir, hatta ödüllendirilebilirsin de.

Cuma, Cumartesi ve Pazar öğleden sonraya kadar ise sorumluluklarına odaklandığın, hayli yoğunlaştığın ve sağlık konularının da gündem olabileceği bir zaman dilimi bekliyor. İş arkadaşları, servis verdiklerin, servis aldıklarınla ilgili ilgilenmen gereken temalar olacağı gibi doktor randevuların için de uygun bir zamanda olacaksın.

Bir süredir finansal sorunlar, iniş çıkışlar yaşıyorsan 12 Ocak itibarı ile işler düzelmeye başlayabilir ve beslenme ile ilgili yaşadığın sağlık sorunların var ise , o konuda da şifa bulabileceğini düşünebilirsin.

Var ise yurt dışı ve yabancılarla işlerin ve dahi hukuksal süreçler, ertelediğin uzmanlık eğitimleri tekrar gündem olabilir ama aksamalara karşı dikkatli olmanı tavsiye ederim. Özellikle resmi işlerle alakalı sorun yaşanmaması adına ekstra dikkat.

İkizler ve Yükselen İkizler

Epeydir birincil motivasyonlarına dair yaşadığın aksamalar ve belki sağlık sorunları, bir türlü yaşamın düzen tutmayışı, aynı şeyleri tekrar tekrar yapma gerekliliği 12 Ocak itibarı ile yavaş yavaş çözümlenmeye başlayacaktır. Yaşam enerjine yeniden kavuşabilirsin hatta.

Haftaya yakın çevre, kardeşler, kuzenler ile ilgili konularla ve oldukça yoğun iletişimle “Merhaba” diyorsun. Susmayan telefonun, sürekli bir yerlere gidip gelmen gibi gündemler bekliyor olabilir seni. Yazılı ve sözlü iletişimde oldukça yaratıcı ve aktif olabilirsin.

Salı akşamı itibarı ile Çarşamba ve Perşembe günleri ise evinde vakit geçirmek, evde bozulan araç gereçlerle ilgilenmen gerekebileceği gibi taşınmazların alım-satımı gibi durumlar varsa da ilgilenmen gerekebilir. Ev hayatını organize etmek ve aileden yardımına ihtiyaç duyanların yanında olman da çok olası pek tabi.

Cuma, Cumartesi ve Pazar öğleden sonraya kadar ise ilgi alanlarını, çocukları, aşkı ve flörtü anlatan yaşam alanın hareketli olacaktır. Keyif aldığın işleri yapmak isteyecek, göz önünde ve sahnede olmaktan keyif alacaksın. Spor, dans vb etkinlere katılabilir, sunumlarını yapabilirsin. Hediye alabilir, hatta ödüllendirilebilirsin de.

Krediler, vergiler ve ödemelerle alakalı yaşanabilecek aksaklıkların krize dönmemesi için azami dikkatli olmanı öneririm. Eski bir krediyi yapılandırmak veya var ise eş veya iş ortağının gelir kaynakları ile alakalı konuları da gözden geçirmen gerekebilir bu aralar.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Haftaya finansal kazançların, kişisel gelirlerin, sana ait olan değerlerin ile alakalı konularla “merhaba” diyorsun. Aniden beklenmedik harcamalar söz konusu olabilir hafta başında.

Salı akşamı itibarı ile Çarşamba ve Perşembe günleri ise yakın çevre, kardeşler, kuzenler ile ilgili konularla ve oldukça yoğun iletişim söz konusu olabilir.  Susmayan telefonun, sürekli bir yerlere gidip gelmen gibi gündemler bekliyor olabilir seni. İletişimle insanların sorunlarını çözebilir, yakın çevren ile olan ilişkine düzen getirme şansın söz konusu olabilir. Evdeki küçük araç gereçler ve teknolojik aletlere dikkat edersen iyi olur bu aralar. Masraf açmasınlar başına.

Cuma, Cumartesi ve Pazar öğleden sonraya kadar ise evinde vakit geçirmek, evde bozulan araç gereçlerle ilgilenmen gerekebileceği gibi taşınmazların alım-satımı gibi durumlar varsa da ilgilenmen gerekebilir. Evini güzelleştirmek, ev halkıyla uyumlu ve barışçıl iletişim kurman söz konusu olacaktır.

Eşin, iş ortağın veya en yakın arkadaşın gibi en yakınlarınla olan ilişkilerinde bu aralar yanlış anlaşılmalar, yerine getirilmeyen sorumluluklar biraz canını sıkabilir. Ama bu dönemi daha evvelden yarım bıraktığın görüşmeleri yapmak için kullanmanı öneririm.

 

Aslan ve Yükselen Aslan

Haftaya başlarken ki sözün “Ben” olacaktır kuvvetle muhtemel. Sağlığın, fiziksel görüntünde yapmak isteyeceğin değişiklikler ve seni motive eden önemli konuların gündemde olacaktır. Oldukça ilgi çekici olup, onay alacağın bir zamandasın. Sunumların, sergilemek istediğin başarıların için uygundur çünkü oldukça görünür olabilirsin, lakin otorite figürler ile ilgili beklenmedik tartışmalara da hazırlıklı ol.

Salı akşamı itibarı ile Çarşamba ve Perşembe günleri ise finansal kazançların, kişisel gelirlerin, sana ait olan değerlerin ile alakalı konular bekliyor seni. İş ortamında ertelenmiş veya ötelenmiş bir ödemen var ise onu alabilirsin. Veya kariyerinle alakalı yine bir maaş zammı, promosyon vb bir ödeme seni mutlu edecektir.

Cuma, Cumartesi ve Pazar öğleden sonraya kadar ise yakın çevre, kardeşler, kuzenler ile ilgili konularla ve oldukça yoğun iletişim söz konusu olabilir.  Susmayan telefonun, sürekli bir yerlere gidip gelmen gibi gündemler bekliyor olabilir seni. Sosyalleşebileceğin, flörtöz mesajlar alabileceğin bir zaman olacaktır. Var ise aracınla alakalı gündemler de olabilir pek tabi.

Bir süredir gelecek ile ilgili hayallerin, arkadaş grupların, sosyal çevren ve yardım kuruluşları, politika vb alanlarda iniş çıkış yaşıyorsan, dedikodular almış başını gidiyorsa hayatının bu alanı yavaş yavaş normale dönmeye başlayabilir 12 Ocak itibarı ile. Ama iş ortamı, sorumlulukların ve sağlığınla alakalı yerine getirmediğin sorumluluklar var ise kapını yeniden çalabilir. Yarım bıraktığın sağlık kontrolleri ve iş ortamında projelerin var ise onları tamamlaman için uygun zamanlardasın, kullanmanı tavsiye ederim.

Başak ve Yükselen Başak

Bir süredir aile büyükleri, kariyer ve sosyal statün ve otorite figürler ile yolunda gitmeyen işler, bir türlü tamamlanmayıp yarım kalan temalar var ise artık yavaş yavaş düzene girmeye başlıyor.

Haftaya ise biraz yalnız kalmak isteyerek başlayabilirsin. İnzivaya çekilmek, yoga ve meditasyon yapmak veya şifalanmak için süreçler söz konusu olabilir. Gizli kapaklı yürüttüğün meseleler var ise aniden ortaya dökülebilir, dikkat.

Salı akşamı itibarı ile Çarşamba ve Perşembe günleri ise sözün “Ben” olacaktır kuvvetle muhtemel. Sağlığın, fiziksel görüntünde yapmak isteyeceğin değişiklikler ve seni motive eden önemli konuların gündemde olacaktır. Hayatı organize etmek isteyeceğin, ettikçe bu hobinin verdiği keyifle gülümseyeceğini de düşünebiliriz.

Cuma, Cumartesi ve Pazar öğleden sonraya kadar ise finansal kazançların, kişisel gelirlerin, sana ait olan değerlerin ile alakalı konular bekliyor seni. İş ortamında yolunda giden işler, kazanç artışına sebep olabilir. Veya prim, maaş zammı veya promosyon da söz konusu olabilir. Kendini oldukça değerli hissedeceğini de düşünebiliriz eş zamanlı olarak.

Aşk, flört ve çocuklarla alakalı konularda kapanmamış defterler açılabilir bu ara. Yeniden gözden geçirmen gereken bir ilişki olabilir mesela. Ve daha evvel vazgeçtiğin bir spora başlayabilir, yarım bıraktığın hobin var ise gündemine alabilirsin.

Terazi ve Yükselen Terazi

Bir süredir canını sıkan ve sekteye uğrayan hukuksal süreçler, uzmanlık eğitimleri, yurt dışı ve yabancılar ve yabancı diller ile alakalı durumlar artık yavaş yavaş düzelmeye başlıyor. Ertelediğin uzak seyahatler, projeler var ise gündeme gelme zamanı.

Haftaya sosyal çevre, arkadaşlar, gelecekle ilgili planlar ve hayaller ile “merhaba” diyorsun. Sosyal medya ve internet ağlarında vakit geçireceğin, arkadaş ortamlarında oldukça parlayacağın, ışık saçacağın bir zaman aralığı hafta başı senin için.

Salı akşamı itibarı ile Çarşamba ve Perşembe günleri ise biraz yalnız kalmak isteyebilirsin. İnzivaya çekilmek, yoga ve meditasyon yapmak veya şifalanmak için süreçler söz konusu olabilir. Hastane ziyaretleri söz konusu olabileceği gibi gizli işlerin var ise rahat rahat yürütebilirsin.

Cuma, Cumartesi ve Pazar öğleden sonraya kadar ise sözün “Ben” olacaktır kuvvetle muhtemel. Sağlığın, fiziksel görüntünde yapmak isteyeceğin değişiklikler ve seni motive eden önemli konuların gündemde olacaktır. Güzelleşeceğin, ilgi çekeceğin , odak noktası olmaktan keyif alacağın bir zaman aralığı senin için.

Ev, yuva aile ilgili konular biraz uğraştırıcı olabilir bu ara. Ve evde bozulan aletler, yanlış anlaşılma sonucu çıkabilecek tartışmalara karşı da dikkatli olmalısın. Beynin de bu ara sanki geri sarıyormuş modunda çalışıyor olabilir, anılar ve geçmiş yokluyor veya zihinsel aktivitelerde istediğin performansı yakalayamıyor olabilirsin de. Ekstra dikkatle bence her şeyi çözebilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep

Epeydir canını sıkan krediler, vergiler, ödemeler ile ilgili aksamalar, aniden ortaya çıkan unutulan borçlar veya korku stres yaratan konularla alakalı gündemlerde işler yavaş yavaş yoluna girmeye başlıyor artık.

Haftaya kariyer, sosyal statü, otorite figürler ile alakalı gündemlerle “Merhaba” diyorsun. Hafta başında aniden ortaya çıkabilecek bir tartışma can sıksa da iş arkadaşlarının desteği veya iş yerindeki sorumlulukları doğru şekilde yerine getirmen ile sorunları çözebilirsin.

Salı akşamı itibarı ile Çarşamba ve Perşembe günleri ise sosyal medya ve internet ağlarında vakit geçireceğin, arkadaş ortamlarında görüşmeler yapacağın, gelecekle ilgili hayallerini hal yoluna koyabileceğin bir zaman olacaktır senin için. Kariyerinden elde ettiğin gelirlerinde olası artış veya yeni bir artış görüşmesi seni mutlu edebilir. Yakın arkadaş veya kardeşinle katılacağın bir organizasyon da söz konusu olabilir pek tabi.

Cuma, Cumartesi ve Pazar öğleden sonraya kadar ise biraz yalnız kalmak isteyebilirsin. İnzivaya çekilmek, yoga ve meditasyon yapmak veya şifalanmak için süreçler söz konusu olabilir. Hastane ziyaretleri söz konusu olabileceği gibi gizli işlerin var ise rahat rahat yürütebilirsin.

Yakın çevre, kardeşler ve iletişim ile alakalı dikkatli olman gereken bir dönemdesin. Yanlış anlaşılmalar kaynaklı tartışmalar söz konusu olabileceği gibi bozulan araçlar, teknolojik sorunlar da gündeme gelebilir. Ama var ise eş veya iş ortağından veya yakın arkadaşından yardım alabilirsin de.

Yay ve Yükselen Yay

Bir süredir gergin olan ikili ilişkiler alanında işler hal yoluna girmeye başlıyor artık. En azından aynı konuların sürekli aynı şekilde gündem olması hali bitiyor olabilir. Ertelediğin avukat vb görüşmelerin var ise onları yapabilirsin 12 Ocak itibarı ile.

Haftaya yabancılar, yurt dışı, hukuksal süreçler , hak hukuk adalet konuları ile başlıyorsun. Medya, basın, yayın ve reklam işlerin de yine vaktini alabilir. Yurt dışı vizesine başvurabilir, yabancılarla görüşebilirsin.

Salı akşamı itibarı ile Çarşamba ve Perşembe günleri ise sosyal statü, kariyer, yaşam hedeflerin, aile büyüklerin ve otorite konumundaki figürler ile alakalı gündemler bekliyor olabilir seni. İş ortamında oldukça başarılı ve ilgi çekici olabilirsin. Beklenmedik bir finansal artış da yine mutluluğuna mutluluk katabilir de.

Cuma, Cumartesi ve Pazar öğleden sonraya kadar ise sosyal medya ve internet ağlarında vakit geçireceğin, arkadaş ortamlarında görüşmeler yapacağın, gelecekle ilgili hayallerini hal yoluna koyabileceğin bir zaman olacaktır senin için. Yardım kuruluşlarında etkin olabilir, arkadaş çevrenizde uyum ve ahenk içinde olabilirsiniz. Ama harcamalara dikkat.

Finansal gelirlerle alakalı iniş çıkış yaşayabileceğiniz bir dönemde olabilirsiniz. Ayrıca beslenmenize de özen gösterin lütfen

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bir süredir iş ortamında bazı sorunlar yeniden yeniden ortaya çıkıyor ve gerginlik yaratıyor olabilir. Ve yine nükseden sağlık sorunları da biraz yormuş olabilir sizi. Lakin artık yaşamınızın bu alanında işler yavaş yavaş yoluna giriyor diyebiliriz.

Haftaya krediler, borçlar, vergiler ile ilgili gündemlerle “Merhaba” diyorsunuz. Var ise eşiniz veya iş ortağınızın gelirleri ile ilgili de ilgilenmeniz gereken bir süreç söz konusu olabilir. Borsa vb alanlarda birikimleriniz var ise iniş çıkış sebebi ile biraz ilgilenmeniz veya kayıpları telafi için önlem almanız da söz konusu.

Salı akşamı itibarı ile Çarşamba ve Perşembe günleri ise medya, basın, yayın ve reklam işlerin vaktini alabilir. Yurt dışı vizesine başvurabilir, yabancılarla görüşebilirsin. Hak, hukuk, adalet konuları da yine gündeminde olabileceği gibi ortaklık sözleşmesi yapabilir veya evlenebilirsin de.

Cuma, Cumartesi ve Pazar öğleden sonraya kadar ise sosyal statü, kariyer, yaşam hedeflerin, aile büyüklerin ve otorite konumundaki figürler ile alakalı gündemler bekliyor olabilir seni. İş ortamında oldukça başarılı ve ilgi çekici olabilirsin. Beklediğin ama gecikmiş bir finansal artış veya terfi de mümkün pek tabi.

Bu dönem birincil motivasyonların, fiziksel bedenin, sağlığın gibi konularda tekrar eden gündemler söz konusu olabilir. Yarım bıraktığın işlerin var ise tamamlaman için şahane zamanlardasın. Kullan.

Kova ve Yükselen Kova

Bir süredir kapıyı çalan eski aşklar, yeniden ortaya çıkan çocuklarla ilgili konular ve belki tartışmalar, spor vb hobilerinde bir türlü istikrar sağlayamama halin artık yavaş yavaş geçmeye başlıyor.

Haftaya eş, ortak veya hayatında birincil öneme sahip insanlarla alakalı gündemlerle “Merhaba” diyorsun. Hafta başında ev, yuva aile konuları ile ilgili yaşanabilecek tartışmalar can sıksa da Venüs’ün olumlu desteği  bu aralar seni olabildiğince ılımlı ve iyimser kılacaktır.

 

Salı akşamı itibarı ile Çarşamba ve Perşembe günleri ise krediler, borçlar, vergiler ile ilgili gündemlerle ilerliyorsunuz.  Var ise eşiniz veya iş ortağınızın gelirleri ile ilgili de ilgilenmeniz gereken bir süreç söz konusu olabilir. Taşınmaz alım satımı ile alakalı kredi çekmek gibi gündem var ise bu zaman aralığı oldukça uygun olacaktır.

 

Cuma, Cumartesi ve Pazar öğleden sonraya kadar ise medya, basın, yayın ve reklam işlerin vaktini alabilir. Yurt dışı vizesine başvurabilir, yabancılarla görüşebilirsin. Hak, hukuk, adalet konuları da yine gündeminde olabileceği gibi ortaklık sözleşmesi yapabilir veya evlenebilirsin de.

Bu dönem gizli düşmanlar, farkında olmadığın ama arkandan dönen dolaplar söz konusu olabilir. Ve yine dinlenmen gereken ama ertelediğin bir tatil sürecin var ise kendine vakit ayırabilirsin.

Balık ve Yükselen Balık

Ev, yuva, aile ile bir süredir yolunda gitmeyen işler, beyninde tepişen filler artık yavaş yavaş sakinleşip işleri hal yoluna koyma zamanın geliyor 12 Ocak itibarı ile.

Haftaya sorumluluklar, iş ortamı , iş arkadaşları ve sağlık gündemleri ile “Merhaba” diyorsunuz. Doktor randevularınızı alabilir, sağlıklı yaşam için spor görüşmeleri yapabilirsiniz de. İş ortamında aniden yanlış anlaşılma veya bozulan bir teknolojik alet yüzünden oluşabilecek sorunlara karşı dikkatli olun.

Salı akşamı itibarı ile Çarşamba ve Perşembe günleri ise eş, ortak veya hayatında birincil öneme sahip insanlarla alakalı gündemlerle ilgilenmeniz gerekebilir. Anlaşma, sözleşme, pazarlık işleriniz var ise bu zaman aralığı uygun olacaktır sizin için. Arkadaşlarınız, yakın ve uzak sosyal çevreniz de destek olacaktır elbette. Belki de kariyerinizden elde ettiğiniz gelir artışı ile aracınızı yenilemek için görüşmeler de yapabilirsiniz.

Cuma, Cumartesi ve Pazar öğleden sonraya kadar ise ise krediler, borçlar, vergiler ile ilgili gündemlerle ilerliyorsunuz.  Var ise eşiniz veya iş ortağınızın gelirleri ile ilgili de ilgilenmeniz gereken bir süreç söz konusu olabilir. Taşınmaz-taşınır alım satımı ile alakalı kredi çekmek gibi gündem var ise bu zaman aralığı oldukça uygun olacaktır.

Sosyal çevrenizde olası yanlış anlaşılmalar kaynaklı sorunlara ve internet hesaplarınızla alakalı çalınma gibi durumlara karşı tetikte olun lütfen.

 

Sevgilerimle

Astrolog Selin Yılmaz