10 Ocak Astroloji Güncesi

Herkese Merhaba,

Salı sabahında Ay Aslan burcunda seyrine devam etmekte ve onay almak, hayatın merkezinde olmak ve pek tabi eğlenecek konu aramakla alakalı gündemlerimiz artık yavaşça sona doğru geliyor.

Sabah 04:52’de Satürn ile karşıt açı yapıp sabah kendimizi biraz baskı altında ve sınırlandırılmış uyanmamıza, belki işe gitmekle keyif etmek arasında kalmamıza sebep olan Ay saat 18:16’ya kadar boşlukta olacak.

Gün boyunca Ay’ın boşlukta olması işlerimizin askıda kalmasına ve verimli sonuç alamamamıza sebep olabilir. Bu sebeple eğer mümkünse önemli işlerinizi 18:16’da sonraya bırakın.

18:16 itibarı ile artık Ay Başak burcunda olacak, ve hayatı organize etmek, aksayan yanlarını bulup kusurları düzeltmek, şöyle bir dip bucak yaşam detoksu yapmak için uygundur. Hatta Ay’ın küçülmekte oluşu ve sağlıklı yaşamla ilgili olan Başak seyri, diyete başlamak için uygun zaman olduğunu anlatıyor bizlere.

23:17 civarı hastalıklara, sağlık sorunlarına gebe gibi görünüyor. Bağışıklık sisteminizi güçlü tutmanız gerektiği konusunda yeniden uyarımı yapmış olayım.

Doktor randevusu alabilir, sağlık kontrollerimizi yaptırabiliriz.

Olaylara mantıkla yaklaşıp pratik çözümler bulabileceğimiz zamanlardır Başak zamanları, ve elbette hayata bakış açımız; “Bunun bana faydası ne?” olacağı için işimize yarayacak temaları fark edebilir, kendimize yatırım yapmış oluruz aslında.

Bakım onarım, tamirat işleri için de uygun zaman elbette ama Merkür retrosunu aklımızda tutmak kaydı ile.

Tüm konularda detaya inebilir, daha evvel gözümüzden kaçan ayrıntılara hakim olabiliriz. Veya fark etmediğimiz detay sorunları ve dahi güzellikleri fark edebiliriz. Eşimiz, dostumuzun dişindeki maydanoz da bu ara gözümüze batar pek tabi. Eleştirinin dozunu ayarlamakta fayda olacaktır.

Öyle her şeyi hemen beğeneceğimiz, bütünsel güzelliğin büyüsüne kapılacağımız zamanlar değildir, yani etkilemek ve etkilenmek çok da kolay olmayacaktır.

Gün genelinde ise Venüs’ün düğümlere sert açısı, hayatımıza dair vermemiz gereken kararlardan belki de çok hoşlanmayacağımızı veya belki de istemeden bazı kararlar vermemiz gerektiğini ifade ediyor olabilir. Duygularımızı ifade etmek zorlaşabileceği gibi, açılan eski defterler yaralayıcı olabilir de.

Sağlık açısından ise bağırsaklar hassas olabilir, sağlıklı beslenmek ve düzenli probiyotik almak şahane olacaktır.

Ve yaklaşan Merkür-Kiron karesi de iletişimde aksamaların, dil yarasının altını çizdiği gibi eller, kollar, omuzlar, kemikler, dizler ile alakalı hasar görmenin, olası yaralanmaların da tetikleyicisi olabilir. Dikkat lütfen.