11 Ocak Astroloji Güncesi

Herkese Merhaba

11 Ocak 2022 Çarşamba

Ay tüm gün boyunca Başak burcunda ilerliyor olacak. Pek bir şeyi beğenmeyeceğimiz, belki biraz da memnuniyetsiz bir hava hakim olabilir üzerimize. Kusurlara odaklanıp, onları düzeltme ve onarım işlerine girişebiliriz. Biraz eleştirel olabileceğimiz gibi biz de ne yaparsak yapalım beğenilmeme ve eleştirilere maruz kalma gibi can sıkıcı durumları deneyimleyebiliriz. Bu noktada aslında eleştirileri kişisel algılamadan yolunda gitmeyen ne varsa onu düzeltme çabasına girersek oldukça verimli de olabiliriz.

Merkür’ün retro oluşu ve Kiron ile olumsuz açısı dozunu ve haddini aşan eleştirilerin yaralayıcı olabileceğini gösteriyor.

Ve yine bakım onarım yapayım derken aletleri daha fazla bozmak da söz konusu olabilir, bu sebeple  özellikle dijital aletlerinizde virüs taraması, sistem temizlemesi falan gibi aksiyon almayın bence. İstenmedik aksaklıklar iş akışınızı bozabilir.

“Hayatın akışını kendi faydamıza nasıl kullanabiliriz?” i sormak, Başak zamanını en verimli kullanma yolu olabilir aslında. Bütüne değil de parçalarına odaklanarak işimize yaramayanları atarak, sistemin işleyişini hal yoluna koyabiliriz.

10:36 civarı kazalara, tartışmalara, sağlık sorunlarına çok açık. Trafikte veya günlük işlerimizi yaparken dikkatli olalım.

14:52 civarı ise önemli görüşmeler yapmak, karar almak, ilişkilerde sorunları görüşmek ve karar almak için uygun zaman. Hatta sonra önemini anlayacağımız rastlaşma ve tesadüfler de söz konusu olabilir. +/- 1 saat gibi düşünebilirsiniz bu etkiyi yoğun olarak ama gün geneline yayılıyor aslında.

17:56 civarı ise iletişim kurmak, yazışmalar yapmak, sohbet etmek için gayet uygundur. Haber almak ve haber vermekle ilgili konular söz konusu olabilir.

00:16 civarı ise şaşırtıcı sürprizlere, gecikmiş mesajlara, uzun zamandır belki görüşmediğiniz insanlardan gelen haberlere açık.

Ve yine bugün de etkili olan Merkür-Kiron karesi de iletişimde aksamaların, dil yarasının altını çizdiği gibi eller, kollar, omuzlar, kemikler, dizler ile alakalı hasar görmenin, olası yaralanmaların da tetikleyicisi olabilir. Dikkat lütfen.

 

Sevgilerimle

Selin