Erkeğin Kalbine Giden Yol Venüs’ünden Geçer

Merhaba,

Zamanın birinde aşık oldun veya olduğunu sandın. Ve hatta şu anda da aşık olabilirsin. İnsan doğasının en vazgeçilmez yanı karşıtı ile bir araya gelme arzusu elbette. Fakat bazen bu bir araya gelme arzusu koskoca bir duvarla karşılaştığı gibi bazen de bir araya gelmenin hemen ardından büyü bozulabiliyor, işler pek de beklediğin gibi gidemeyebiliyor.

Kimi zaman sıradanlaşma, kimi zaman aldatma, kimi zaman anlaşılmama, kimi zaman beklentilerin karşılanmaması gibi türlü sebeplerle aşk yerini bir boşluğa, veya daha kötüsü nefret denen dipsiz kuyuya bırakabiliyor. Veya karşılığı olmayan bir tutkuya dönüşebiliyor.

Aslına bakarsan ne yaşadığın veya neye dönüştüğü hepsi senin tercihin. Kurbağayı veya kaplumbağayı sen öptün. Prens olmamak onun doğasıydı, sen doğası dışında anlam yükledin.

Yine de bazen bazı ilişkiler kurtarılmaya değer, veya kurtarılmasa bile alınan dersleri heybemize koymak gerekir. Bu noktada karşıdaki insanın da bakışını, ne ile mutlu olduğunu, aşkı nasıl gördüğünü bilmek en doğru yol gösterici olabilir. İşte tam da burada Astroloji devreye giriyor, aslında hep var, ve senin yardımına koşuyor. Erkek haritalarındaki Venüs’ün yerleşimi kişinin ne ile cezbedileceğini anlatır. Venüs’ün yerleştiği burç, yerleştiği ev, aldığı açılar, terimi, dispozitörü net bilgiyi verecektir ama burada yine de yerleştiği burçla alakalı bilgilendirmek isterim seni. Her haritanın parmak izi kadar farklı olduğunu aklında tut;

 

Venüs Koç: Avını elde etmek için çok istekli, kaçanı kovalamaktan haz alan enerjik, dürtüsel bir aşık çıkar karşımıza. Avını yakaladıktan sonra orada olmanın pek bir anlamı kalmayabilir. Bunu kötü niyetle değil, bir çocuğun yaşamı keşfetme arzusu ile yapabilir. Bu sebeple, sürekli ödüllendirileceği bir şekeriniz olmalı. Sizi avladığını anladıktan sonra , başka avlara gidebileceği için “kaç ki kovalasın” stratejisi işe yarayabilir. Bir ömür kovalamaca oynayacak enerjiniz var ise ideal eştir. Eğleneceğinizin garantisini veririm. Bol aksiyon, sıkılmaya vakit kalmayacaktır.

Venüs Boğa: Yaşamdan haz almak gibi bir amacı olduğu için elbette ki güzellik, uyum, estetik ve zarafet ön planda olacaktır. Bunun yanı sıra güvende hissetmek isteyecektir bu Mr. Libido. Cinsel yaklaşımı dürtüsel değil de daha çok yaşamdan haz alma amacına hizmet edecektir. Ani sürprizler, değişen ruh halleri kendisini güvensiz hissetmesine sebep olacağı için sakin limanını bulduğunda orada bir ömür kalabilir. Hele bir de üzgün veya kızgınken boynuna masaj yapıp eline de kurabiyesini verirsen senden ala aşık olmaz ona. Sahiplenici olacağını hesaba katarak, kıskandırmak ve güvenini sarsmak gibi bir hata yaparsan sadık aşığının bir başkasının üzümlü kekini yerken teselli bulmasını engelleyemezsin.

Venüs İkizler: Kaç, kaç , arkana bakmadan kaç ???? Şaka şaka hemen kaçma, belki oluru vardır. Hayata karşı hep hevesli olan ama hevesi de bir o kadar hızlı geçen bu dengeden yoksun bey her şeyden evvel zekaya ve iletişime önem verecektir. Ona verecek yeni bilgileriniz, ilgisini çekecek hobileriniz, güzel ve ilginç sözcükleriniz yoksa altın oranla doğmuş olsanız da pek bir şey fark etmeyecektir. O yine doymak bilmez bilgi açlığını gidermek için farklı arayışlara girebilir. Zihinsel oyunlardan, imkansızı aramaktan hiç vazgeçmeyeceği için çantanıza bir satranç tahtası, bir zeka oyunu , en son olmadı bir de ağzına vurmalık terlik alırsanız ilişki yürüyebilir pek tabi. Bol esprili, hiç sıkılmadığınız ama adına ilişki diyebilirseniz tatlış bir ilişki yaşayabileceğiniz bir adam.

Venüs Yengeç: Korunmak, kollanmak istiyorsan tam da yerindesin ama elbette bu da insanı bazen çok sıkabilir. Çünkü Venüs Yengeç, senin bir yaşam alanın olmasına çok da izin vermeyebilir. Bir ebeveyn rolü üstlenerek ilişkiyi flörtten, aşktan ve romantizmden uzaklaştırarak, koruma, besleme, beslenme şekline çevirebilir. Bu süreçte sorsan kendisi çok seviyor olabilir hatta ulaşılmaz aşkların önde giden neferidir Venüs Yengeç. Ayrılmak onun için bir seçenek değildir problem çözümünde. Farkındaysan bir tür bağımlı ilişki modelinden bahsediyorum burada. Yine de bu şartlarda çok seviyorsan kıskaçlı böceğini, o zaman “ben” algısının “biz” potasında eridiği, karşının güvenini sarsmaman gerektiği bir ilişkiye “evet” demelisin. Yengeç , gömmek ve ölümle çok ilgilidir. Ayrılıktan sonra kalbine gömmek, sensiz nefes almamak, içine dönmek gibi bağımlı davranışlar sergileyebilir elbette ki.

Venüs Aslan: Her yönü ile gurur duyacağı bir partner isteyecektir elbette. Statüsü, güzelliği, dikkat çekmesi ile cezb olacaktır. Süslü, gösterişli kadınları beğenecek onlara doğru yönelecektir. Ve sadık bir aşıktır. Flörtöz olması onay ve beğenilme ihtiyacından kaynaklı olabilir (burada Ay yerleşimi de önemli tabi) , ama sevdiği zaman tüm yüreği o sevgide sabit kalacaktır. Kraliçe gibi hissettirmesi çok olağandır karşıdaki kişiye. Cömertliği, davranışları sizi de büyülenmekten kurtaramaz elbette. Çocuksu yanı da keyif vereceği için ideal aşık diyebilir miyiz? Elbette deriz, her sabah ondan önce uyanıp süslenip, bakımlı ve kusursuz olmanız şartı ile.

Venüs Başak: Romantizm ve aşkın hülyalarına dalmak için hiç uygun olmamakla beraber sana rahat edeceğin, çarkların işlediği, hayatı senin için kolaylaştıran bir sevgili olabilir. Fakat gerçekten sevgili mi olur yoksa hizmet sektörü ambiyansı mı yaşanır, orası biraz tartışılır. Kendi kazancını, ve işin sonunda ne elde ettiğini de hesap edeceği için bu ancak dışarıdan iyi görünen, muntazam ama içeride herkesin kendi kitabını veya telefonunu alıp ayrı köşeye çekildiği bir beraberliğe dönüşebilir de. Evliliğe çok sıcak bakmayabilir de yanı sıra. Eğer kazançlı çıkacağı bir ortaklığın kokusunu aldıysa bir birliktelik yaşayabilir. Ama uzun uzun dokunmalar, sevgiyi duygusal ifade etmek gibi beklenti sende de hayal kırıklığı yaşatabilir. Birliktelikte ve yaşamın işleyişinde aksayan yönleri çabuk fark edip önlem alacağı için yaşamı kolaylaştırabilir, neticede hizmet etmek dürtüsü ile hareket ediyor. Bir şeyleri bozup onun tamir etmesini isteyebilirsin, veya bütçeni yapamadığını ve onun yardımının gerekliliğini vurgulayabilirsin. Zekadan da oldukça etkilenecektir elbette. Genç, bakımlı ve düzenli olmak da ilgisini çeken başka özelliklerdir.

Venüs Terazi

Zarif ve dış görünüşü alımlı, çekici ve güzel kadınlar ilgisini çekecektir Venüs Terazi’nin. Kaba saba tavırlar, baskın eril enerji itebilir veya sorunları bağırıp çağırarak çözme şekli hiç hoşuna gitmeyebilir. Adalet duygusu gelişkin olacağı için sizi dinleyecek, anlamaya çalışacaktır pek tabi. Bazen kendinden evvel sizin mutluluğunuza odaklanıyormuş gibi bile hissettirebilir de. Tüm bu romantizm arasında akılda tutulmalıdır ki Terazi nihayetinde hava burcudur, ve her ne kadar Balık’a yansısa da duygulardan evvel iletişim ve anlaşılmak önem kazanacaktır. Konuşabildiği bir partneri tercih edecektir. Güzel sözcükler, sanat ve estetik anlayışı, entelektüel kapasite ve zarafet Venüs Terazi için karşı konulmaz olacaktır. Bazen size samimiyetsiz gelse de aslında amacı kimse kırılmadan sorunları çözmek olduğu için önyargıyla yaklaşmayın derim. Sorun çözmeye çalışan kişi için önemlisinizdir.

Venüs Akrep

“Ya benimsin ya toprağın” repliği Venüs Akrep’ler için söylenmiş olabilir. Tutkulu, sahiplenici, kıskanç, kuşkucu, güvensiz yapısıysa zaman zaman size hayatı dar etse de derin sevgisi sizi göklere çıkarabilir de. Cinsellik çok önemli bir faktör olacaktır Venüs Akrep için, ama bu yüzeysel değil anlamlı birliktelikleri ifade eder. Güçlü ve karizmatik görünebilir ve cazibeli. Lakin bunun altında hayata güvensiz, her an tetikte, siz ne yaparsanız yapın kuşkularından kurtulmakta zorlanan bir karakter yatıyor olabilir. Her zaman sizi yönetmek isteyecektir, böylelikle kontrol edebilir. Kontrol duygusu ne pahasına olursa olsun, kendisine acı verecek bir durum bile olsa mutlaka yerine getirilmelidir. Akrep kriz demektir, eğer ona çözmesi gereken kriz verir veya elinde tutmakta zorlandığı bir yapı çizerseniz tutkuyla peşinizden gelecektir. Sonrasında ise bu kaç-kovala işe yaramaz. Sizinle kalması için güven duygusuna ihtiyaç duyacaktır.

Venüs Yay

Arayışı sonsuz bir Venüs yerleşimi ile karşı karşıyayız. Sürekli keşfetmek, tanımak, içselleştirmek ve yeteri kadar tanıyınca da yeni ufuklara yelken açmak gibi dürtüleri olacaktır. Çünkü baktığı pencereden yaşam sonsuz olasılıklar barındırır. Amaç asla çapkınlık değildir, çapkınlık doğru tabir ise bu doğasıdır aslında. Sürekli yeni şeyler öğreneceği, gülüp eğleneceği, sırtına çantasını alıp dünyayı gezeceği bir partneri asla unutmayacaktır. Diğer ateş burçları gibi Yay da zaman zaman saman alevine benzer durumlar yaşasa da kalıcı olabilmesi karşıdakinden alabileceği bilgiye bağlıdır. Eğer yeteri kadar entelektüelseniz, toplumsal statünüzde kaliteli bir duruş sergiliyorsanız (Yay-Oğlak antisya) size saygı duyacaktır. Saygı duyuyorsa da hayranlığı artacak ve sizinle kalacaktır. Ve bir Venüs Yay’ın ahlak anlayışı çok önemlidir. Doğru olduğuna inandığı davranış modeline fanatikçe bağlanabilir de. Ama konu onun doğrusu olunca, neye bağlanacağını kestirmek pek kolay olmayabilir.

 

Venüs Oğlak

Tutku, aşk, romantizm arıyorsanız yanlış yerdesiniz. Bunların yerine güven, sorumluluk, yatırım, yaşamınızı kolaylaştırmak gibi kelimelerle karşılaşabilirsiniz. Size belki sıklıkla duygularını ifade etmeyecektir, sizin baktığınız yerden bu soğukluk olarak algılanabilir pek tabi lakin Venüs’ü Oğlak’ta yerleşen birinin sevgiyi ifade etmek için bunlara ihtiyacı yoktur. O size zamanını harcıyorsa, sizin yerinize sorumluluk alıyorsa ve yaşamınızı düzenliyorsa Oğlakça da “seni seviyorum” diyordur. Evlilik, toplumsal kurum ve kurallar, aile düzeni önemli olacaktır. İlişkilerini ciddiye alacak, çok vakit kaybetmeden karşıdaki kişi yeterli sosyal statü ve gelire sahipse geleneksel bir yaklaşımla hayatını birleştirmek isteyecektir. Onun için toplumda durduğunuz yer, insanların sizin için ne düşündüğü, maaşınızın kaç sıfırlı olduğu önemli olacaktır. Çünkü sonuçta hayata bir yatırım yapmaktadır. Aile büyükleri ziyaret edilecek, bayramlarda Kemer tatili değil de giyinip kuşanıp el öpme merasimi yerine getirilecektir. Bu şartlar sizin için uygunsa Venüs Oğlak sizindir. Tembel ve boş vermiş bir haliniz var ise hiç şansınız olmayacaktır.

Venüs Kova

Aşka dönüşen arkadaşlıkların baş aktörü olacaktır Venüs’ü Kova’da yerleşmiş olan bir birey. Hava burcu olan Kova’nın doğası iletişim üzerine kuruludur, ve zihinsel uyum son derece önemli olacaktır. Satürn’ün topraklarında Venüs’ün daha mesafeli, sınırları olan ve hatta sınırları koruyan bir savaşçı gibi hareket ettiğini gözlemleyebiliriz. İlişkide farklı tarzlar, özgürlük, birbirinin yaşam alanına saygı duymak en önemli faktörler olacaktır. Eğer kıskanç, baskıcı ve kontrolcü iseniz hiç şansınız yok. Özgür alanına müdahale etmediğiniz sürece sizinle kalacaktır. Farklı bir dış görünüm, marjinal saç renkleri, değişik giyim tarzı ilgisini çekecektir hiç şüphesiz. Farklı tarzınızdan etkilenip size çekildikten sonra ise arkadaşlık ve iletişim ön plana çıkacaktır. Zihninin sevişmediği birine fiziksel arzu duyması da çok kolay olmayabilir. Birlikte bungee jumping yapabilir, yunuslarla yüzebilir veya çok sevdiği arkadaşları ile siz de arkadaş olursanız aşkınız sonsuza dek sürebilir.

Venüs Balık

Venüs, Balık burcunda şeref konuğudur. Yani ihtiyacı olan her şey Balık’ın topraklarında (denizinde) ona sağlanacaktır. Sevgi, aşk, romantizm, paylaşım, uyum, dans, müzik , şefkat, bağışlama, feda etme ve buna benzer bir çok tema. Çünkü Balık’ın sınırsızlığında ne ararsanız bulabilirsiniz. Yalnız buradaki sorun eğer Venüs Balık kişisi aşkı veya çok idealize ettiyse ve size dair insan kusurlarıyla yüzleşirse birden ortadan kaybolabilir. Nihayetinde Balık’ın değişken doğası su ile birleşince ortaya birden buhar olup uçan bir kişi çıkabilir de. Anlamak çok kolay olmayacaktır. Romantizmin doruklarını yaşayabilirsiniz, sizin için pek çok şeyi feda edebilir. Çünkü feda etmek ve merhamet doğasının vazgeçilmez parçasıdır. O sadece kendi doğasını ifade ederken siz bu noktada kendinizi çok üstün doğa üstü bir varlık zannederken , zorlu bir süreçle karşılaştığında veya mücadele etmesi gerektiğinde ortadan kaybolarak çıkarttığı göklerden yere çakılmanıza sebep olabilir de. Veya sırf sizi üzdü diye fedakarlık yaparak sizi sevmese bile sizinle evlenebilir de. Dedim ya anlamak zor. Bulaşmamak en iyisi sanırım.