16-22 Ocak 2023 Haftasına Dair Gökyüzünden Haberler

Merhaba,

16-22 Ocak haftasının toplumsal ve bireysel açıdan neler getirdiğine dair;

Artık Ay’ın iyice kapanmaya başladığı bu hafta, işlerimizi toparlamak, hayatımıza olumsuz etkisi olan temaları hayatımızdan çıkarmak, diyete başlamak, toksik ilişkileri bir çırpıda bitirmek için zamanı değerlendirebiliriz.

Haftaya Venüs-Uranüs olumsuz açısının etkileri ile başlıyoruz; ani gelişen ayrılıklar, finansal sorunlar gündem olabilir. Gelir-gider dengesinde olumsuzluklar söz konusu olabileceği için mümkünse kontrollü harcama yapmakta fayda var.

18 Ocak’ta Güneş-Pluton kavuşumu ise +/- 3 gün boyunca otorite konumdaki figürlerin baskılarına maruz kalabileceğimiz gibi aslında bizde var olan gücün ortaya çıkması için gerekli baskıyı da anlatıyor olabilir. Ülke açısından ise yöneticileri, ülkeler arası anlaşmaları, açık düşmanları ve herkesi etkileyen hukuki davaları anlatan alanda olacak olan bu kavuşum bahsi geçen konularla alakalı baskılayıcı etkileri, güç gösterilerini ifade ediyor olabilir.

Aynı gün Merkür retrosu sona eriyor fakat Merkür durağan pozisyonda olacağı için, önemli iş girişimleri, hayatınıza dair aldığınız kararları devreye sokmak ve planlarınızı işletmek için 3 gün daha beklemenizi öneririm.

21 Ocak’ta Kova burcunda Yeniay gerçekleşiyor. Arkadaşlıkları, sosyal grupları, kitle iletişimini, bilimi ve önüne geçilemez insan hareketlerini ve pek tabi doğa olaylarını da ifade ediyor. Hayatımızın bu alanında yeniliklerin habercisi söz konusu olacaktır. Yanı sıra Yeniay’ın yöneticisi Satürn’ün Venüs ile kavuşumu ise özgürlük ve bağımsızlıkla alakalı yeni yasaların (olumlu veya olumsuz) habercisi de olabilir veya bizler kendi hayatlarımıza yeni sınırlar koymamız gerektiği ile ilgili deneyimler yaşayabiliriz de. Ülke haritasına göz attığımızda ise krediler, borçlar, memur ve işçi maaşları, finansal krizleri anlatan 8. Evde gerçekleşiyor. Yeniay ile ilgili ayrıntılı yazımı sizlerle paylaşacağım.

22 Ocak’ta ise Merkür’ün düğümlerle olumlu açısı, hayatımıza yenilik getirecek görüşmeleri, kararları ve haberleri anlatıyor olabilir. Önemli kararlar için bugünden faydalanabilirsiniz ve önemli görüşmeler yapmak için.

Hangi yaşam alanınızdan etki alacağınızı yükselen burcunuza göre okuyunuz lütfen.

 

Sevgiler ve öpücükler

Selin

Koç ve Yükselen Koçlar

Pazartesi ve Salı günleri krediler, borçlar, vergiler, eşin veya ortağın gelir kaynakları, ortaklı kazançlar, çalışanların maaşları gibi gündemler söz konusu olacağı gibi, belki operasyon gerektiren durumlar veya hayatınızdan bir şekilde kesip atılması, çıkması gereken temalar da söz konusu olabilir.

Çarşamba ve Perşembe günleri ise eğitim, dış ticaret, yabancılar ve uzak seyahatler  ile ilgili gündemler söz konusu olabilir, ve pek tabi var ise hukuksal süreçlerinize de mesai harcamanız gerekebilir.

Cuma ve Cumartesi ise kariyer alanınız, sosyal statünüz, aile büyükleri ile alakalı gündemleriniz olabilir. Kariyer alanınızda bırakmak istediklerinize odaklanabilirsiniz. Cumartesi akşamı arkadaşlar, sosyal çevreniz, insanlığa bir şekilde hizmet ettiğiniz yaşam alanınızda bir Yeniay gerçekleşiyor ve belki de yeni bir sosyal çevreye “Merhaba” demenizi sağlayacaktır. Ve pek tabi yeni gelecek hayallerinin de tetikleyicisi olabilir.

18 Ocak’taki güçlü etkiyi kariyer alanınızdan alıyorsunuz. Eğer dilerseniz önümüzdeki süreçte çok güçlenmek için doğru adımlar atmanızı sağlayacak fırsatları kullanabilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğalar:

Pazartesi ve Salı günleri ikili ilişkiler, evlilik ve ortaklıklar ile ilgili gündemler dikkatinizi çekecektir ve pek tabi ki danışmanlık almak, avukatınızla görüşmek için de uygun zaman olabilir. Yaşamınızın ikili ilişkiler alanında veda etmeniz gereken yanları ile yüzleşebilirsiniz de.

Çarşamba ve Perşembe günleri ise krediler, borçlar, vergiler, eşin veya ortağın gelir kaynakları, ortaklı kazançlar, çalışanların maaşları gibi gündemler söz konusu olacağı gibi, belki operasyon gerektiren durumlar veya hayatınızdan bir şekilde kesip atılması, çıkması gereken temalar da söz konusu olabilir.

Cuma ve Cumartesi ise eğitim, dış ticaret, yabancılar ve uzak seyahatler  ile ilgili gündemler söz konusu olabilir, ve pek tabi var ise hukuksal süreçlerinize de mesai harcamanız gerekebilir. Cumartesi akşamı kariyer ve sosyal statünüzü anlatan yaşam alanınızda bir Yeniay gerçekleşiyor. Yeni kariyer olanaklarını karşınıza çıkarabilir. Veya siz aslında neleri başarabileceğinizle alakalı farkındalık yaşayabilirsiniz.

18 Ocak’taki güçlü etkiyi yabancılar, yurt dışı, uzmanlık eğitimleri, uzak akrabalar ve seyahatleri anlatan yaşam alanızdan alıyorsunuz. Yurt dışına yerleşmek gibi gündemler veya vize vb işleriniz var ise veya hukuksal süreçleriniz fırsatları görebilirseniz amaçlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler

Pazartesi ve Salı günleri iş ortamının yoğunluğu, yapacak işler ve atılacak dosyalar veya belki yanınızda çalışanlarla ilgili çözülmesi gereken krizlerle ilgilenebilirsiniz. Sağlık problemlerinize karşı da tetikte olmanızı öneririm.

Çarşamba ve Perşembe günleri ise ikili ilişkiler, evlilik ve ortaklıklar ile ilgili gündemler dikkatinizi çekecektir ve pek tabi ki danışmanlık almak, avukatınızla görüşmek için de uygun zaman olabilir.

Cuma ve Cumartesi ise krediler, borçlar, vergiler, eşin veya ortağın gelir kaynakları, ortaklı kazançlar, çalışanların maaşları gibi gündemler söz konusu olacağı gibi, belki operasyon gerektiren durumlar veya hayatınızdan bir şekilde kesip atılması, çıkması gereken temalar da söz konusu olabilir. Cumartesi akşamı ise yabancılar, yurt dışı, hukuksal süreçler, evlilik, uzak akrabalar ve seyahatleri anlatan yaşam alanınızda bir Yeniay gerçekleşiyor.

18 Ocak’taki güçlü etkiyi ise krediler, borçlar ve vergileri anlatan yaşam alanınızdan alıyorsunuz. Hayatınızda kriz etkisi yaratan durumlardan kurtulabilmek için fırsatları kaçırmayın derim.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Pazartesi ve Salı günleri aşk ve flört, yaşamdan keyif aldığınız alanlar, çocuklarınız ile ilgili konular ile ilgili gündemler söz konusu olabilir. Kısa bir detoks tatili belki, veya artık anlamı olmayan hediyeleri atmak kurtulmak da söz konusu açıkçası.

Çarşamba ve Perşembe günleri ise iş ortamının yoğunluğu, yapacak işler ve atılacak dosyalar veya belki yanınızda çalışanlarla ilgili çözülmesi gereken krizlerle ilgilenebilirsiniz. Sağlık problemlerinize karşı da tetikte olmanızı öneririm. Kalça, bacak ve karaciğer ile ilgili sorun yaşamamak için sağlığınıza özen gösteriniz.

Cuma ve Cumartesi ise ikili ilişkiler, evlilik ve ortaklıklar ile ilgili gündemler dikkatinizi çekecektir ve pek tabi ki danışmanlık almak, avukatınızla görüşmek için de uygun zaman olabilir. Cumartesi akşamı krediler, borçlar, vergiler ve bazı korku stres yaratan durumları anlatan yaşam alanınızda bir Yeniay gerçekleşiyor. Yeni bir kredi çekmek veya ortaklı gelirlerde yeni bir fırsat da söz konusu olabilir.

18 Ocak’taki güçlü etkiyi ise eş, ortaklık veya varsa hakkınızda açılan davalar bu alandan alıyorsunuz. Manipulatif etkilere karşı tetikte olmanızı öneririm.

Aslan ve Yükselen Aslan

Pazartesi ve Salı günleri ev, aile, yuva, yerleşim yeri ve taşınmazlarla alakalı gündemlerle ilgilenmeniz gerekebilir. Evden atılması gereken eskiler, veya ailede artık kangren olmuş konuları kesip atmak gibi gündemler olabilir.

Çarşamba ve Perşembe günleri ise  günleri aşk ve flört, yaşamdan keyif aldığınız alanlar, çocuklarınız ile ilgili konular ile ilgili gündemler söz konusu olabilir. Yolculuklar, hobiler ve var ise spekülatif yatırımlarınız bu alanlarda aksiyon almanız söz konusu olacaktır. Çapkınlık zamanları da diyebiliriz.

Cuma ve Cumartesi ise iş ortamının yoğunluğu, yapacak işler ve yerine getirilmesi gereken sorumluluklar veya belki yanınızda çalışanlarla ilgili çözülmesi gereken krizlerle ilgilenebilirsiniz. Sağlık problemlerinize karşı da tetikte olmanızı öneririm. Diz, diş ve cilt problemleri söz konusu olabilir. Cumartesi akşamı ikili ilişkileri, ortaklık, partnerlik alanınızı anlatan alanda bir Yeniay gerçekleşiyor. Bu alanda hayatınıza yenilikler taşıyabilir.

18 Ocak’taki güçlü etkiyi ise iş ortamınızı, sorumluluklarınızı, iş arkadaşlarınızı ve sağlık ile ilgili alanı ifade eden yaşam alanınızdan alıyorsunuz. Sorumluluklarınızı büyük bir güç ve karizma ile yerine getirmeniz söz konusu olabilir ama lütfen sağlığınıza azami dikkat.

Başak ve Yükselen Başak

Pazartesi ve Salı günleri kardeşler, kuzenler, yakın çevre, komşular, yazılı ve sözlü iletişimi ifade eden yaşam alanınız hareketlenebilir. Bol dedikodu, bol sohbet ama diğer yandan yaşamınızda toksik etki yaratan arkadaş ve yakın çevreye veda anlamı da taşıyor olabilir bu etki.

Çarşamba ve Perşembe günleri ise ev, aile, yuva, yerleşim yeri ve taşınmazlarla alakalı gündemlerle ilgilenmeniz gerekebilir. Evinizi genişletmek, ferahlatmak gibi çabalarınız olabileceği gibi aile büyüklerinin yanına seyahat planları da gündeme gelebilir.

Cuma ve Cumartesi ise aşk ve flört, yaşamdan keyif aldığınız alanlar, çocuklarınız ile ilgili konular ile ilgili gündemler söz konusu olabilir. Yolculuklar, hobiler ve var ise spekülatif yatırımlarınız bu alanlarda aksiyon almanız söz konusu olacaktır. Cumartesi akşamı iş ortamı ve sorumlulukları anlatan yaşam alanınızda bir Yeniay gerçekleşiyor. İş yeri değişikliği veya yeni iş arkadaşlarını anlattığı gibi belki de yeni bir evcil hayvan katabilirsiniz ailenize.

18 Ocak’taki güçlü etkiyi ise flört, çocuklar, yaşamdan keyif aldığınız alandan alıyorsunuz. Var ise borsa vb yatırım araçlarınız dikkatli olmanızı öneririm. Yaşamınıza güçlü ve etkin bir aşık da çekmek mümkün gibi.

 

Terazi ve Yükselen Terazi

Pazartesi ve Salı günleri finansal konular, kişisel gelirleriniz gündeminizde olacaktır. Bu alanda kayıplar söz konusu olmaması adına dikkatli olmanızı öneririm. Detoks da yapabilirsiniz ayrıca.

Çarşamba ve Perşembe günleri ise kardeşler, kuzenler, yakın çevre, komşular, yazılı ve sözlü iletişimi ifade eden yaşam alanınız hareketlenebilir. Belki yakın çevrenizle bir seyahat planlayabilir veya bir eğitime başlıyor olabilirsiniz de.

Cuma ve Cumartesi ise ev, aile, yuva, yerleşim yeri ve taşınmazlarla alakalı gündemlerle ilgilenmeniz gerekebilir. Yerleşim alanınızla alakalı planlamalar yapmanız gerekebilir. Cumartesi akşamı aşk, flört ve çocukları anlatan yaşam alanınızda bir Yeniay gerçekleşiyor. Hayatınıza güçlü bir aşkı çekebileceği gibi bebek isteyenler için iyi bir haber de olabilir.

18 Ocak’taki güçlü etkiyi ise ev, aile, yuva, taşınmaz mülkleriniz, beyninizi anlatan alandan alıyorsunuz. Karşınıza çıkan fırsatları doğru değerlendirirseniz oldukça güçle çıkabilirsiniz de ama diğer yandan manipülatif ve baskıcı aile üyelerine dikkat.

Akrep ve Yükselen Akrep

Pazartesi ve Salı günleri fiziksel bedeniniz, birincil motivasyonlarınız, sağlığınız ile ilgili gündemlerle ilgilenmeniz gerekebilir. Detoksa başlayabilir veya süregelen bir rahatsızlık var ise sonlanabilir de pek tabi.

Çarşamba ve Perşembe günleri ise finansal konular, kişisel gelirleriniz gündeminizde olacaktır. Gelirlerinizi büyütmekle alakalı girişimlerde bulunabilirsiniz.

Cuma ve Cumartesi ise kardeşler, kuzenler, yakın çevre, komşular, yazılı ve sözlü iletişimi ifade eden yaşam alanınız hareketlenebilir. Ticari ilişkileriniz canlanabilir, belki yeni bir atöyle benzeri eğitime katılabilirsiniz. Cumartesi akşamı ise ev, yuva, aile konularını anlatan yaşam alanınızda bir yeniay  gerçekleşiyor. Yeni bir taşınmaz almak isteyebilir veya yeni yaşam alanınızı planlayabilirsiniz de.

18 Ocak’taki güçlü etkiyi ise kardeşler, kuzenler, yakın çevre, ticari faaliyetlerinizi anlatan yaşam alanınızdan alıyorsunuz. Yakın çevrenizde oldukça karizmatik ve etkileyici olabilirsiniz. İletişimde etkili olabileceğiniz fırsatlar barındırıyor.

Yay ve Yükselen Yay

Pazartesi ve Salı günleri arkanızdan dönen dolaplar, gizli düşmanlarla ilgili konularla ilgilenmeniz gerekebilir  veya şifalandırmak istediğiniz konular var ise şifalanmanızı sağlayacak etkiler alıyorsunuz.

Çarşamba ve Perşembe günleri ise fiziksel bedeniniz, birincil motivasyonlarınız, sağlığınız ile ilgili gündemlerle ilgilenmeniz gerekebilir. Detoksa başlayabilir veya süregelen bir rahatsızlık var ise sonlanabilir de pek tabi.

Cuma ve Cumartesi ise finansal konular, kişisel gelirleriniz gündeminizde olacaktır. Gelirlerinizi planlamak, gelir kaynaklarınızı kontrol etmek gibi aksiyon almanız gerekebilir. Cumartesi akşamı kardeşler, kuzenler, yakın çevre ve iletişimi ve dahi ticareti anlatan yaşam alanınızda bir Yeniay gerçekleşiyor. Bahsi geçen konularda yenilikler ve fırsatlar kapınızı çalabilir veya belki de aracınızı değiştirmek ve yeni bir araba almakla alakalı da planlama yaparsınız.

18 Ocak’taki güçlü etkiyi gelirlerinizi anlatan yaşam alanınızdan alıyorsunuz. Parasal anlamda güçlenebilmeniz için karşınıza çıkan fırsatları iyi değerlendirmenizi öneririm.

 

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Pazartesi ve Salı günleri arkadaşlar, sosyal çevre, kariyerinizden elde ettiğiniz gelirler , gelecek ile ilgili planlarınız ve hayallerinizi anlatan yaşam alanınızda ilgilenmeniz gereken konular söz konusu olabilir.

Çarşamba ve Perşembe günleri ise günleri arkanızdan dönen dolaplar, gizli düşmanlarla ilgili konularla ilgilenmeniz gerekebilir  veya şifalandırmak istediğiniz konular var ise şifalanmanızı sağlayacak etkiler alıyorsunuz.

Cuma ve Cumartesi ise fiziksel bedeniniz, birincil motivasyonlarınız, sağlığınız ile ilgili gündemlerle ilgilenmeniz gerekebilir. Detoksa başlayabilir veya süregelen bir rahatsızlık var ise sonlanabilir de pek tabi. Cumartesi akşamı kişisel gelir kaynaklarınızı ve değer konularını anlatan yaşam alanınızda bir Yeniay gerçekleşiyor. Bu yaşam alanınızda karşınıza çıkan yeni fırsatlara “merhaba” diyebilirsiniz.

18 Ocak’taki güçlü etkiyi ise hayattaki birincil motivasyonlarınızı, fiziksel bedeninizi ve varlığınızı anlatan yaşam alanından alıyorsunuz. Son zamanların en karizmatik ve etkileyici bireyi siz olabilirsiniz.

 

 

Kova ve Yükselen Kova

Haftaya kariyeriniz, sosyal statünüz ve toplum önündeki konumunuzla alakalı gündemlerle başlıyorsunuz. Pazartesi ve Salı günleri bu gündemlerle geçtikten sonra en sevdiğiniz alan olan arkadaşlarla alakalı gündemler bekliyor sizi.

Çarşamba ve Perşembe günleri arkadaşlar, sosyal çevre, kariyerinizden elde ettiğiniz gelirler , gelecek ile ilgili planlarınız ve hayallerinizi anlatan yaşam alanınızda ilgilenmeniz gereken konular söz konusu olabilir. Sosyal ağlarınızla ilgili gündemleriniz de var elbette.

Cuma ve Cumartesi ise arkanızdan dönen dolaplar, gizli düşmanlarla ilgili konularla ilgilenmeniz gerekebilir  veya şifalandırmak istediğiniz konular var ise şifalanmanızı sağlayacak etkiler alıyorsunuz. Belki biraz yalnız kalıp dinlenmek de isteyebilirsiniz. Cumartesi akşamı birincil motivasyonlarınızı ve fiziksel bedeninizi anlatan yaşam alanınızda bir Yeniay gerçekleşiyor. Yaşamın karşınıza yeni sürprizler çıkarması an meselesi olabilir.

18 Ocak’taki etkiyi ise gizli düşmanları, arkanızdan dönen dolapları anlatan yaşam alanınızdan alıyorsunuz. Gizlice sizi manipüle etmek için yapılabilecek kötülüklere karşı tetikte olmanızı tavsiye ederim.

Balık ve Yükselen Balık

Pazartesi ve Salı günleri eğitim, dış ticaret, yabancılar ve uzak seyahatler  ile ilgili gündemler söz konusu olabilir, ve pek tabi var ise hukuksal süreçlerinize de mesai harcamanız gerekebilir.

Çarşamba ve Perşembe günleri ise ise kariyer alanınız, sosyal statünüz, aile büyükleri ile alakalı gündemleriniz olabilir. Kariyer alanınızda bırakmak istediklerinize odaklanabilirsiniz. Veya kariyerinizi büyütmek ile alakalı eğitimlerle ilgili araştırmalar da yapabilirsiniz, Aile büyüklerinin yanına yapılacak seyahatlerde gündemde olabilir.

Cuma ve Cumartesi ise arkadaşlar, sosyal çevre, kariyerinizden elde ettiğiniz gelirler , gelecek ile ilgili planlarınız ve hayallerinizi anlatan yaşam alanınızda ilgilenmeniz gereken konular söz konusu olabilir. Sosyal ağlarınızla ilgili gündemleriniz de var elbette. Cumartesi akşamı gizli düşmanları, arkadan dönen dolapları, yalnızlığı ve izole olma alanını ifade eden yaşam alanınızda bir Yeniay gerçekleşiyor. Ve dahi süregelen bir tedavi süreciniz var ise Yeniay size yeni güzellikler getirebilir de.

18 Ocak’taki güçlü etkiyi ise arkadaşlar, sosyal çevre ve sosyal ağları anlatan ve pek tabi yardım kuruluşlarını anlatan yaşam alanınızdan alıyorsunuz. Bu yaşam alanınızda güçlenmenizi sağlayacak etkiler söz konusu olabilir.