23-29 Ocak Haftasında Gökyüzünün Söyledikleri

Herkese Merhaba,

Mars ve Merkür retrolarının bittiği, Güneş’in artık Kova burcunda ilerlemeye başladığı ve bu bağlamda zamanın hızlı ve iletişimin engelsiz aktığı bir haftaya giriş yapıyoruz.

Güneş’in Kova burcu seyri ve elbette Kova Yeniay’ının etkileri ile hayatlarımızda;

  • Birlikte hareket etmek, sosyalleşmek
  • Teknoloji ve bilimi yaşamın akışına dahil etmek
  • Yardımlaşmak
  • Toplumsal olaylara, doğaya ve tüm canlılara daha duyarlı olmak gibi gündemler taşınıyor.

Diğer yandan Kova, diğer insanlarla aramıza mantıklı bir mesafe koymamız gerektiğini, herkesin yaşam alanına saygı duymanın önemini de vurgular.

Bu hafta;

  • 23 Ocak’ta kesinleşen Venüs-Satürn kavuşumu, ilişkileri ciddiyete taşırken diğer yandan ilişkilerle alakalı sorumlulukların ve baskının da artabileceğini, belki taşıyabileceğimizden daha fazla yükü de anlatıyor olabilir. Finansal konularda baskılanma, altın vb yatırım araçlarında ise sabit tutulmaya çalışma gibi gündem de olabilir pek tabi. Bireysel hayatlarda finansal açıdan ise ayağımızı yorganımıza göre uzatma zamanı.

 

  • 25 Ocak’ta kesinleşecek olan Güneş-Jüpiter uyumlu açısının etkisi tüm haftaya yayılacağı için; genişlemek ve büyümek ile alakalı destekleniyoruz. Yabancılar, seyahatler, eğitim gibi gündemlerimiz var ise bu konularda da adım atabiliriz. Genel olarak keyfimiz yerinde olacaktır.

 

  • 27 Ocak’ta Merkür-Kiron olumsuz açısı ise küslükleri, dışlanmayı, dil yarasını ve fiziksel anlamda eller, kollar ve dahi solunum sistemi ile ilgili olası hasarları işaret ediyor.

Günlük akışta ışığını takip ettiğimiz Ay ise bu hafta;

  • Pazartesi gün boyu Kova burcunda kalacak olan Ay, 20:36’da Balık burcuna geçiyor ve hayatlarımıza şifa, anlayış, uyum, barış, gizlilik ve biraz da tembellik taşıyor.
  • Çarşamba saat 21:48 itibarı ile Ay artık Koç burcunda olacak ve hareket, cesaret, ataklık isteyen işlerimiz için bize zemin hazırlıyor olacak.
  • 28 Ocak Cumartesi 02:43’den itibaren “heyooo” diyoruz çünkü Ay Boğa’ya geçiyor ve keyfi, rahatlığı, zevkleri ve özgüveni ve pek tabi konforu hayatlarımıza taşıyor.

 

Burçların bu haftaki deneyimlerine gelince ise;

 

Yükselen Koçlar: Haftaya sosyalleşerek, ve gelecek ile ilgili hayallerini gözden geçirerek başlıyorsun. Yardımlaşma ve yardım istemek için güzel bir gün. Pazartesi akşamı itibarı ile biraz dinlenmek, inzivaya çekilmek ve şifalanmak için kendine vakit ayırmak isteyebilirsin. Çarşamba akşamı ise artık özüne dönüp hareketlenip, şöyle bir silkelenip yaşam enerjinle hayattaki başrolüne dönebilirsin. Hafta sonu ise finansal konularına ağırlık vermen ve biraz da iştah artışı söz konusu.

 

Yükselen Boğa: Kariyer ve sosyal statü önem kazanıyor haftanın ilk günü. Aile büyükleri de ilgilenmen gereken başka bir konu olabilir. Pazartesi akşamı itibarı ile sosyalleşiyor, gelecekle ilgili planlar yapıyor ve pek tabi kariyerinden elde ettiğin gelirlerle alakalı da aksiyon alıyor olabilirsin. Arkadaşların ve sosyal çevren senden ilgi bekliyor. Çarşamba akşamı ise hafta ortası inzivası diyelim adına, belki ufak bir tatil, bir kaçamak, yalnız kalma isteği veya şifa, teşhis tedavi süreci söz konusu olabilir. Hafta sonu ise sahne senin, ön planda olmaya hazır ol ve birincil motivasyonları gerçekleştirmek için gerekli gücü kendine bulabilirsin. Sağlıklı ve gürbüz hissetmen olası.

 

Yükselen İkizler: Yurt dışı, yabancılar, yüksek öğrenim, medya, basın, yayın tanıtım, uzak seyahatler gibi gündemler ve pek tabi uzak akrabalar da dahil yoğun bir Pazartesi bekliyor seni. Pazartesi akşamı itibarı ile de kariyerin ve sosyal statün önem kazanacaktır. Yaşam amaçlarına ulaşmak ve odaklanmak ile ilgili güdülenebilirsin. Çarşamba akşamı itibarı ile arkadaşlarınla vakit geçirebilir, yardım ihtiyacın var ise yardım alabilir veya sen yardım edebilirsin. Hafta sonu ise dinlenme, yalnızlık ve inziva zamanı. Şifalanmak için süper fırsat. Ve gizli saklı işler için.

 

Yükselen Yengeç: Pazartesi krediler, ödemeler, vergi ve miras konuları gündeminde olabilir. Biraz gergin ve stresli olabilirsin ama merak etme akşam itibarı ile yurt dışı, seyahatler, yabancılar ilgini çekmeye başlıyor. Var ise eğitim veya hukuksal süreçler de yakın markajında olacaktır Çarşamba akşamına kadar. Sonrasında ise hafta sonuna kadar kariyerin, yaşam amaçların, sosyal statün ve aile büyüklerinle ilgilenmen olası. Hafta sonu itibarı ile de arkadaş çevren ile sosyalleşip, beraber yeme içme partisi yapabilirsin.

 

Yükselen Aslan: Hafta başı ikili ilişkiler ve ortaklıklarla ilgilenmen gerekecektir , fakat Pazartesi akşamı itibarı ile kredi, borçlar ve vergiler gibi biraz can sıkıcı konular gündem olabilir veya ortağının gelirleri ile ilgilenmen gerekebilir de. Çarşamba akşamı itibarı ile ise yurt dışı, yabancılar, seyahatler , uzak akrabalar ve eğitim konuları yakın markajında olacaktır pek tabi ki. Hafta sonuna itibarı ile de kariyerini ve sosyal statünü sağlamlaştırmak ve garantilemek için aksiyon alırken diğer yandan da “nasıl eğlenerek çalışırım?” gibi sorular da kafanda olacaktır.

 

Yükselen Başak: Haftaya oldukça yoğun, sorumluluklara odaklı ve hizmet ederek başlıyor olabilirsin ki bu da fiziksel yorgunluğu ve belki de bazı sağlık sorunlarını getirmiş olabilir. Pazartesi akşamı itibarı ile gündem eş, ortaklıklar ve tüm ikili ilişkiler olacaktır. Çarşamba akşamına kadar hayatında birebir görüştüğün insanlarla ilgilendikten sonra ise biraz stres yaratabilecek krediler, borçlar ve ödemeler söz konusu olabilir. Hayatından atman gerekenlere odaklanabilirsin de pek tabi. Hafta sonu itibarı ile artık uzak yolculuklar, yabancılar, eğitimler ve var ise hukuksal konular gündeminde olabilir.

 

Yükselen Terazi: Pazartesi fingirdiyorsun , çocuklarınla ilgilenmen gereken ama hayattan da bir o kadar keyif alacağın bir gün olabilir. Hobilerin, sanatın vb konular ile vakit geçirebilirsin. Pazartesi akşamından Çarşamba akşamına kadar ise gündemin iş ve sorumlulukların ve pek tabi iş arkadaşların olacaktır. Sağlığına dikkat etmelisin bu süreçte. Çarşamba akşamından hafta sonuna kadar eşinle, ortağınla, birebir görüştüğün insanlarla ilgilenmen gerekecektir. Hayatının merkezinde ilişkiler olacak. Hafta sonu  itibarı ile ortaklı gelirler, krediler ve borçlar söz konusu olabilir. Miras konuları gündem olabileceği gibi partnerinin gelir kaynaklarındaki aniden artış bile beklenebilir.

 

Yükselen Akrep: Haftaya ev, yuva, aile gündemlerin, aile büyüklerin ve taşınmazların ile ilgilenerek başlıyorsun. Bilinçaltı ve anılar da hafta başı kapını çalabilir. Pazartesi akşamından Çarşamba akşamına kadar ise aileden gelen gelir kaynakları, çocukların ve flört konuları ilgini çekecektir. Yaşamdan keyif alıp, hobilerine vakit ayırabilirsin. Çarşamba akşamı itibarı ile de iş yoğunluğu, günlük sorumlulukların artışı ve sağlığınla ilgili gündemler söz konusu olabilir. Hafta sonunda ikili ilişkiler, evlilik ve ortaklık alanın hareketleniyor.

 

Yükselen Yay: Haftaya kısa yolculuklar, iletişim, yakın çevren, kardeş ve kuzenler ve yakın arkadaşlar gibi gündemlerle “Merhaba” diyorsun. Ticari faaliyetlerin de hareketlenebilir elbette. Pazartesi akşamından Çarşamba akşamına kadar ev, yuva, aile gündemleri olabileceği gibi var ise taşınmazların veya ev yerleşimin ile ilgilenmen gerekebilir de. Çarşamba akşamı itibarı ile hafta sonuna kadar ise hobilerin, çocuklar, aşk ve flört gündemlerin olabilir. Sunumlarını yapabilir, ön plana çıkabilir ve bolca fingirdeyebilirsin. Hafta sonu sorumluluk alman gereken konular kapını tıklatabilir ve sağlığına özen göstermeni öneririm. İş arkadaşları ve sınavlar gibi gündemler de olabilir.

 

Yükselen Oğlak: Kişisel kazançların ve değer konuları gündemde olacak hafta başında. Pazartesi akşamından Çarşamba akşamına kadar ise yakın çevre, kardeşler, kuzenler, kısa yolculuklar , var ise aracın ile alakalı konular bekliyor seni. İletişim trafiğinin yoğun olacağı zamanlar yani. Çarşamba itibarı ile artık evde vakit geçirmek isteyebilir, yuva ve aile ve pek tabi aile büyükleri gündem olabilir. Var ise taşınmaz mülklerin ve yerleşim yeri ile ilgili girişimde bulunabilirsin. Hafta sonu ise hobilerinle ilgilenebilir, flört edebilir, çocuklarınla güzel bir yemeğe gidebilirsin.

 

Yükselen Kova: Haftaya kendine ve fiziksel bedenine odaklı “Merhaba” diyorsun. Yapmak isteyeceğin değişiklikler olacaktır hayatında. Pazartesi akşamı itibarı ile ise finansal konular gündemde olacak ve değer görmek ve değer vermek ile alakalı konular da peşi sıra. Çarşamba akşamına kadar para, pul işleri vaktini aldıktan sonra artık iletişim trafiğinin artışı ile yine pek dinlenme şansın olmayabilir. Kısa yolculuklar, yakın arkadaşlar, kardeş ve kuzenler ile ilgili gündemlerin olabilir. Ticari faaliyetlerin artabilir, yeni girişimlerde bulunabilirsin. Hafta sonu ise artık evinde, yuvanda sevdiklerinle dinlenebilir, yaşamın tadını çıkarabilirsin.

 

Yükselen Balık: Haftaya inziva ile başlıyorsun. Pazartesi sabahı yataktan kalkmak çok zor gelebilir. Mümkünse izin alıp şifa, meditasyon ve yoga gibi çalışmalar yap bence. Pazartesi akşamından Çarşamba akşamına kadar ise hayatın merkezinde sen ve birincil motivasyonların olacak. Sonrasında ise hafta sonuna kadar para, pul işleri, kişisel gelirlerin önem kazanabilir. Gelirlerindeki artış seni mutlu edebilir. Hafta sonu ise kardeşler, kuzenler, yakın çevre ile vakit geçirebilir, kısa yolculuklar yapabilir, bol bol yazışabilir ve telefon görüşmeleri yapabilirsin de. Var ise aracın ile ilgilenebilir, ticari girişimlerin var ise onları sağlamlaştırabilirsin.

Sevgilerimle

Selin