23 Ocak Astroloji Güncesi

23 Ocak 2023, Pazartesi

Haftaya Ay’ın Kova burcu seyri ile “Merhaba” diyoruz. Arkadaşlar ve sosyal ilişkilerimizin önemli olduğu, insancıl yanımızın ön planda olduğu bir gün bekliyor bizi.

Medya ve sosyal ağlarımız, dernekler ve sivil toplum örgütlerinde aksiyon almak ve girişimde bulunmak için ideal bir gündeyiz. Internet, teknoloji ve topluluklar merkezli işleriniz var ise başlatabilirsiniz.

Duygusal kararlar almak yerine mantığımız ve sağ duyumuzla ilerleyeceğimiz bir gün bugün. İlişkiler ve ortaklıklar sağduyu ile ciddiyet kazanabilir, birbirimizin sınırlarına saygı duyarak ve bu konuda hassasiyetimizi koruyarak ilerleyebiliriz.

12:24’te Ay’ın önce Satürn hemen ardından Venüs ile kavuşması ve bu kavuşumu tetiklemesi ilişkilerde sorumluluklarımızı artırırken belki biraz da baskılanmış hissetmemize neden olabilir. Ama her şart altında iş ortaklıkları ve ciddi ilişkiler için pozitif yönde sağlamlık getirecek etkileri olabilir. Diğer yandan finansal konulardaki baskı ve kontrol konusunu da gündeme getirecektir pek tabi. Merkür’ün de düğümlere olumlu açısı alınan yeni kararların olumlu sonuçları olacağını gösterir nitelikte.

13:21-20:36 arasında Ay boşlukta olacak, bu sebeple önemli işlerinizi sabahtan bitirmeye çalışmanızı veya akşama bırakmanızı öneririm. Yoksa bu şansınız, işinizi şansa bırakmadan önlem alarak ilerlemeniz lehinize olacaktır. Bu bir damacana su siparişi olsa bile.

20:36 itibarı ile Ay artık Balık burcunda ilerliyor olacak ve hayatlarımıza;

  • Dinlenmek, hayatı biraz ağırdan almak, yalnız kalmak, şifalanmak
  • Gizlilikle yürütmemiz gereken işler var ise gizliliği koruyabilmek
  • Şefkat ve anlayış duygularını deneyimlemek
  • Matematik gerektiren hesaplama işlerimize zaman ayırmak
  • Yaratıcılığımızı çalıştırmak
  • Herhangi bir işin arka planını çözmek, bilinmezliği bilinir kılmak gibi gündemleri taşıyacaktır.

 

Akışta kalmaktan haz alacağımız, belki biraz tembellik yapmak isteyeceğimiz, aslında hayatta küçük şeylere üzülmenin anlamsızlığı ile yüzleşeceğimiz, tüm yaşama çok daha büyük bir pencereden bakabileceğimiz bir zaman aralığında olacağız.

Küssek barışmak için, affetmek ve affedilmek için ideal.

Sevgilerimle

Selin