20-26 Şubat Haftası Bizleri Neler Bekliyor?

Herkese Merhaba,

Güneş’in artık Balık burcunda seyrediyor oluşu ve haftanın hemen başında gerçekleşen Balık Yeniay’ı ile bu haftaya damgasını; anlayış, fedakarlık, empati, akışta kalmak, belki biraz dağınıklık ve dalgınlık, şifa çalışmaları vuracak gibi görünüyor. Birlikte hareket etmek, toplumun bir parçası olmak isteyeceğiz pek tabi. Hoşgörü ve anlayış hakim olur diliyorum ki tüm insanlığa.

Yaşamsallığı ifade eden Güneş, eril ve enerjik Güneş’in çözülmeyi ve dağılmayı anlatan Balık burcu seyri haliyle biraz tembellik, uyuşukluk, zaman zaman paralize olmuş gibi davranma hali hayatlarımıza getirebilir. Bu sebeple ileri atılıp, aksiyon almak yerine bütünü görebileceğimiz için de belki hayatı biraz dışarıdan izlemek iyi olabilir bu süreçte.

Güneş’in aydınlatma etkisi perde arkasında dönen dolapları, gizli kalmış anlaşmaları, kapı arkası görüşmeleri açığa çıkarabilir, örtük olan açığa çıkabilir yani.

Venüs ise bu hafta artık Koç Burcunda seyrine başlıyor. İkili ilişkilerde daha dürtüsel, daha heyecanlı ve istekli olmamız söz konusu olacaktır. Bir o kadar da tahammülsüz davranabileceğimiz, acele edeceğimiz, ne istiyorsak hemen şimdi olmasını isteyebileceğimiz için ilişkiler zora girebilir. Bu süreçte libido da artabilir, anlık ilişkiler söz konusu olabilir. Bu sebeple herkese hemen güvenmemeniz konusunda uyarmak isterim.

Finansal konularda ise yenilikler, yeni girişimler karşımıza çıkabilir. Yeni bir girişim yapmak istiyorsak, daha önce denenmemiş bir güzellik ürününü veya hizmetini piyasaya sunabiliriz mesela. Harcamalara dikkat etmekte fayda var. Düşünmeden yapacağımız harcamalar sonrasında zorlayabilir.

Kadınlar ve kediler bu dönem agresifleşebilir, hareketlenebilir. Eşinizi spora yazdırıp kedinize de yeni bir top alabilirsiniz mesela veya lazer.

Önümüzdeki 1 ay boyunca deneyimliyor olacağımız bu etkilere ek olarak:

20 Şubat Pazartesi:

Balık yeniayı’nın saat 10:05’te gerçekleşmesi ile aslında yepyeni bir dönemin fragmanını yaşatacak bir 15 günlük süreç izleyebiliriz.

Birkaç gün sonra başlamak üzere hayatımızda neleri yenileyeceğimizin planlarını yapabiliriz.

Uyum sağlamak, yardıma ihtiyaç duyan her canlıya el uzatmak, hayatı biraz da dışarıdan izlemek için uygun bir gün olacaktır.

Zihinsel ve ruhsal rahatsızlıkları çözüme ulaştırmak, dertleşmek için uygun bir gün. Yanlış anlaşılmaları çözebilir, küs iseniz barışabilirsiniz.

Fedakarlık ve kurban etme ve edilme hallerinin ayrımında olmakta ve gerçeklerden uzaklaşmamakta fayda olacaktır. Yoğun duygusallık çok fazla hataya ve dahi duyguların da sömürülmesine sebep olabilir.

21 Şubat Salı:

Yoğun duygusallık, ve fedakarlık bugün de etkili olmaya devam ediyor olacaktır.

Şifa çalışmaları, doktor randevuları, hastane ziyaretleri için uygun bir gün olacaktır. Sabahın erken saatleri yaratıcılık gerektiren işlerde başarı ve ani gelişen sürprizlerle belki biraz keyiflenebiliriz. Fakat hemen sonrası oldukça tartışmalı ve kazalara açık olabilir.

Fakat gün geneli iletişim kurmak, yazılı ve sözlü haberleşme, kısa yolculuklar yapmak, trafikte çok vakit harcamak için pek uygun olmayacaktır. Aniden ortaya çıkan tartışmalar ve muhalif sesler uzlaşmayı zorlaştırabilir. Özellikle akşam saatleri fakat +/- 3 gün bu etki aktif aslında. Teknolojik ve elektrikli aletlerde problemler oluşabilir, yanlış anlaşılmalar sebebiyle tartışmalarla karşılaşılabiliriz. Yalan ve iftira dolu haberlerle de gündem oluşabilir.

22 Şubat Çarşamba

07:04-08:13 arasında Ay boşlukta olacak, bu zaman aralığına önemli işlerinizi planlamayın. Sonrasında ise Ay artık Koç burcunda ve Yeniay planlarınızı devreye sokmaya başlayabiliriz.

Kendimizi cesurca ifade edebilir, duygu durumunuzu ve düşüncelerinizi korkusuzca anlatabiliriz bugün. Zihinsel enerjimiz oldukça yüksek olabilir, iletişim çok hızlı olabilir ayrıca. Yarışmalar yapmak, çocukları rahatlamak için satranç turnuvaları düzenlemek için gayet uygun bir gün olacaktır.

Kazalar ve sakarlıklar da söz konusu olabileceği için hızı azaltmakta fayda var. Bu etkiler 2 gün boyunca kendisini hissettirecektir.

23 Şubat Perşembe

Zamanın hızlı aktığı, bizim de yavaşlığa pek tahammül edemediğimiz bir gün olacağı için, başlatmak istediğimiz işleri başlatabilir, spora başlayabilir, enerjimizi doğru alana kanalize edebiliriz.

Kazalara ve sakarlıklara karşı dikkatli olmakta fayda var, düşünmeden pervasızca konuşmak sonradan başımıza iş açabilir.

24 Şubat Cuma

10:20-11:29 arasında boşlukta seyreden Ay, sonrasında Boğa burcuna geçiş yapacak. Fakat öncesi erken saatler itibarı ile oldukça gergin, manipülatif etkilerin olduğu bir zaman aralığı. Tartışmalar, bitiş ve kopuş yaratabilir. Asla risk almayın.

Finansal konularla ilgilenebilir, yatırım hesabı açabiliriz. Beslenmemizi düzenlemek için ekstra efor sarfetmemiz gerekebilir.

Ay’ın Boğa’da olmasına rağmen sanki bereketiniz yokmuş gibi gelebilir, bu sebeple işleri oluruna bırakmayın kazançlı çıkmak istiyorsanız.

Bahçe işlerimiz var ise Cuma gününü değerlendirebilir, güzellik salonlarından randevu alabilir, sanatsal faaliyetler için de Cuma gününü ayırabiliriz.

25 Şubat Cumartesi

Finansal konular ve güvenlikle, güvende olmak ile ilgili temalar yine gündem olacaktır.

Öğleden sonra 15:23 ve (+/- 2 saat) aslında tüm öğleden sonra aniden oluşabilecek olaylara çok açık olmakla beraber, hasarlı olduğunu düşündüğünüz binalardan uzak durmakta ve kendi yaşam alanımızda da risk almamakta fayda var. Bu durum aniden patlak verebilecek tartışmalı süreçler için de geçerli.

26 Şubat Pazar

Gün boyunca güvenlik ihtiyacı, konfor alanımızda kalmak ve sevdiklerimizle birlikte olmak dürtüsü hakim olabilir. Finans konuları ile ilgilenebilir, bağ-bahçe, ekim-dikim işlerimizi yapabiliriz. Oldukça verimli ve üretken olacağımız için üreterek kendimizi iyi hissedebiliriz ayrıca.

Öğleden sonra biraz sınırlanmış ve baskılanmış hissedebileceğimiz için önemli işler ve ziyaretlerimizi saat 16:00 civarına kadar bitirmiş olursak iyi olur.

17:41-18:17 arasında Ay boşlukta olacağı için pek verimli saatler olmayacaktır. Sonrasında ise Ay İkizler burcuna geçerek hayatlarımıza iletişim yoğunluğunu taşıyacaktır.

 

Sevgi ve Saygılarımla

Selin