Balık Burcunda İllüzyon Yeniayı

20 Şubat Balık Burcunda Yeniay,

Herkese Merhaba,

20 Şubat 2023 Pazartesi günü saat 10:05’te Balık burcunun 1. Derecesinde bir Yeniay gerçekleşiyor. Yeniay, gökyüzünde Ay’ın ışığını göremediğimiz, Güneş tarafından örtüldüğü gökyüzü fenomenidir ve her ne kadar ismi “Yeniay” olsa da yeni bir işe başlamak için uygun zaman değildir. Ama elbette planlar yapılır, tasarlanır.

Balık burcunun temsil ettiği temaları gündeme taşıyacaktır. Bireysel hayatlarımız ve toplumsal açıdan ikiye ayıracak olursak eğer:

Bireysel hayatlarımıza;

 • Bütünün iyiliği için çalışmayı
 • Şifalanmayı, sağlığımız ve güzelliğimizle ilgili konularla ilgilenmeyi
 • Fedakarlığı, diğerleri için kendimizden ödün vermeyi, bir arada olmak gerekliliği
 • Akıl karışıklığını, odaklanamamayı, çabuk dağılmayı, biraz da tembelliği
 • Hayatı akışına bırakmayı, affetmeyi, affedilmeyi
 • Bilinçaltı çalışmalar yapmayı, yoga, meditasyon, EMDR, NLP, Aile Dizimi gibi tekniklerle hayatımıza ve hayatlara dokunmayı
 • Rüyalarda hareketliliği, haberci veya bilinçaltımızın mesajlarını bizlere taşıyan rüyaları
 • Gizliliği, bilinmezliği ve bununla yaşamayı. Yani her şeyi de çok sorgulamadan kabullenmeyi taşıyabilir.

Toplumsal açıdan ise:

 • Hastaneler, bakımevleri, hapishaneler gibi rehabilitasyon merkezleri ile ilgili gündemleri
 • Denizler, sular, yağmurlar, seller, tsunami ve sıvı ve akışkan olan her şey, ilaçlar ile ilgili haberleri ve denizcileri ve deniz altıları
 • Toplumsal ve devlet ile ilgili sırlar, arka planda yapılan hazırlıklar
 • Nedeni ve nasılı pek anlaşılamayan her türlü olay ve doğa olayı
 • Yardım kuruluşları, insanların hayatlarını kurtarmak için mücadele eden meslek grupları ve insanları hayatlarımıza taşıyabilir.

Bu genel etkileri biraz daha özelleştirerek inceleyecek olursak eğer;

Toplumsal alanda hepimiz için şifa etkileri barındırıyor olsa da yöneticisi Jüpiter’in Koç burcunda ve 12 evde olması hızlı ve üzerinde belki de çok düşünülmeden karar verilen, bu minvalde geçici tedbirlerin ve iyileşme, iyileştirme çabalarının altını çiziyor sanki.

Bir diğer önemli aktör olan Venüs’ün 29 derece Balık’ta olması ve sonlanmayı, tükenmeyi anlatan Pluton ile irade açısı ile kontak kurması intihar vakalarını (veya intihar süsü verilmiş) gündeme taşıyabileceği gibi diğer yandan ise sıvılar, zehirlenmeler, denizler ve sularla alakalı olumsuz koşullar, gemi kazaları gibi olmasını hiç istemeyeceğimiz olayları da tetikleyebilir.

Ülke haritasının 9. Evine denk gelen Yeniay, uluslararası hukuk, deniz yolculukları, hava yolları, medya kuruluşları, profesörler, din adamları, ihracat, hukuk ve yasalarla alakalı temaları tetikleyebilir.

Venüs’ün , ülkemizin Ay’ına exact olumsuz açısı ve Pluto’nun da partil uyumsuz açısı ise halkın bu süreçte oldukça zorlanacağını, baskılanabileceğini, ve finansal açıdan zor günleri anlatıyor olabilir. Halkın gene durumunun halkın kendisinden bile gizlenebileceğini düşünebiliriz ayrıca.

Krediler (ev&araç) , kredi kullandırımları ile ilgili biraz daha ılımlı bir tavır, ve yeni adımlar söz konusu olabilir ayrıca. Bir zümreye değil de topluluğun fayda sağlayabileceği borçlanma prosedürleri çıkabilir karşımıza.

Aslında bu bir illüzyon yeniayı diyebiliriz, ve kendi gerçeğimizden dahi şüpheye düşebiliriz. Bu sebeple aklın, bilimin ve somut verilerin ışığında kalmakta fayda var.

Bütünün iyiliğine olsun her şey.

 

Sevgi ve saygılarımla

Selin