27 Şubat- 5 Mart Haftası Bizleri Neler Bekliyor

Herkese Merhaba

Zorlu ve bu zorlukları kolaylaştırıcı ve aşılır kılan etkilerin olduğu bir haftaya “Merhaba” diyoruz. Toplumsal ve bireysel hayatlarda bir dönem kapanırken, Güneş’in Balık’ta olması ile kendimizi elimizden belki de bir şey gelmeden oradan oraya savruluyor gibi hissetmemiz gayet normal.

İki çok zorlayıcı ve dönüştürücü gezegenin 29 derecede olması, hayatımızın birçok alanında bizi daraltıp, sınıyor ve dönüştürüyor. Varlığımızın bir anlamda teslim olmuş haline bu hafta Merkür’ün Balık’a geçişi ile düşünce ve ifadelerimizin de akışa teslim olabileceğini de eklemek gerekebilir.

Haftanın günlerine göre etkileri okuyarak , günlerinizi planlarsanız gökyüzü konumlarından azami faydayı elde etmeniz olasıdır aslında.

27 Şubat Pazartesi:

İletişim trafiğinin yoğun olduğu, zamanın görece hızlı aktığı bir gün bekliyor bizi. Çok fazla iletişim kaynaklı doğru ve yanlış bilgiyi ayırt etmekte fayda olacaktır.

Dedikodu, yalan haber, yanlış anlaşılmalar da söz konusu ki bu dönemde lütfen gereksiz söylentilere kulaklarınızı tıkayın. Araştırma yapmadan yüzeysel bilgi ile, insanların psikolojilerini düşünmeden saçmalayan herkesi ENGELLEYİN gitsin.

Arkadaşlarla bir araya gelebilir, sohbet edebilir, kafanızı biraz dağıtabilirsiniz bugün. Yine yazılı ve sözlü iletişim için uygun zamandır değerlendirebilirsiniz de.

28 Şubat Salı

Bugün yine iletişim trafiği yoğun olabilir, ve dahi siz trafikte hayli vakit geçirebilir ve dahi aracınızın bakımları ile ilgilenebilirsiniz.

Özellikle bugün asparagas haberlere, olur olmadık bilgi kirliliğine kulak asmayın.

Odaklanmak zorundaysanız eğer ekstra efor sarf etmeniz gerekebilir bugün, akıl karışıklıklarına ve bundan faydalanmak isteyenlere, bilgi veya her türlü hırsızlıklara karşı temkinli olun lütfen.

 

1 Mart Çarşamba

04:08-05:40 arasında Ay boşlukta olacak, sonrasında ise Yengeç burcuna geçiş yapacak. 3 Mart saat 18:15’e kadar da Yengeç burcunda kalarak bizlere; ev, yuva ve aile ve dahi topraklarımızın, vatanımızın, ait olduğumuz veya ait hissettiğimiz yer veya kişilerin önemi hatırlatacaktır.

Güven ve güvende olmak en önemli konular olacaktır, içgüdüler ve ihtiyaçlar da söz konusu olabilir aynı süreçte. Bilinçaltı da dalgalanmaya başlayacağı için bir süredir yayılan ve duyulan haberlerin yarattığı korkular ve psikolojik sorunlar su yüzeyine çıkabilir de.

Evimizle ilgilenebilir, evde vakit geçirebilir ve dahi taşınmaz mülklerimiz var ise yatırımlarımızı gözden geçirebiliriz. Finansal açıdan kazançlı olabileceğimiz günlerden biri.

Aile büyüklerini ziyaret etmek veya sevdiklerinizle lezzetli yemeklerin olduğu bir sofrada bir araya gelmek isterseniz değerlendirebilirsiniz. Ola ki küslükler ve incinmişlikler var ise telafisi için bugün çok uygundur.

2 Mart Perşembe

Evlilik kararı almak, yuva kurmak için bugün gayet uygundur aynı zamanda. Finansal açıdan da yatırımlarımızla ilgili kazanç sağlayabilir, eğer gayrimenkul sektöründe çalışıyorsanız hayli karlı çıkacağınız işler yapabilirsiniz de. Bu etki +/- 3 gün düşünülebilir.

Diğer yandan ise iletişimde aksamalar, engellenmeler söz konusu olacağı için bugüne önem arz eden iş görüşmelerini denk getirdiysek dikkatli olmakta fayda var. Eğitim süreçleri, iletişim araçları ve ticari faaliyetlerde durgunluk söz konusu olabilir. Bu etki +/- 3 gün düşünülebilir.

Çok önemli görüşmeler, barışmanız ikna etmeniz gereken durumlar var ise bugün saat 08:21’de kesinleşen Venüs-Jüpiter kavuşumunu kullanmanızı tavsiye ederim. Bu etki +/- 3 gün ama özellikle Perşembe sabahı sizin faydanıza olabileceğini düşündüğünüz her şeyi büyütebilecek bu açıdan faydalanın.

Bugün yine ev, emlak işleri ile uğraşabilir, sevdiklerinizle vakit geçirebilirsiniz. Yengeç yer altını da anlattığı için yer altı veya gizli kalmış olaylarla ilgili de haberlere şahitlik etmemiz söz konusu.

3 Mart Cuma:

17:22-18:15 arasında Ay boşlukta olacak, bu zaman aralığına önemli işlerinizi denk getirmeyin ki askıda kalmasın. Sonrasında ise Ay artık Aslan burcunda ilerliyor olacak.

Önemli sunumlarınız, kendinizi güvenle ifade etmeniz gereken toplantılarınız var ise Aslan zamanını değerlendirebilirsiniz. Yanı sıra flört edebilir, çocuklarla ilgilenebilir, çocuklarla ilgili işler de yapabilirsiniz.

Kuaför randevularınız için Cuma, Cumartesi ve Pazar günlerini kullanın derim. Ve dahi spora başlamak için de yine uygun olacaktır aslında.

Kendimizi iyi hissettirecek ve motive edecek arkadaş grupları ile organizasyon yapmak için bu 3 günü değerlendirebiliriz.

Bugün Merkür Balık burcuna geçiyor ve 19 Mart’a kadar bu alanda seyahat edecek. Ticari faaliyetlerde ve iletişimde karmaşa olabilir, akıl karışabilir ama bunun yerine müzik, dans, sanatın çeşitli alanlarında başarı sağlanabilir, ezber yapmak kolay olmayabilir ama araç kullanmak öğrenilebilir. Bir yanımızın şairane bir tavırda olacağı açık. Ve biraz kafalar dalgın tabi.

Bugün Kiron ile kavuşan Venüs ise ilişkiler yoluyla şifalanmayı, birbirimize iyi gelmeyi anlatır. Libido çok artabilir, çiftler birbirine bu anlamda daha da yakınlaşabilir ama gölge yanıyla ayrılık yaşayanlar bir diğerine yara bandı muamelesi yapabilir. Dikkatli adım atmakta fayda var yani .

4 Mart Cumartesi:

Kendimizi oldukça iyi hissedebilir, motivasyonumuzu artıracak organizasyonlar yapabiliriz. Sanatın iyileştirici gücünden faydalanabiliriz de diğer yandan.

Kuaför için özellikle öğleden sonra çok uygun olabilir. Bugün fark edilmek, göze çarpmak isteyeceğiz.

Otorite figürlerle çok uzlaşamasak da bunu pek dert edeceğimiz bir gün değil açıkçası, bunun yerine hayatın keyifli yanlarına odaklanmamız olası.

Fakat akşam saatleri itibarı ile güvenli alanda kalmaya, tartışmalara girmemeye ve hasarlı yapılardan uzak durmaya dikkat edelim.

5 Mart Pazar:

Egonun yine ön planda olacağı, kendi bireysel ihtiyaçlarımıza daha çok odaklanacağımız bir gün.

Arkadaşlarla sosyalleşebilir, kuaföre gidebilir, saç bakımı yapabiliriz. Alış verişe çıkacaksak eğer harcamalara dikkat edin , kontrolü kaybetmeyin.

Gereğinden fazla risk almamak gereken bir gündeyiz yine, akşam saatlerine kadar önemli işleri ve görüşmeleri bitirmekte fayda olabilir.