Terazi Burcu’nda Dolunay

6 Nisan Perşembe saat 07:34’te Terazi Burcu’nun 2. Dekanında olan 16. Derecesinde bir Dolunay gerçekleşiyor. Dolunaylar tamamlanma, gizli olanın, saklanın, henüz zamanı gelmemişin zamanı geldiği, ortaya çıktı bir nevi ekilenlerin biçileceği hasat zamanı olarak değerlendirilir.

Ay’ın güçlü etkisinden kaynaklı dürtüsel davranışların artışı, baş ağrısı ve uykusuzluk görülebilir, normaldir. Ama dürtüsellikten kaynaklı anksiyete ve öfkeli davranışlara maruz kalabileceğimizi hesaba katmalıyız dolunay zamanlarında.

Terazi burcu ilişkiler, ortaklıklar, yapılması gereken tercihlerle ilgilidir. 2. Dekan ise kuralların yok sayılmasını ifade ettiğinden, ikili ilişkilerde, ortaklıklarda dikkatli olmakta fayda olabilir. Gerilim etkisi ilişkilerin sonlanmasıyla sonuçlanabilir de.

Terazi diplomasi, eşitlik, hukuksal süreçler, adalet, evlilik, işbirlikleri, sanat, kendimizi ve çevremizi güzelleştirmek, bu bağlamda kozmetik ve güzellik merkezleri, aracılar, lüks ürünler, siyasetçiler ve siyasi partiler, taraflar, entrikalar, avukatlar, rekabet, kuyumcular, cinsellik ile ilgilidir, ve bu bahsi geçen konularda tamamlanma, sona gelme (iyi veya kötü), gizli olanların ortaya çıkışı gibi gündemler hem sosyal hayatta hem de bireysel hayatlarımızda bizleri bekliyor gibi görünüyor.

Hem Ay’ın hem de Ankara’ya göre çıkartılan haritanın yükseleninin yöneticisinin de Venüs olması, ve Boğa yerleşimi, yukarıdaki konulara ek olarak finansal gelişmeleri, beklenmedik , hepimizi şaşırtacak para konularını ifade ediyor. Boğa’nın bankaları ifade ettiğini de hesaba katarsak bankaların halka beklenmedik desteği de gündeme gelirse şaşırtıcı olmaz.

Boğa, ulusal güvenlikle ve Terazi de  rekabet ve savaşla ilgili olmasından sebep, güvenliğimizle ilgili rekabetten de bahsedilebilir.  Ve dahi orduları anlatan Jüpiter’in Güneş’ten yanık olması, orduların, vergilerin ve borçların, parlamentonun, sosyal medyanın manipüle edileceğini de anlatıyor olabilir.

Güneş’in ise Kiron ile kavuşumu ilahi adaletten de söz ettirebilir aslında. Ve yanı sıra liderlerin sağlık durumları, yaralanma veya hasar görmeleri söz konusu olabilecekken tutuklanmalar da konuşulabilir. Veya tutuklu veya hükümlülerle alakalı haberler de izleyebiliriz.

Sağlık ise bu dolunayın bir diğer en önemli konusu gibi görünmekte. Halkın sağlığı ile ilgili gizli kalmış bilgilerin ortaya çıkması bir yana bahsettiğim üzere liderlerin sağlık sorunları da gündeme gelebilir. Artık olmayan, tarihin tozunun içinden ortaya çıkan çiçek hastalığı gibi gündemler ve salgınlar da konuşulabilir.

Ve bu dolunay, beklenmeyen, saklanmış olan  bir “ilk” i ilişkiler, ortaklıklar partiler bağlamında ortaya çıkarabilir.  Ülkemizin muhalefeti, tüm kaynaklarını, vatan algısını, geçmişini, sonları, emekliliği anlatan 4. Evinde gerçekleşen bu Dolunay Vedik sistemde “Başarıya işaret eden el” ile temsil edilen Haşta Nakşatra’da gerçekleşiyor. Birbirine bağladığımızda bu bakış açılarını, henüz joker kartının çıkmadığı ama çıkmak üzere olduğu bir rekabeti anlatıyor olabilir.

Mars-Satürn orta noktasının tetiklenmesi, Dolunay anında Mars’ın ülke ASC sine çok yakın durması ve ülke Mars’ına kare yapması, Güneş-Kiron kavuşumu ve Jüpiter’in büyütmesi, dolunay düzenleyicisinin 11. Evde oluşu ve ülke Merkür-Satürn kavuşumuna 150’lik açısı . Uranüs’ün de 11’de seyri, ve ülke Venüs’üne 150 lik açısı yine tehlikeleri, riskleri, doğal afetleri, sarsıntıları, selleri, yangınları tetikleyebilir. Asla yaşanmaması dileği ile ama bireysel hayatlarımız için bunu lütfen güvenli alanlarınızda kalmakla alakalı bir uyarı olarak düşünün.

Sevgi ve Saygılarımla

 

Selin