Kangren Ay Tutulması

Herkese Merhaba,

5 Mayıs 2023 Cuma, Ankara’ya göre olan haritada saat 20:33:50’de Akrep Burcu’nun 14. Derecesinde ve doğal olarak 2. Dekanında bir Ay tutulması gerçekleşiyor.

Ay tutulmaları bizleri çok daha fazla etkiler; öncelikli olarak duygusal boyutta çalkantıları, hassasiyeti, sezgiselliğin artışını beraberinde getirir. Dürtü ve ihtiyaçlarımıza normal zamanlara göre biraz daha odaklanırız. Akrep’te olan bu tutulma da pek tabi duygusal ve dürtüsel anlamda hassasiyet artışını, derinleşme isteğini, merak ve araştırma duygusunu, kuşkuyu, güvensizliği, çeşitli komplo teorilerini tetikleyecektir iç dünyamızda.

Akrep, “hayatta kalmak” ile tanımlanabilir, ve pek tabi bu da ölüm, bitiş, sonlar ve riskleri hatırlatmaktadır. Tehlike ve risklere karşı hayatta kalabilmek, zorlayıcı ve acı verici deneyimleri atlatıp ayağa kalkabilmek, çürümüş ve yozlaşmış yanımıza veda etmek, zarar veren, toksik etki yaratan herhangi bir hastalıktan kurtulmak, ve bununla alakalı tedavi süreçlerini deneyimlemek akla geliyor ilk etapta. Tutulmanın güney tarafında olması ise geçmişi bırakmayı, kayıpları, vazgeçilmesi gerekenlerin altını çiziyor.

Uzun zamandır gizli kalmış konuların açığa çıkışı ve çözüme ulaşmasını ama bunun da krizli ve zorlayıcı bir süreçle olabileceğini düşünebiliriz.

Akrep-Boğa aksı finansal konularla alakalı olduğu için her birimiz farklı yaşam alanlarımızda finansal süreçlerimizi düzenleme, ortak yatırımlar var ise sonuçlandırma, kredi-borç-vergi gibi düzenlemelerle ilgilenmek zorunda kalacağız gibi görünmekte.

Özellikle Akrep, Boğa, Kova ve Aslan burçlarının 9-19 derecelerinde gezegen yerleşimleri olanları etkileyecek olan bu tutulma; “eğer hayatının çürüyen, kokuşan, seni zehirleyen, artık işe yaramayan ve dönüştürülmesi gereken yanını bırakabilirsen, yeni deneyimler sana sağlamlık, üretkenlik, konfor ve finansal kudret getirebilir, ve bunu seni de şaşırtarak yapabilir” diyor. Balık ve Yengeç yerleşimleriniz var ise bu derecelerde bahsi geçen süreç engelsiz, pürüzsüz olacaktır.

Toplumsal açıdan baktığımızda ise;

Akrep;

  • Kalıpların yıkılması, tabuların değişime mecbur kalması
  • Hayatta kalmak, kalmaya çalışmak
  • Sosyal sistem ve yasal değişimler
  • Dış borçlar ve diğer ülkelerle olan mali ilişkiler
  • Kimyasal, zehirli, toksik maddeler, biyolojik silahlar, nükleer reaktörler, kimya laboratuvarları
  • Cerrahlar, ameliyatlar, morglar, mafya, yer altı dünyası, nefret suçları, adli tıp
  • Kemoterapi vb tedaviler gibi temaları anlatır.
  • Dekan ise olumsuz hava koşullarını, salgın hastalıkları, zeytin ve meyvelerle ilgili olumsuzlukları ifade eder.

Akrep’in Kova’ya yansıyor olması sebebiyle de bahsi geçen konuların daha toplu, insanları ve kalabalıkları etkiler hale gelebileceğini, öncelikli olarak televizyon ve sosyal medya aracılığı ile korku, kin, öfke tetiklenebileceğini öngörebiliriz. Gizli kalmış örgütlerin, artık gizli olmayan şekilde hareket edişine, Akrep’i yöneten Yengeç Mars’ından kaynaklı gömülmüş, saklanmış silahların veya saldırı planlarının, patlamaların söz konusu olabileceğine değinmek yanlış olmayacaktır.

Ülkemiz açısından baktığımızda ise sadece tutulmayı baz almak yerine, ülkemizin ikincil ilerletim, güneş dönüşü, tutulma ve pek tabi bizi 1938 yılına götüren 15. Güneş dönüşü haritasını (3. Evini), tutulma yöneticisi Mars’ın ingress haritasını inceleme gereği duydum. Sebebi çok kritik bir dönemden geçerken böylesi zorlu bir tutulmanın detaylıca içini açmak gerekliliğine inanmam aslında. Teknik detaylarla çok yormadan sonuca gelecek olursak;

Ülke halkının baskı, yaralanma, hasar görme ve saldırı gibi konuları deneyimleyebileceğini, moral ve motivasyonun olumsuz etkilenebileceğini, maddi açıdan ise ciddi bir kayıp ve dönüşüm sürecinde olacağını düşünebiliriz.

Çocuklar, sanatçılar, ünlüler, sanat eserleri ile ilgili kayıpların , ( 8. Eve yansıyor) korku ve stres yaratmasını, televizyon ve sosyal medya aracılığı ile örtülü kalmış gizliliklerin üstünün açılmasını

Borsa ve spekülatif yatırım araçlarında sorunları

Hastanelerde yeni doğan&bebek ve dahi çocuk servislerinde olası mikrobik rahatsızlıkları

Parlamentoda beklenmedik, şaşırtıcı sarsıntıları

Sarsıcı doğa olaylarını, yer hareketlerini ve sularla ilgili olası felaketleri deneyimleyebiliriz.

Yeraltı kaynakları, kapalı göller, bataklıklar ile ilgili problemler de açığa çıkabilir.

Tutulma yöneticisi Mars, Yengeç’te tehdit gibi algılansa da 12 eve yansıması ve tutulmaya uyumlu açı ile bağlanarak karşılıklı ağırlamada olması;

halkın kendi birikimlerini , ailevi değerlerini, geçmişini ve vatanını korumakla ilgili olası bir kadın figürün kollektif bilince etkisi ve desteği ile toparlanabileceğini, eğer kangreni kesmeyi başarırsa  konfor, güvenlik, ve huzurun çok da uzak olmadığını anlatıyor.

Bahsi geçen temaların birden olması beklenemez ama şunu eklemek gerekir ki; ileriki süreçlerde tutulma derecesi tetiklendiği zamanlara dikkat edilmelidir.

13-14 Haziran

21-22 Haziran

18-19 Temmuz

4-17 Ağustos (Özellikle 7 Ağustos)

24-25 Ağustos

Diğer tutulmanın etkisinde olsak da Kasım’ın ilk 2 haftası tutulma etkileri tetiklenecek ve deneyimlenecektir.

 

Sevgilerimle

Selin