Titanik’e Giderken Kaybolan Küçük Denizaltı Titan Olay İncelemesi

Titanik enkazına dalış yapan Titan isimli küçük denizaltı içerisinde 5 yolcu bulunuyor. Ücreti kişi başı 250 000 USD olan bu tura katılanların 58 yaşındaki İngiliz milyarder ve kaşif Hamish Harding, 77 yaşındaki Fransız kaşif Paul-Henry Nargeolet, OceanGate Expeditions’ın CEO’su ve kurucusu Stockton Rush, 48 yaşındaki Pakistan doğumlu İngiliz işadamı Shahzada Dawood ve 19 yaşındaki oğlu Suleman’ın olduğu açıklandı.

04:00’da inişe başlayan denizaltından her 15 dakikada bir haber alınırken 1 saat 45 dakika sonra iletişim tamamen kesilmiş. Ve oksijenin sınırlı olduğu araçtan uzun süre haber alınamadı ve 22 Haziran  Yani 05:45 itibarı ile artık irtibat kesilmişti ve hala kayıp olan bu oldukça küçük deniz aracının akıbetini olay anı haritasına hem dalışa geçtiği an hem de son sinyal alındığı andan yola çıkarak analiz edecek olursak;

Dalış Başlangıcı:

  • İkizler burcu yükselmekte ve Ay ve Güneş yükselene çok yakın derecede ve 1. Evde. Güneş ani ve önlenemez olayları anlatan 11. Evin yine ani ve büyük efektiyle yücelim yöneticisi.
  • Ay ve Güneş’in İkizler’de olması, ikisini de yöneten 12. Evdeki Merkür’e götürüyor bizi. Aracın küçük bir aktarım aracı olduğunu biliyoruz, ve olayın arka planını anlatan 12. Evde. İkizler’in nefes ile bağlantısını da biliyoruz.
  • Yine Güneş, olayın temeli ve yarattığı sonuçları anlatan 4 evin yöneticisi. Yolcuları temsil eden Ay’ı yakıyor.
  • Yanı sıra Güneş otoriteyi de ifade ediyor. Neptün ile kare açıya gidiyor ki Güneş-Neptün karesi beklenmedik, tuhaf olayları anlatabilir. Kaptanın veya dalışı yöneten sistemin hesap edilemeyen bir sebeple kontrolü kaybettiğini düşünebiliriz.
  • Olayın kendisini gerçekleştirme şeklini 10. Evden görürüz ve burada Balık Satürn’ü çıkıyor karşımıza ve olayın tehlike içerip içermediğini ifade eden 8. Evden geliyor. Yani bu dalışın tehlikelerle dolu olduğunun bilindiğini de buradan anlayabiliyoruz.
  • Denizden gelen tehlikeleri anlatan Atlantis asteroidi ise Ay ve Güneş’le kavuşumda. Atlantis’in direk batmış bir kıta hikayesinden yola çıkarak çalışan sembolizme dikkatinizi çekmek isterim.
  • Bu arada Ay’ın 28 derece İkizler’de, Güneş’in 26 derece İkizler’de, 27 derece Balık Neptün (Poseidon) ile kare (yok edici) açıda olduğunu aklımızda tutalım. Bu derecelere en sonda çok ilginç şekilde tekrar döneceğiz.

 

Son irtibat:

-Yengeç burcu yükselmekte ve Ay elbette hala Güneş’ten yanık ve artık 12. Evdeler. 12. Ev olay haritalarında kurbanları da anlatır.

– Yükselenin yücelim yöneticisi Jüpiter durdurulamaz insan ve doğa olaylarını anlatan 11. Evde ve yücelimin de ani ve büyüklük efektini hatırlayalım.

– Olayın temelini gördüğümüz 4. Evin içerisinde kıstırılmış (ani beklenmedik patlama efekti) Terazi bizi Aslan’daki Venüs’e götürüyor. 4. Evin diğer yöneticisi ise Merkür, hem yücelimsel hem de yönetici olarak 4 ü 2 kere yönetiyor. Kıstırılmış Terazi’nin yücelimi (ani&büyük efekti) Satürn ise tehlikeleri anlatan 8 evin yöneticisi ve Jüpiter’e irade açısı ile bağlanıyor. Merkür de Venüs ile irade açısında. Bu noktada kasıt ve istem ararız ki iletişim, nefes, aktarım sorunu yaşayan yolcular kurtulmak amaçlı çok yanlış bir adım atmış olabilirler ve patlamaya veya dağılmaya sebep olmuş olabilirler.

 

Yolculara (Suleman Dawood ve Stocton Rush hariç-bilgi yok)  gelecek olursak;

Doğum haritalarını incelediğimde (saat bilgisi olmadığı için haritaları sun on 1st şeklinde ele aldım) ,

  • Yaşam sonunu anlatan 4. Ev yöneticilerinin İkizler (nefes, iletişim, aktarım) burcu olduğunu görüyoruz. Ve haritalarını ekliyorum, yukarıda bahsetmiş olduğum 26-27 derece yerleşimlerini hatırlatarak dereceleri incelemeyi size bırakıyorum.

 

Özetle;

Dalış anı itibarı ile sonu belli olan bu yolculuğun ve yolcuların özet hikayesidir. Öngörü çalışması değil, olay analizidir. Astroloji’nin muazzamlığını, “Gökte ne varsa yerde o var” ı bir kez daha anlıyoruz. Ve Ay boşlukta ve aşkın deklinasyonda.

 

Sevgilerimle

Selin