30 Ocak-5 Şubat Haftası Burçları Neler Bekliyor?

30 Ocak-5 Şubat Haftası

5 Şubat Cumartesi saat 21:28’de gerçekleşecek olan Aslan Dolunay’ına doğru ilerlediğimiz bir hafta bekliyor bizi. Haftayı gökyüzünün getirdiklerine göre planlamanız ve burcunuza göre haftanın etkilerini not etmeniz için kağıt kalemler hazırsa;

30 Ocak Pazartesi;

Saat 11:35’e kadar boşlukta olan Ay, an itibarı ile İkizler burcuna geçiyor. Büyüyen Ay fazında oluşumuz ve İkizler’in getirdiği iletişim, haberleşme trafiğindeki artış ile bugünü öğle saatleri itibarı ile önemli görüşmeler, etkili iletişim , kısa yolculuklar ve kendinizi ifade edebilmek için değerlendirebilirsiniz.

Yazılı ve sözlü iletişimdeki eksikleri gidermek, işlerimizi kusursuzlaştırmak için yine ideal bir zaman. Cesaret edemediğiniz, söylemekten çekindiğiniz konuları bugün dile getirebilirsiniz.

 

31 Ocak Salı;

Ay İkizler’de ve artık büyüyen Ay fazında olacak. İletişimle alakalı desteklendiğimiz bir gün daha bekliyor bizi. Elektronik ve dijital aletler satın alabiliriz. Bilginin hızlı yayıldığı bir zaman olacaktır, araştırmalar yapmak için değerlendirebiliriz. Bilgi kirliliğine ve dedikodulara karşı dikkatli olmamız gereken zaman da olacaktır aynı zamanda.

 

1 Şubat Çarşamba;

14:59-23:12 Ay boşlukta olacak. Önemli işlerimizi o zaman aralığına planlamayalım. Verimli ve güzel sonuç alamayabiliriz.  23:12 itibarı Ay Yengeç burcuna geçmiş olacak.

Aidiyet kurmak, eksikleri gidermek, yaralarımızı şifalandırmak için uygun bir olacak.

2 Şubat Perşembe ;

Ay yengeç burcunda ilerlerken, alınganlık ve hassasiyet geliştirebileceğimiz, dışlanmış hissedebileceğimiz ve biraz da tartışmalı, ikili ilişkilerde de flörtlerin desteklendiği ama kalıcı ilişkilerin tartışmalı olabileceği ilginç bir gün bekliyor bizi.  İçimize attıklarımızı kontrolsüzce dışarı vurabiliriz. Ve kendimizi ifade edelim derken olay çok başka noktalara gidebilir, dikkat.

Aile toplantıları, geçmişi gözden geçirmek için idealdir.

3 Şubat Cuma;

Oldukça tartışmalı açıların sabrımızı bir miktar sınayabileceği bir gün daha. İletişimde orta yolu bulmak zorlaşırken, kendimizi kandırmak veya kişiyi ve olayı fazla idealize etmek de söz konusu olabilir. Ama yaratıcılık gerektiren işlerde destekleniyor olacağız.

Venüs-GAD üçgeni, geçmişten gelen aşkları anlatıyor olabilir. Yeniden şans vermeyi değerlendirirken günün şartları sizi durdurabilir de.

 

4 Şubat Cumartesi

09:17-11:48 Ay boşlukta olacak, önemli işler için pek uygun değil. Ve 11:48 itibarı ile Ay artık Aslan burcunda ve Dolunayın etkileri üzerimize sirayet ediyor olacak. Aydınlanma, kendimizi ve yeteneklerimizi fark etme, hayatın akışı ile alakalı önemli sonuçlar elde etme zamanı bekliyor olacak bizleri. Sunumlar, sahnede olmak, kendimizi ifade etmek, flört etmek, dikkatleri üzerimize çekmek için şahane zaman. Çocuklarımızla ilgilenebiliriz de aynı zamanda.

Fakat aniden oluşabilecek tatsız sürprizlere de hazırlıklı olmak da fayda var. Abartılı hareketler pişmanlık veren sonuçlar doğurabilir.

5 Şubat

21:28’te Aslan burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Abartılı davranışların ve egosantrik yaklaşımın tepetaklak olabileceği , kontrolsüz güç ve güç gösterilerinin olumsuz sonuçlarının izleneceği bir Dolunay bekliyor bizleri.

Uranüs olumsuz bir açıda görünmesine rağmen diğer yandan Ay ile antisya kavuşumda olacak. Yani olumsuz gibi nitelendirebilecek ani durumların, arka planda daha güzel bir sonuca sebep olabileceği ilginç bir Dolunay bekliyor bizleri. Detaylı yazı gelecek.

 

Bireysel hayatlarımızda bu hafta neler deneyimleyeceğimize gelince ise;

Yükselen Koç:

Finansal konulara odaklanarak başladığın haftaya yoğun iletişimle devam ediyorsun. Ama ne iletişim, ama ne hareket, öyle böyle değil. Sosyal ağlar, arkadaş çevresi, ve topluluklarda oldukça aktif ve konuşkan ve sözü geçen olman çok olası.

Pazartesi ve Salı’nın yoğun iletişim trafiği sonrasında Çarşamba akşamı itibarı ile ev, yuva ,aile gündemleri kapını çalıyor olabilir. Geçmişi özlemek, bilinçaltı çalışmalar ve yapmak, eski anılara dönüp bakmak söz konusu olabilir.

Cumartesi ve Pazar günü ise çocuklar, hobiler ve flört gündeminizi oluşturabilir, var ise spekülatif yatırımlar ile ilgilenebilir, sahnede olmaktan haz alabilir ve kendinizi dilediğiniz gibi ifade edebilirsiniz.

Yükselen Boğa:

Haftaya motivasyonlarına ve fiziksel bedenine odaklı başlıyorsun lakin hemen Pazartesi öğle saatleri itibarı ile finansal konular gündemine geliyor. Bir süredir yaşanmış olan finansal aksaklıklar artık hal yoluna girmeye başlamış olmalı, ve kariyer kaynaklı gelirler biraz daha tatminkar düzeye ulaşıyor olabilir.

Çarşamba itibarı ile iletişimin, eskiye dair özlenenleri aramanın, aileyi ziyaret etmenin zamanı gelmiş olabilir. Yatırım konuları veya gizli kapaklı kalmış konularla alakalı yazışmalar, görüşmeler yapabilirsiniz de. Yalan dolan, midenizi bulandıracak dedikodular duymanız da cabası uzaklardan.

Cumartesi ve Pazar gününe geldiğimizde ise ev, yuva, aile gündemleri vaktinizi alabilir, evde vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Taşınmaz yatırımlarınız da ayrıca gündem oluşturabilir, belki bir satış işlemini sonuçlandırabilirsiniz de.

 

 

 

Yükselen İkizler:

Pazartesi öğleye kadar belki biraz halsiz ve isteksiz hissedebilirsin ama sonrasında kendini oldukça motive hissedeceğin, merkezde senin olacağın ve fiziksel bedenine, sağlığına odaklanacağın 2 gün bekliyor seni.

Çarşamba itibarı ile finansal gelirlerine odaklanacağın bir zaman dilimine geçiş yapıyorsun. Bir süredir krediler, borçlar ve vergiler gibi zorlayıcı temalar deneyimliyor olsan da biraz daha sabır diyorum bu konuda. Kariyer alanında idealize ettiğin amaçlarına ulaşman gelirlerinde artış sağlayabilir.

Cumartesi ve Pazar günleri ise kısa yolculuklar, yakın çevre ile eğlenme, hayatın tadını çıkarma söz konusu olabilir. Arada tartışmalı durumlar yaşansa da tadını çıkarmak sana kalmış bu noktada. Belki flörtöz bazı mesajlar da alabilirsin bu zaman aralığında.

Yükselen Yengeç:

Sosyal ağlar, arkadaş grupları, yardım dernekleri gibi gündemle başladığınız Pazartesi, bir miktar yorgunluğun da verdiği etkiyle Çarşamba gününe kadar biraz inziva, dinlenme, yalnız kalma isteği getirebilir. Gizlilik gerektiren görüşmeleri yapabilirsiniz bu dönemde. Ve belki ufak bir spa kaçamağı.

Çarşamba itibarı ile de gerekli motivasyonu toplayıp, hayatın kontrolünü yeniden elinize almanız cabası. Bir miktar tartışmalı olabilirsiniz. Fiziksel bedeninizde yapmak isteyeceğiniz yenlikler olabileceği gibi diğer yandan sağlığınıza da özen göstermek isteyeceğiniz bir zaman aralığı bekliyor sizi.

Cumartesi ve Pazar günleri ise finansal kaynaklarınızla alakalı bir aydınlanma yaşayabilir, kendi değerinizi farkına varabilirsiniz.

Yükselen Aslan:

Pazartesi gününün ilk yarısında sosyal statü, otorite figürlerle ilişkilerin ve kariyerin odak noktasında gibi görünüyor, fakat hemen öğle itibarı ile sosyal ağlar, internet ile ilgili işler , belki e-ticaret gibi gündemler seni bekliyor. Yanı sıra yardım dernekleri, arkadaş grupları da yakın markajında olacaktır Çarşamba gününe kadar.

Çarşamba itibarı ile biraz dinlenmek, biraz inzivaya çekilmek ve kendi başına kalmak isteyebilirsin. Var ise teşhis ve tedavi ile ilgili gündemlerin yine aynı süreçte doktor randevuları için ideal bir zaman olabilir. Gizlilik gerektiren işler için de uygundur.

Cumartesi ve Pazar gününe geldiğimizde ise Dolunay’ın etkisinde motivasyonların, kendinde yapmak istediğin değişiklikler, sağlığın ile alakalı aydınlanma yaşayabilirsin. Ortamların ışık saçanı sen olabilirsin de pek tabi ama ilişkiler biraz yorucu olabilir, dikkat.

Yükselen Başak:

Yabancılar, yurt dışı, uzak yolculuklar, hukuksal süreçler gibi gündemler Pazartesi öğle saatlerine kadar meşgul etse de, Çarşamba gününe kadar artık gündemin; kariyer, sosyal statü ve aile büyükleri olacaktır. Yaşam hedeflerini gerçekleştirmekle alakalı aksiyon almak isteyebilirsin de pek tabi.

Çarşamba itibarı ile de arkadaşlar, sosyal çevre ve internet ile alakalı işlerini yapabilir, organizasyonlara katılabilir, yardım kuruluşlarında aksiyon alabilirsin.

Cumartesi ve Pazar günleri ise haftanın yorgunluğundan, bolca bakım&onarım ve düzeltme işinden çıkışın verdiği yetkiye dayanarak bir miktar dinlenme, inziva seni bekliyor olabilir. Sağlıkla alakalı teşhis ve tedavi süreçlerin var ise Dolunay etkisi ile bu noktada bir aydınlanma yaşayabilirsin de. Ve yine bu Dolunay belki bazı gizli düşmanları ve arkadan dönen dolapları ortaya çıkarabilir de.

Yükselen Terazi:

Pazartesi’nin ilk yarısı krediler, borçlar, paylaşılan kaynaklarla alakalı belki biraz kafa patlatmanı gerektirebilir veya belki de çekmeyi düşündüğün bir kredi var ise onun başvurusunu yapabilirsin de. Pazartesi öğle itibarı ile Çarşamba gününe kadar, uzak yolculuklar, yabancılar, yurt dışı, medya, reklam ve hukuksal süreçlerin olabilir. Uzak akraba dedikoduları ve bilgi kirliliği mide bulandırabilir, veya bir süredir aksayan hukuksal süreçler hız kazanabilir de. Vize başvurusu, pasaport çıkarmak, uçak bileti almak için idealdir.

Çarşamba itibarı ile kariyer, sosyal statü ve aile büyükleri gündemde olabilir, onlarla ilgilenmen gerekebilir. Otorite figürlerin yakın markajında olabilirsin.

Cumartesi ve Pazar gününe geldiğimizde ise arkadaş grupları, sosyal ağlar, internet ve sosyal medya, gelecekle ilgili hayalleri anlatan yaşam alanında Dolunay’ın etkisi ile aydınlanma yaşayabilirsiniz.

Yükselen Akrep:

Pazartesi öğleye kadar ikili ilişkiler, evlilik, ortaklıklar ve açık düşman veya rakiplerle alakalı gündemlerin söz konusu olabilir fakat hemen sonrasında seni bekleyen ödemeler, krediler ve borçlarla alakalı gündemler söz konusu olabilir. Ortaklı gelirlerde ters giden işler yoluna girmeye başlamış olmalı bir süredir. Belki kredi çekmek veya kredi kartı çıkarmakla alakalı görüşmeler yapacağın iki gün seni bekliyor olabilir .

Çarşamba günü itibarı ile ise yabancılar ve yurt dışı ile ilgili işlerin, vize pasaport, yurt dışına yerleşmek ile ilgili gündemlerin olabilir de. Var ise hukuksal süreçlerin sonuna doğru geliyor da olabilirsin bu süreçte. Uzak yolculuklar ilgini çekebileceği gibi ihtiyacın olan uzmanlık eğitimlerine de başlayabilirsin.

Cumartesi ve Pazar gününe geldiğimizde ise kariyer, sosyal statü ve yaşam hedeflerini ve pek tabi aile büyüklerini anlatan yaşam alanında aydınlanma yaşayabilirsin.

Yükselen Yay:

Pazartesi öğleye kadar iş ortamındaki yoğunluk ve belki biraz fiziksel yorgunlukların söz konusu olabilir fakat öğle itibarı ile dikkatini ikili ilişkilere, ortaklıklara ve rakiplere yöneltmen gerekebilir. Çarşamba gününe kadar odak noktanda ikili ilişkiler olacaktır. Bu alanda oldukça yoğun iletişim söz konusu olabilir de aynı zamanda.

Çarşamba itibarı ile krediler, borçlar, vergiler ödemeler ile alakalı gündemler söz konusu olabilir, ortaklı kazançları ve birikimleri değerlendirmek gerekebilir.

Cumartesi ve Pazar gününe geldiğimizde ise yurt dışı, yabancılar, uzak yolculuklar, uzmanlık eğitimleri, hukuksal süreçlerin ile alakalı bir aydınlanma yaşayabilir, bir sürecin sonuna gelebilirsin.

Yükselen Oğlak:

Pazartesi günün ilk yarısında çocuklarla alakalı sorumluluklar almak ve yatırımlar yapmak, var ise spekülatif yatırımları değerlendirmek ve hobilerine vakit ayırabilirsin. Günün ikinci yarısından Çarşamba gününe kadar ise iş ortamı, sorumluluklar, yapılacak işler seni bekliyor olacak. Fiziksel yorgunluk ve belki bazı sinirsel rahatsızlıklar gündem olabilir. Kendini çok yorma. İş ortamındaki dedikodular da can sıkıcı olabilir biraz.

Çarşamba gününden hafta sonuna kadar ise ilişkiler, ortaklıklar ve açık düşmanlar ve rakiplerle alakalı ilgilenmen gereken süreçler seni bekliyor.

Cumartesi ve Pazar gününe geldiğimizde ise krediler, borçlar ve vergileri anlatan ve pek tabi ortak kazançları ifade eden yaşam alanında bir aydınlanma yaşayabilirsin. Bir ödeme veya borç süreci bitebilir mesela.

 

Yükselen Kova:

Pazartesi öğleye kadar ev, aile ve yuva ile alakalı gündemler zihnini meşgul edebilir fakat öğle saatleri itibarı ile hobilerine yönelebilir, flört edebilir, çocuklarla vakit geçirebilirsin. Çarşamba gününe kadar oldukça flörtöz, yaşamın zevklerine ve sevdiğin etkinliklere yönelmekle alakalı güdülenebilirsin.

Çarşamba itibarı ile ise artık iş yoğunluğu, sorumluluklar, var ise sağlık gündemlerin dikkatini çekecektir. İş arkadaşları ile görüşebilir, spora başlayabilir, sağlık kontrollerini yaptırabilirsin.

Cumartesi ve Pazar gününe geldiğimizde ise artık gündem ilişkiler, ortaklıklar ve rakipler olacaktır. Bu yaşam alanında bir Dolunay gerçekleşiyor ve ilişkilerle alakalı bir aydınlanma yaşayabilir, ortaklılarda ve birlikteliklerde bir dönemin sonuna gelebilirsin de. Diğer yandan bu Dolunay’da fiziksel olarak iyi ve güçlü hissedeceğini de belirtmekte fayda olacaktır.

Yükselen Balık:

Pazartesi öğle saatlerine kadar yoğun iletişim trafiği, kardeşler kuzenler ve yakın çevre ile alakalı gündemler seni meşgul ederken, öğle saatleri itibarı ile artık evinde vakit geçirmek isteyebilirsin. Ev, yuva aile gündemleri seni Çarşamba gününe kadar meşgul edebilir, evine bol bol konuk gelebilir de elbette.

Çarşamba itibarı ile ise gündem çocuklar, hobiler ve bu hayatta bize keyif veren pek çok şey olabilir. Kısa bir tatile çıkabilir, yeni bir aşka yelken açabilir veya çocuklarınla alakalı yatırım ve planlama yapabilirsin de.

Cumartesi ve Pazar gününe geldiğimizde ise sorumlulukların, iş ortamın ve sağlığınla alakalı bir aydınlanma yaşayabilirsin. Spora başlama kararı alabilirsin, veya sağlıklı yaşamla ilgili adım atarsın.

 

Sevgilerimle

Selin