Koç ve Yükselen Koç

Kariyer: Ekim ayına iş ortamınız ve sorumluluklarınızla ilgili yaşam alanınızda kaos, dedikodu ve belirsizlik gibi can sıkıcı konularla başlasanız da sorunları çözmenizle gücünüzü ispat edeceğiniz bir süreci getiriyor beraberinde. 7-15 Ekim arasında açık düşmanlar ve rakipler zorlayabilir.

Aşk ve İlişkiler: İkili ilişkilerinizde de ciddi sınavlar verebilirsiniz. Özellikle ilişkiler alanında ay boyunca dikkatli, temkinli olmalı, insanları kırmaktan imtina etmelisiniz. Öte yandan bekar Koç’lar evlilik kararı alabilir bu ay.

Para: Ay boyunca gelirleriniz beklentinizin altında kalabilir, fakat öte yandan umudu kestiğiniz gelirler harekete geçebilir. 22 Ekim (+/- 3 gün) gelirlerinizde artış, ikramiye vb motive edici hareketlilik söz konusu olabilir. 28 Ekim (+/- 5 gün) gelir-gider dengenizi iyi koruyun, risk almayın.

Sağlık: Bağışıklık sisteminizi güçlü tutun, ve 9 Ekim itibarı ile de boğazınıza ve ses tellerinize dikkat edin, böbreklerinizi üşütmeyin ve zührevi hastalıklara karşı temkinli olun. Şeker dengenizi de bozmayın.

Ekstra Not: Taşınma kararı alabilirsiniz.

 

Boğa ve Yükselen Boğa

Kariyer: Çalışma alanınızda yepyeni bir sürecin tetikleneceği bir ay bekliyor sizleri. Yeni çalışma arkadaşları, yeni bir iş gibi değişiklikler olasıdır. 7-15 Ekim arasında işten ayrılmak, çıkarılmak gibi zorlayıcı etkiler olsa da belirttiğim gibi bu alan yenileniyor sizler için.

Aşk ve İlişkiler: 10 Ekim civarında hoşlandığınız kişinin hayatında biri olduğunu öğrenmek vb tatsız etkiler söz konusu olsa da sonrasında ay boyunca aşk, flört, mutluluk sizden sorulabilir özellikle de ay sonuna doğru 22 Ekim civarı yeni bir aşk filizlenebilir. Evli veya uzun süreli birliktelikleri olanlar ise partnerlerinin ardından dolap çevirmez ise iyi ederler bu ay.

Para: Kariyer gelirlerinizde dilediğiniz yukarı doğru ivme sağlamayabilirsiniz fakat eğer mülk-alım satımdan elde edeceğiniz gelir, veya ailenizden beklentiniz var ise gerçekleşebilir bu ay.

Sağlık: Oldukça sağlıklı olacağınız bir ay bekliyor sizleri fakat sakarlıklara, kazalara dikkat. Özellikle 9 Ekim civarında belinizi ağrıtmayın, böbreklerinizi üşütmeyin, sakarlıklara da lütfen dikkat edin.

Ekstra Not: 28 Ekim tutulması ile özellikle ikili ilişkilerinizde aydınlanma, tamamlanma, açığa çıkma gibi süreçler deneyimleyebilirsiniz. Farkındalık çok şey katacaktır.

İkizler ve Yükselen İkizler:

Kariyer: Yaşam amaçlarınız ve sosyal statünüz ile ilgili olarak eski sorunlar, eski tanıdıklar, belki eski patrondan gelen teklifler mümkün olabilir. Bu yaşam alanınızdaki ağırlaşma sizi endişelendirmesin, sadece gerçek kendinizle ilgili yapılanıyorsunuz, ödülü başarı olacaktır bu sürecin. Ay sonundaki tutulma ise iş ortamınız ile ilgili farkındalık, tamamlanma ve bazı konuların sonlanması gibi süreçler taşıyabilir size.

Aşk ve İlişkiler: Çapkınlık ayarlarınız epey aktif gibi görünüyor, ve libidonuz da hayli yüksek olabilir. Flört, aşk, fiziksel şans ve mutluluk ile ilgili yaşam alanınızı aydınlatıyor Güneş, ve yepyeni bir başlangıç gelebilir 14 Ekim tutulması ile. Fakat öncesinde güvenmediğiniz insanlarla yakınlaşmaktan imtina edin.

Para: Spekülatif yatırımlarınız konusunda temkinli olmalı, asla kredi çekip borsaya yatırmak gibi saçmalıklarla girmemelisiniz. Özellikle 7-15 Ekim arası.

Sağlık: 22 Ekim itibarı ile virüslere, bakterilere karşı bağışıklığınızı güçlü tutun. Var ise zihinsel-bilinçaltına attığınız bir rahatsızlığınız veya korkularınız yine aynı tarih aralığında işler yoluna girebilir, terapi düşünebilirsiniz.

Ekstra Not: Yurt dışında veya uzakta bir aile üyeniz var ise güzel haberleri sizi oldukça mutlu edebilir. Ve evinizi güzelleştirmek gibi sonrasında huzur verecek eylemler yapabilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç:

Kariyer: Ayın başında ticari faaliyetleriniz, kısa-uzun yolculuklarınız ve iletişim içeren işleriniz var ise belirsizlikler yüzünden aksamalar olabilir, bu sebeple garantici olun. Lakin hemen ardından çok güçlü bir destek bulabilirsiniz.

Aşk ve ilişkiler: Ev-aile içerisinde bugünlerde gergin olmanız mümkündür, özellikle 7-15 Ekim arası ciddi sorunlar yaşanabilir, gizli saklı olaylar açığa çıkabilir. Aklı selim davranmak iyi olacaktır. Bekarlar için ise 22 Ekim itibarı ile flört teklifleri, mesajları gelmeye başlayabilir, 28 Ekim tutulması da bir aşkı açığa çıkarabilir.

Para: Kariyer gelirlerinizi artıracak sözleşmeler, görüşmeler ve iletişim bekleyebilirsiniz. Ticari faaliyetleriniz de hızlanabilir. Özellikle 9 Ekim itibarı ile. 22 Ekim ve civarı oldukça verimli olacaktır.

Sağlık: Bağışıklığınızı güçlü tutun.

Ekstra Not: 24 Ekim ve civarında tatlı bir tatil beklenebilir.

Aslan ve Yükselen Aslan:

Kariyer: Özellikle 22 Ekim ve civarındaki günlerde motivasyonunuzu artıracak gelişmeler bekleyebilirsiniz. Yaşam amaçlarınızla alakalı zaman zaman eski sorunlar karşınıza çıksa da çözüm başarı getirecektir. Ticaret yapıyorsanız 7-15 Ekim risk almayın, veresiye satış yapmayın. Vergilerinizi gözden geçirin.

Aşk ve İlişkiler: 14 Ekim tutulması ile bir arkadaşlık aşka dönüşebilir veya beklenen teklif gelebilir.

Para: 10 Ekim’de gelir-gider dengenize dikkat etmeniz çok önemli fakat sonrasında para akışınız hızlanabilir, rutin gelirleriniz olabilir ve özellikle 22 Ekim ve civar günlerin oldukça bereketli olduğundan bahsedebiliriz.

Sağlık: Genel sağlık durumunuzun iyi olacağını fakat özellikle 7-15 Ekim arasında trafikte yavaş araç kullanın, iş ve spor kazalarına karşı da temkin!

Ekstra Not: 13 Ekim itibarı ile kredi çekip ev-taşınmaz almak veya miras konularınız var ise destekleniyorsunuz.

Başak ve Yükselen Başak:

Kariyer: 14 Ekim tutulması ile iş ortamınız ve kariyerinizle alakalı oldukça destekleyici etkiler alıyorsunuz. Beklediğiniz artış veya işe girmek söz konusu ise mümkün olabilir.

Aşk ve İlişkiler: İlişkilerde sorumluluklar zorlayıcı olabilir, hallettim diye düşündükleriniz yeniden karşınıza çıkabilir ama kalıcı mutluluk için de bu gereklidir. 10 Ekim tartışmalara dikkat edin.

Para: Finansal kaynaklarınızla ilgili büyük bir farkındalık ve tetiklenme yaşayacağınız bir ay önünüzde, harcamalarda kontrollü olmanız gereken zamanlar olacaktır ama 14 Ekim tutulması gelir kaynaklarınızı tetikleyecektir. Yine de 7-15 Ekim arasında özellikle spekülatif yatırımlara çok dikkat, zorlayabilir.

Sağlık: 9 Ekim itibarı ile güzellik-estetik çanları çalıyor olabilir sizler için, ortamın güzeli olmanız beklenebilir. Yine de çok soğuk-çok sıcak sudan, acıdan baharattan uzak durun, boğazınız hassaslaşabilir.

Ekstra Not: 13 Ekim civarı iyi bir anlaşma yapabilir, teklif alabilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi

Kariyer: İş ortamınızda sorumluluk artışı, tekrar eden sorunlar can sıkıcı olsa da sorumluluk başarı demektir, bunu biliyoruz. Fakat 10 Ekim civarında arkanızdan dönebilecek dolaplara dikkat etmenizi öneriyorum. 2 Ekim gibi de dedikodular midenizi bulandırabilir, ve iş ortamında hırsızlıklara da dikkat etmelisiniz.

Aşk ve İlişkiler: Başlangıçlar ve sonlar en çok sizin burcunuz için bu sene, ama özellikle 14 Ekim tutulması evlilik kararı alabilecek Terazi’leri anlatıyor bizlere. Evli olanlar ise yolu beraber yürümeye devam veya tamam kararı alabilirler. 7-15 Ekim tartışmalara karşı çok dikkatli olun.

Para: Ortaklı gelirler ve partnerinizin gelir kaynaklarında artış yüzünüzü güldürecektir. 13 Ekim civarı ise işiniz kaynaklı gelir artışı, sağlam bir kaynak girişi öngörebiliriz.

Sağlık: 10 Ekim civarı özellikle şeker dengenize, hormonlarınıza dikkat etmenizi öneriyorum.

Ekstra Not: 21 Ekim civarı aileniz ve eviniz ile ilgili olası sorunlarda aklı selim davranmalısınız. Uyumlu olmak güzel çözüm olabilir.

Akrep ve Yükselen Akrep

Kariyer: İnsanların size inanmalarını sağlamak için ekstra efor sarf etmeniz gerekebilir, başaracağınızı sizin bilmeniz yetmez bazen. Yanı sıra iş ortamında kazalara, tartışmalara dikkat ederseniz iyi olabilir. Terazi’deki tutulma ile otorite figürlerle iletişiminiz hız kazabilir.

Aşk ve İlişkiler: 22 ve 24 Ekim ve elbette civar günlerde eski bir aşk yeniden gündeme gelebilir, veya var olan ilişkinizdeki sorunları aşkla ve anlayışla çözümleyebilirsiniz. Bazı Akrep’le ise ilişkilerini topluma duyurabilirler bu zaman aralığında.

Para: Terazi tutulması ile partnerinizin işindeki gelişmeler size gelir artışı olarak yansıyabilir, siz ise harcamalarınıza biraz daha dikkat etmelisiniz.

Sağlık: Şifa çalışmaları, meditasyon, olumlu tedavi süreçleri için güzel bir ay bekliyor sizleri.

Ekstra Not: 13 Ekim itibarı ile yapmaktan keyif aldığınız işler ve geri dönen sevgililer ile motivasyonunuz ve cazibeniz tavan yapabilir.

Yay Ve Yükselen Yay:

Kariyer: 3 Ekim’de kazançlı görüşmeler ve anlaşmalar yapabilir, ama asıl 22 Ekim ve civarında şahane başarılara imza atabilirsiniz.

Aşk ve İlişkiler: Terazi tutulması ile bir sosyal arkadaşlık ilişkiye dönebilir, veya bir süre hem arkadaş hem flört şeklinde devam edebilirsiniz.

Para: 7-15 Ekim arasında kariyer gelirlerinizle ilgili temkinli olmalı, gücünüzün sınanabileceğini bilmelisiniz. Fakat ay sonu kazançlarınızı toparlamak açısından oldukça destekler nitelikte görünüyor.

Sağlık: Alternatif tıp yöntemleri veya yurt dışı kaynaklı tedavi gibi konularınız var ise 22 Ekim civarı gayet iyi sonuçlar alabilirsiniz. Fakat bu dönem kilo alımına, karaciğer yağlanmasına karşı dikkatli olmanızı öneriyorum.

Ekstra Not: Yurt dışında iş arayanlarınız var ise ay sonu çok bereketli.

 

Oğlak ve Yükselen Oğlak:

Kariyer: 7-15 Ekim arası biraz zorlayıcı, agresif etkiler barındırıyor olabilir. Bu sebeple gerilimlere karşı akılcı ve politik olmak iyi olabilir. Evrak, iletişim, teknolojik gereçler ve araç konularında belirsizlik, yanılgı ve hatalar kaynaklı sorunlara dikkat edin ay başında.

Aşk ve İlişkiler: 22 Ekim ve civar günlerde evlilik kararı almak, beraber bir tatile çıkmak söz konusu olabilir. Evliliklerini bitirmek isteyenler için ise 14 Ekim tutulması tetikleyici etkiler getirebilir.

Para: 14 Ekim tutulması kariyer alanında yenilikler taşırken gelirlerinizi de olumlu yönde etkileyecektir pek tabi. Ticari beklentileriniz var ise ağır ilerleyebilir ama yine de başarı gelecektir.

Sağlık: Bağışıklığınızı güçlü tutmanızı tavsiye edebilirim, bunun dışında ciddi bir sorun beklemiyoruz.

Ekstra Not: 22-24 Ekim tarihlerinde sosyal çevrenizde oldukça göze batacak olabilirsiniz.

 

Kova ve Yükselen Kova:

Kariyer: 13 Ekim ve devamındaki günlerde kariyerinizdeki dinamizm size gelir kaynaklarında hareketlilik olarak yansıyacaktır, ayrıca Boğa tutulması ise kariyer ve amaçlarınızla alakalı farkındalık, aydınlanma, sonlanma ve ektiklerinizi biçme halini deneyimleyebilirsiniz.

Aşk ve İlişkiler: Bazı Kova’lar Terazi tutulması ile ilişkilerini resmiyete dökebilir, evlilik kararı alabilirler.

Para: Gelirlerinizdeki gerileme veya duraklama sizi yorsa da başarıyla hak edişlerinizi almanız olukça muhtemeldir. Özellikle 13 Ekim itibarı ile hareketlilik çok mümkün.

Sağlık: Zihinsel yorgunluklara dikkat edin, kendinize zaman ayırın.

Ekstra Not: Biten kredi ve borçlarınız elinizi epey rahatlatacaktır.

Balık ve Yükselen Balık:

Kariyer: 14 Ekim tutulması ile kendi iradenizle çözümlediğiniz sorunlar size başarı olarak dönecektir Özellikle hekim olan Balıklar, başarılı cerrahi operasyonlar gerçekleştirirken yurt dışı, medya, basın-yayın ve eğitim sektöründekiler de 13 Ekim itibarı ile çok kalıcı başarıları bekleyebilirler.

Aşk ve İlişkiler: 22 Ekim ve civar zaman aralığında aşkta mutluluk, tamamlanma, resmiyet beklenebilir sizler için. Eskilerden gelen bir mesaj ise fitili yeniden ateşleyebilir de.

Para: Ortaklı gelirlerinizde hareketlilik bekleyebilirsiniz fakat öte yandan krediler ve borçlanma konularında aşırı dikkatli ilerlemelisiniz. Partnerinizin gelir kaynaklarında yeni tetiklenmeler sizi de olumlu etkileyebilir.

Sağlık: Kilo vermek için çok doğru zamandasınız, değerlendirin. Zihinsel korkularınız var ise bu ay çıkış yolu da sizinle.

Ekstra Not: Partnerinizin eleştirileri veya bazı sözlerini çarpıtması canınızı sıksa da ona karşı elinizi güçlendirir. Unutmayın.