Herkese Merhaba,
Etkileri sert, dinamik ve harekete geçirici bir haftaya giriş yapıyoruz. Pazartesi günü kesinleşecek ve ortak kelimeleri yıkım ve yer altı olan Mars ve Pluto’nun gergin enerjisi ile başlıyoruz. 11 Ekim’de ise Güneş-Kiron karşıtlığı yine hasar, yangın, eksikliklerin altını çiziyor. Otorite figürlerin rahatsızlıkları, kalp krizlerinin tetiklenmesini anlatan bu zorlayıcı açı ile bitmiyor tabi ki bu zor hafta. Venüs 9 Ekim’de burç değiştirerek mekânsız olduğu Başak burcunda ilerlemeye başlıyor ve ardından Satürn’e karşıt açı ile bağlanıyor. İlişkiler, sevgi bağları sınavdan geçerken öte yandan Aslan Venüs’ünün pervasız meydan okuması sona eriyor da diyebiliriz. Para konusunda ise ciddi baskılanmalar beklenebilir, harcamalara dikkat. 8 Ekim’de durağa giren Pluto 14 Ekim’de artık ileri gitmeye başlıyor. 12 Ekim’de de yönettiği Akrep burcuna giriş yapan Mars, 13 Ekim’de Satürn’e pürüzsüz bağlanıyor. Ay ise artık iyiden iyiye kapanıp kendisini 14 Ekim tutulmasına hazırlıyor. Tüm bunların etkilerini gün be gün sizlere aktarıyor olacağım pek tabi fakat “Burçlarınızı bu hafta ne bekliyor?” konusuna gelecek olursak eğer;
Koç ve Yükselen Koç:
İlişkiler, ortaklıklarla alakalı bir karar vermeniz gereken bir dönemde olabilirsiniz. Bazılarınız için bir dönem sona eriyor olabilir de. Bu biten bir bekarlık dönemi de olabilir pek tabi. Ortalık imzaları ve görüşmelerden de bahsedebileceğimiz gibi taşınmaya mecbur tutan koşullar da oluşabilir. Önemli olan yıkıcı olmadan hareket etmek, karşınıza çıkabilecek yeni fırsatları öfke ile değil diplomasi ile karşılamak olacaktır. Sağlığınıza dikkat edip, bağışıklığınızı güçlü tutmalısınız.
Boğa ve Yükselen Boğa:
Sorumluluklarınız ve iş hayatınızla ilgili yeni bir süreç bekliyor sizleri. Kariyerinizde faydalı olabilecek etkilere sahip yeni sorumluluklar, anlaşmalar ve imzalara “hayır” demezsiniz diye düşünüyorum. Yeni bir evcil dost sahiplenmek en güzel olasılıklar arasında durmakta önümüzdeki sürece baktığımızda. Kariyer gelirlerinizi spekülatif yatırımlarla riske atmamaya dikkat etmelisiniz. Ve sizin flört sandığınız bir etki “sadece arkadaşız” a dönüşebilir de. Bel-böbrek-omurganıza çok dikkat etmelisiniz, zorlamayın kendinizi.
İkizler ve Yükselen İkizler
Yeni bir aşk ve flörtün tetiklenebileceği bir süreç olabileceği gibi evli olan İkizler ise çocuk kararı alabilirler. Ev ve iş arasında sorumluluklarınızı dengelemekte zorlanabilir, ev hayatınıza ve ailenize yeteri kadar vakit ayıramayabilirsiniz. Bu sebeple tartışma çıkmaması için dengeleri kurmak iyi olabilir aslında. İş ortamınız ve kariyerinizle ilgili olarak ise kalıcı ve sağlam adımların atılacağı, oldukça dinamik bir sürece giriş yapıyorsunuz.
Yengeç ve Yükselen Yengeç
Yeni bir ev almak, yerleşim yeri belirlemek ve dahi yuva kurmak gibi süreçlerin sizleri beklediği uzunca bir döneme giriş yapıyorsunuz. İyi gelecek bir tatil kararı alabilir, yurt dışı ve turizm konularında kalıcı olabilecek girişimlerde bulunabilirsiniz. Lakin evrak işleri ve iletişimle ilgili sorunlarda çıkabilecek sorunlara karşı temkinli olmalısınız. Aile büyüklerinizle daha fazla ilgilenmeli, kalplerini kırmamalısınız. Evli iseniz eşinizin yakınları ile de gerilmek mümkün, abartmayın. Eğitim almak veya vermekle ilgili süreçleriniz var ise planladığınız gibi gitmeyebilir, ama siz ekstra sorumluluk alarak hal yoluna koyabilirsiniz. Libidonuz artıyor ve bekarlar ortamların kazanovasına dönüşüyor.
Aslan ve Yükselen Aslan
Yeni arkadaşlar, anlaşmalar, yolculukların sizleri beklediği ticari faaliyetlerinizin yeni bir çerçeve kazanabileceği bir sürece giriş yapıyorsunuz. Borçlanmalarınızı kapatabilecek yeni anlaşmalara imza atmanız söz konusu olabilir. Eğer aracınızı değiştirmek gibi bir niyetiniz var ise bunun için de elinize fırsat geçebilir, uygun bir kredi bulabilirsiniz belki de. Ev, yuva ve aile konularında ise bazı krizleri çözmeniz sizden istenebilir. Ve dahi yerleşim yeriniz ile ilgili kalıcı ve sağlam bir değişiklik yapabilirsiniz de. Finansal açıdan fırsatlar ufak ufak, parça parça olsa da artık kapınızda.
Başak ve Yükselen Başak
Kişisel gelir kaynaklarınızla ilgili yeni bir süreç, anlaşma ve görüşmeler bekliyor sizleri. Bir karar vermeniz, bir seçim yapmanız gerekebilir bu dönemde. İkili ilişkilerinizde iletişim sorunu varsa buzlar eriyebilir, çözeceğiniz bir krizle birlikteliğiniz sağlamlaşabilir. Öte yandan taşınmak ile ilgili bir süreciniz var ise bu dönem tetikleniyor. Ev değiştirebilirsiniz. Bu dönemin güzeli ise tabi ki sizsiniz. Estetik operasyon düşünen Başak’lar var ise bu zamanı değerlendirebilirler.
Terazi ve Yükselen Terazi
Yeni bir siz, yeni bir hayat, yeni bir mutluluk kaynağı tetiklenebilir eğer siz sizi geri çekenleri kesip atabilirseniz tabi ki. Fiziksel olarak yenilenebilir, hayatınıza renk getirecek yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Fakat elbette ilişkiler konusunda dikkatli olmalı, yaralarınıza yanlış bandaj sarmamalısınız. Bilinçaltı korku ve kaygılarınızın sizi zorlaması mümkün olmakla beraber yüzleşmek ve kendinize gelmek içinse bulunmaz bir fırsat gibi görünüyor. Yeni bir sorumlulukla gelirlerinizi artırmak mümkün olmakla beraber arkanızdan dönen dedikodulara dikkat etmelisiniz.
Akrep ve Yükselen Akrep
Var ise çocuğunuzla ilişkinizde zorlandığınız bir dönemde olabilirsiniz, ufak tefek sorunlara takılmak yerine bütünü görmek çözüm gibi duruyor bu noktada. Yanı sıra hayatınızda gizli tutmanız gereken süreçler başlayabilir, veya var ise bir sağlık sorununuz tedavisine başlayabilirsiniz de. Aktif, heyecanlı ve dinamik bir süreç bekliyor sizleri, karizmanız yüksek, cezbiniz büyüleyici, sizler de oldukça güçlü olabilirsiniz. Flört ve aşk çanları çalıyor sanki. Kariyer gelirleriniz ise ufak ufak da olsa hareketleniyor.
Yay ve Yükselen Yay
Yeni arkadaşlıklar, sosyal gruplar ve organizasyonlar bekliyor sizleri. Gelecek planlarınızı yenileme fırsatı doğabileceği gibi iletişim trafiğiniz acayip şekilde artabilir. Kariyer gelirlerinizin artışına sebep olabilecek anlaşmalar yapabilir, ama bunun için neyi kesip atmanız gerektiğine de dikkat etmelisiniz. Yeni bir sosyal ağda parlayabilir, sosyal ağ kaynaklı flörtler de “ben buradayım” diyebilir. Gizli düşmanlarınızı kalıcı olarak hayatınızdan silebilirsiniz bu dönemde. Var ise genetik bir rahatsızlığınız, kalıcı bir çözüm bulmak da olası.
Oğlak ve Yükselen Oğlak
Kariyeriniz ve amaçlarınızla ilgili yeni bir oluşuma “Merhaba” diyorsunuz. Kaygı ve takıntılarınızı geride bırakmayı başarırsanız çok başarılı işlerin ve anlaşmaların altına imza atabilirsiniz. Kariyer gelirlerinizle alakalı kalıcı bir anlaşma yapmak olası görünmekte bu hafta, yanı sıra var ise yakın çevreniz ile iletişim sorunlarınız bunları gidermek için elinize fırsat geçecektir. Var ise eşiniz, orta yolu bulmak ve uzlaşmak pek mümkün olmayacağı için kendinizi yıpratmadan faydacı ve politik davranmanızı öneririm.
Kova ve Yükselen Kova
Yurt dışı yerleşim ile ilgili karşınıza fırsatlar çıkabileceği gibi eğitimle ilgili yepyeni süreçleriniz de başlayabilir. İnsanlara iletişimdeki ustalığınızı sergileyeceğiniz fırsatlar geçecektir elinize. Gelir-gider dengenizi doğru kurmanızı öneriyorum bu süreçte, ortaklı kazançlarda ufak ufak artışlar söz konusu olsa da asıl mesele sizin kendi gelir kaynaklarınızı doğru yönetmek olacaktır. Vize-pasaport süreçlerinizi başlatabilir, yurt dışı veya uzmanlık eğitimleri ile ilgili imzalar atabilirsiniz. Ortaklık ve evlilik imzaları da mümkün pek tabi ki bu süreçte. Kariyerinizde güçlendikçe para akışınızın artışını göreceksiniz elbette.
Balık ve Yükselen Balık
Ortaklı gelirlerinizle ilgili yeni anlaşmalar, görüşmeler yapabilir, yeni bir kredi kaynağının altına imza atabilirsiniz. Kredi ve borçlar belinizi büküyorsa bitirmek ve yeni bir sayfa açmak için de elinize geçen fırsatlar olabilir önümüzdeki günlerde. Yurt dışı işleriniz, uzak seyahat planlarınız veya uzmanlık eğitimleri ile ilgili konularınız var ise sorumluluk alarak karşınıza çıkan güzel fırsatları değerlendirmeye bakın. Lakin ikili ilişkilerde biraz tartışmaları olabilir, eleştiriye maruz kalabilirsiniz. Çözüm olgunluk olacaktır.

Write a comment