Herkese Merhaba,
14 Ekim saat 20:54’te 21 derece Terazi Burcu’nda bir Güneş tutulması gerçekleşiyor. Ülkemizden izlenmeyecek olan bu tutulmaya eşlik eden Merkür, karşılıklı ağırlamada olan Venüs, ve kare açı ile bağlanan Pluto’nun yanı sıra Ankara’ya göre çıkarılan haritada İkizler yükselmekte ki bu da Merkür’ün ve Kuzey Düğüm’ün önemine dikkat çekmekte ve tutulma yöneticisi Venüs , KAD ile antisya, 11 eve yansımakta. Kiron’un ise tutulmaya karşıdan bakmasını yoruma ekliyoruz. Ve ortaya çıkan hikaye;
Güneş tutulmaları toplumsal açıdan büyük değişimleri tetikler, takip eden 20 gün yoğun ve sonrasında 6 ay boyunca etkilerini , tutulma derecesinin tetiklenmesi ile hisseder, deneyimler, vadettiği olayları ve değişimleri yaşarız. Yani önümüzdeki sürecin gündemlerine bakıyoruz aslında tutulma anı haritasında.

Terazi; siyaset-siyasiler, diplomasi, evlilik ve ortaklıklar, rekabet, düşmanlık, anlaşmalar, realite, bilim, sanat, ticaret, standartlar, markalar, savaş-barış, ikililik, güzellik ve estetik-güzellik salonları, avukatlık, iki şeyin birleşmesi-çarpışması-ayrılması, köprüler, bağlantı yolları, cinsellik, enerjinin düşmesi ile ilgilidir.

Merkür ise bilgi-para-haber-taşımacılık gibi tüm aktarım içeren durumlar, küçük olan her şey, taneler, virüsler, bakteriler, nano parçacıklar, tozlar, rüzgarlar, her yere sızabilme, kopyalama, elektronik, fotoğraf, dedikodular, dolandırıcılar, ülkenin genel yanılgılarını temsil eder. Ve genel insan simgesidir.

Tutulma yöneticisi Venüs ise Merkür ile karşılıklı ağırlamada, yine realite ve somutluk, savaş-siyaset-adalet, enerjiyi korumak, para, cinsellik, rekabet, aracılık, ses-madde basıncı, güven veren şeyler, seçimlerimiz, ekonomi, bankalar, güzellik merkezleri, savaş taktiklerini ifade ediyor.

Ve tutulma an haritasının 5. Evinde gerçekleşiyor, ve 10. Eve yansıyor. 5 ev halkın moral ve motivasyonu, çocuklar, okullar, kahramanlar, ünlüler ve sosyete, casuslar, sanat eserleri, muhalefetin parası, hükümetin borçları ve ortak gelirleri ile ilgiliyken 10 ev ise ülkenin yönetim şekli, iktidar, otorite figürler, başarı ve irade ile ilgilidir.

Tüm bunları bir araya getirdiğimizde ortaya çıkan cümleler ise öngörülerimizi ifade edecektir;
1) Hak-hukuk-adalet ve adaletin tecelli etmesini öngörebiliriz, geçmişin ortaya saçılması, gizli kapaklı anlaşmaların ayan beyan olması oldukça mümkün.

2) Siyasi arenada yepyeni bir dönemin habercisi olabilir, halkın moral ve motivasyonunu yükseltecek, güven veren yeni, tecrübe edilmemiş, kuvvetle muhtemel kadın, değilse de diplomasiyi çok etkili kullanabilen bir muhalefet adayından bahsedebiliriz. Öte yandan Venüs, mekânsız. Kendine mekan arayan veya yüksek enerji ile kendisine alan açan birinden bahsetmek de mümkün. Yerel seçimlerde aktif izlemek mümkün olabileceği gibi ileride parlamentodaki olası yenilenmenin mimarı olabilir.

3) Ülkemizde hali hazırda konuştuğumuz ve bir süre sonra hız kazanacak olan yerel seçimlerde eskilik, tekrarlar, yinelenmeler gibi konuların karşımıza çıkabileceğini söyleyebiliriz. Eski olanın devamından, tekrar seçilmesinden bahsetmek yanlış olmaz.

4) Siyasette ajanlardan da bahsedeceğiz. Gizli saklı-perde arkası yapılmış anlaşmaların parça-parça , bölüm bölüm duyurulması söz konusu olabilir.

5) Dünya çapında bilim ve teknolojinin zehir gibi kullanılması, savaş aracı olarak virüslerin, taneli parçacıkların, eski bakteri-virüslerin salınması gibi taktiklerin denenmesi.

6) Okullarda-eğitimde ise ayrışmaktan, sınıflandırılma yapılarak bölünmeden bahsedebiliriz. Bu hibrit bir eğitim sistemine geçiş aşamaları (bir kısmı online-bir kısmı yüz yüze) olabileceği gibi bazı okullarda karma eğitimden vazgeçilmesinin adımları da atılabilir. Öte yandan eskilikle de ilgili olmasından, ilk-orta-lise bölünme şeklinin değişebileceğini de öngörebiliriz, bazı pilot okullarda deneme yapılabilir de.

7) Bilim ve sanat başka bir önemli başlık olarak çıkıyor karşımıza. Nano parçacıklarla ilgili araştırmalar, tıp biliminde ilerlemeler, gıda yerine geçebilecek yapay takviyeler ve gıdaları konuşabiliriz. Ameliyatlarda teknoloji ve bilimin kullanımına dair gelişmelerden bahsetmek de mümkün.

8) Sanatçıların ise ikiye bölünmesi, ayrışması söz konusu olabilir. Tartışma, kavga, birbirleri ile ilgili dedikodu, birbirlerinin işlerini kopyalama-çalma gündemlerini izleyebileceğimiz gibi önemli bir sanatçımızın kaybını da yaşayabiliriz.

9) Diplomasi kahramanları çıkabilir, arabulucular kahraman niteliği taşıyabilir. Bir kahramanlık filmi çekilebilir, moral-motivasyonu düzeltmek amaçlı. Film her zaman beyaz perdeye yansımayabilir tabi.

10) Ülkemizin iklim koşullarını değerlendiren toplantılar artabilir, duyarlılık kazandırmak için iklimle ilgili okullarda daha fazla eğitim-seminer çalışmalarına yer verilebilir.

11) Ticaret, bu tutulmanın en önemli konularından birisi aslında. Ticarette yeni düzenlemeler gelebilir, para biriminde değişiklikten söz edebiliriz. Ürünlerin küçülmesi, parçalara ayrılarak satılması daha fazla karşımıza çıkabilir. Tahıl ürünlerinde , aslında tüm gıda ürünlerinde pahalılık zorlayıcı olabilir halk için.

12) Halkın parasını değerlendirmek için spekülatif yatırım araçlarına daha fazla yönelmesi mümkün olacağı gibi bu alandaki dalgalanmalar ve olası yeni kanunlarla-tekrarlı vergi/ödeme kalemleri gibi etkilerle yatırımcıların zorlanmasını, baskı altına girmesini düşünebiliriz.

13) Çocuk yaşta evliliklerin önüne geçecek yasa tasarıları karşımıza çıkabilir. Ünlü evliliklerinin detayları, ayrılıkları konuşulabilir ki aslında bize ne :/

14) Sanat eserlerine, ülkenin kaynakları-değerleri niteliğindeki varlıklara yönelik parçalanmışlık, çalınmışlıkla ilgili haberleri okuyabiliriz.

15) Köprüler, yollar, bağlantı noktaları ile ilgili birleşme veya ayrılma gündemleri olabilir. Kanallar veya boğazlarda, deniz araçlarının çarpışması veya köprülerde büyük araç çarpışmalarına dikkat edilmesi gerekiyor.

16) Doğal felaketler yine gündemde olacaktır, özellikle depremler ve sularla ilgili taşkınlar beklenebilir. Yeraltına gömülü bir şeyler çıkabilir ortaya ayrıca, insan veya hayvan olmamasını dileyerek…

17) Liderlerin hastalığı, organ yetmezliği vb gündemleri söz konusu olabilir. Önemli bir liderin kaybı da söz konusu olabilir.

18) Bankaların el koyduğu evler, mülkler, arazilerden bahsedeceğiz bu süreçte, halkın yerleşim-konut konusunda sıkıntıları ayyuka çıkabilir ki yönetim bu konuda bazı aldığı kararlardan geri adım atabilir.

19) Yasal değişiklikler birden bir kere de değil, parça parça-tekrarlayarak yaşantımıza entegre olacak gibi görünüyor.

Gönderiyi buraya kadar okuduysanız, beğenip kaydetmeyi ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın. Çünkü önümüzdeki 6 aya bakıyorsunuz.

Özellikle Koç, Yengeç, Oğlak ve Terazi burçlarının 16-26 dereceleri arasında yerleşen gök cisimleriniz var ise etkilerini oldukça dinamik hissedeceğiniz bir tutulma bu. Öte yandan sizler de 2004 yılına dönüp, neler deneyimlediğinize bir bakın. Benzer etkiler mümkün olabilir ama elbette burçlarınızı nasıl etkilediğini başka bir postta yazıyor olacağım.

Takipte kalın, ve hesabımı sevdiklerinize tavsiye etmeyi de unutmayın. Farkındalık Özgürlüktür, hep hatırlayın.

Sevgilerimle
Selin

Write a comment