Herkese Merhaba,
Terazi tutulmasının etkisiyle ilişkiler, ortaklıklar, evlilikler-ayrılıklar, siyaset, diplomasi, ünlüler ile ilgili gündemlerle giriyoruz 16 Ekim haftasına. Bazılarımız ilişkilerindeki sorunları çözerken, bazılarımız da evlilik sandalına adımını atıyor. Çözümsüz görünen sorunları da eğer siz isterseniz hayatınızdan sonsuza dek uğurlama şansınız olacaktır. Evet toksik ve yaşam sevincinizi sömüren her türlü bağdan bahsediyorum.
Tutulma etkilerinden önceki postlarda epeyce bahsettim zaten ki öngörülerimi okursanız yaşamaya başladığımızı da anlarsınız. Tutulma etkisi dışında ise bu haftaya baktığımızda;
Güneş, 18 Ekim’de GAD ile kavuşuyor, dolayısıyla KAD’a karşıt açıda olacak. 20 Ekim’de ise Merkür ile kavuşup, iletişim gezegenini yakacak. 21 Ekim’de ise yıkım ile yakından ilgili olan Pluto’ya kare açı ile bağlanacak ki yalnız değil, Merkür de yanında olacak. 19 Ekim’de Merkür de GAD ile kavuşumda olacak. 22 Ekim’de ise Merkür Satürn’e, Venüs ise Jüpiter’e pürüzsüz akış ile bağlanıyor. Yani epeyce hareketli bir hafta bizleri bekliyor gibi görünmekte. Yukarıda bahsettiğim konumların neler getirebileceğine göz atacak olursak;
– Eski anlaşmalar, sözleşmeler, eskiden verilen sözler, yapılan gizli akitler gün ışığına çıkabilir. Bir araya gelen, içinde herkesin olabileceği toplulukların adalet arayışındaki seslerini duyabilir tüm dünya.
– İletişimde sorunlar çıkabilir, verilen sözler otoriteler tarafından çiğnenebilir, veya hiç söz hakkı alamamak gibi baskıcı etkilerle karşılaşabiliriz.
– Geçmiş deşilebilir, hem duygusal hem finansal.
– Liderlerin, otorite figürlerin ciddi bir baskı ve güç altında ezilmeleri, sağlık sorunları ve güç kaybına uğramaları beklenebilir.
– Yer altına ait tüm yapıların ise üzerine gidilip ortaya çıkmaları ise başka bir olasılık gibi görünüyor.
– Genel insan göstergesi Merkür’ün Güneş’ten yanık olması ve Pluto karesi kitlesel kayıpları işaret edebilir ki dilerim yaşanmasın ve artık bitsin dünyadaki tüm kıyımlar, her canlıya yapılan-her türlü kıyım.
– 22 Ekim ise ticaret ve finans dünyasında olumlu etkilerden bahsetmek için ve kalıcı ve etkin anlaşmaların-sözleşmelerin-açıklamaların yapılabileceğini düşündürüyor.
– Yardımseverlik için de güzel etkileri veriyor aynı gün bizlere. Bireysel hayatlarımızda ise küslerin barışması, para konularında güzel fırsatların yakalanması mümkün. Etkin ve kalıcı iş görüşmeleri yapılabilir.

Peki “Bu haftayı nasıl değerlendirebiliriz?” derseniz eğer;
Pazartesi; ilişkileri şifalandırabilir, dışlanmışlık söz konusu ise yeniden aidiyet kurulabilir. Finansal konularda yardıma ihtiyaç varsa, yardım alabilirsiniz. Kredi çekebilir, kredi kartı çıkarabilirsiniz. Genel bir arındırıcı temizlik için de Pazartesi uygundur. Sigarayı bırakabilirsiniz.

Salı; var olan işlerinizi toparlamak, yeni bir girişimde bulunmamak iyi bir fikir olabilir. Meditasyon, yoga, bilinçaltı terapi için uygun.

Çarşamba; yurt dışı vize, pasaport başvurularınızı yapabilir, eğitimlerinizi planlayabilir, eğitime başlayabilir, seyahatleriniz için biletlerinizi alabilirsiniz. Tecrübenizi konuşturmak, eski dostlarla bir araya gelmek de mümkün tabi. Uzmanlaşmak istediğiniz konularda çalışmalar yapabilirsiniz. Dini toplantılar, inancınızı paylaştığınız insanlarla bir araya gelmek de mümkün. Spora başlayabilirsiniz.

Perşembe: Eğitim ve seyahatler için bugünü de kullanabilirsiniz. Bugün yediğiniz içtiğiniz şeylerin hijyenine dikkat edin. Evlilikler ve ortaklıklar ise sorumlulukları paylaşırsa iyi olur, yoksa sorunlar mümkün.

Cuma: İş görüşmeleri yapmak, cilt bakımı, manikür ve pedikür randevusu almak için uygundur. Ev taşımak veya ev bakmak için bugünü kullanmayın. İletişim araçlarına dikkat, fazla ısınırsa falan kullanmayın, kenara atın.

Cumartesi: İşinize bakın, kimseye karışmayın. Spor yapabilirsiniz. Kalbinizi zorlamayın.

Pazar: İlişkilerde orta yolu bulmak, ticarette destek almak ve hareketlilik, kalıcı ve sağlam iş görüşmeleri yapmak için değerlendirebilirsiniz. Yardımlaşma, bir arada hareket ederek sorunları çözmek için uygundur.

Peki burçlarınızı ne bekliyor? Eminim bunu da merak ediyorsunuz. Hala tutulma etkisinde olduğumuz için tutulma ile ilgili bireysel etkileri yeniden okuyabilirsiniz. Onlara ek olarak;

Yükselen Koç: İkili ilişkileriniz ciddi bir sınavdan geçerken, iş ortamınızdaki başarınız size para olarak dönüyor. Borçlar, yerini rahatlamaya bırakıyor.

Yükselen Boğa: İşten ayrılma veya çıkarılma riskine karşı temkinli olmanız gerekirken, aşk ve flört ve çocuklarınızla ilgili güzel haberler sevindiriyor. İş değişikliği düşünüyorsanız zamanıdır.

Yükselen İkizler: Aşk ve flört konusunda manipülatif ve samimiyetsiz davranışlara dikkat etmeniz gerekiyor, kendi korkularınızla da başlamadan biten ilişkileri mimarı olmayın. Bilinçaltınızla ilgili çalışmalar çok iyi gelecek.

Yükselen Yengeç: Ev ile ilgili sorunlara dikkat, taşınmanız gerekiyorsa sorunlar çıkabilir. Ailenize de özen göstermelisiniz. İletişim yeteneğinizle sosyal ortamları büyülüyorsunuz.

Yükselen Aslan: İletişim krizleri koparıcı olabilir, trafikte de dikkat bu hafta. Kariyerinizdeki güzel etkiler ise size para olarak dönüyor.

Yükselen Başak: Spekülatif yatırımlara dikkat, yıkıcı etkiler alabilirsiniz risk almayın. Yurt dışı, yabancılar ve hukuksal süreçler ise yüzünüzü güldürüyor.

Yükselen Terazi: Hayatınızda geride bırakamadıklarınız yıkıcı etki yaratabilir, fakat öte yandan korkularınızın üzerine gitmek sizi iyileştiriyor. Finansal düzelme kapıda.

Yükselen Akrep: Sizin kontrolünüzde olmayan sebeplerle karamsarlaşabilir, veya kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz ama öte yandan ilişkileriniz ve ortaklıklarınız süper etkiler alıyor. Durumları düzeltebilirsiniz.

Yükselen Yay: Kariyer gelirleriniz beklentinizi karşılamayabilir ki bu da bütçenizde yıkım etkisi yaratabilir, dikkatli olmalısınız. Eğer iş değiştirmek düşüncesinde iseniz yine beklentiniz gerçekleşmeyebilir fakat var olan işinizde başarılarınız göz dolduracaktır.
Yükselen Oğlak: Otorite figürlerin manipülatif tavırları sorun yaratabilir, meydan okumak isteyebilirsiniz ki hiç tavsiye etmem. Öte yandan seyahat ve tatil planlarınızı gerçekleştirmek için fırsatlar bekliyor sizleri. Hukuksal süreçler de lehinize. Evlilik teklifi alabilirsiniz de.

Yükselen Kova: Yurt dışı ve yabancılar ve eğitim konuları sizin elinizde olmayan nedenlerle aksayabilir. Öte yandan ev-aile-yuva konularında ise yüzünüzü eşinizin gelir artışı sevindiriyor. Ev almak için kredi başvurunuz var ise olumlu olacaktır. Miras konuları da lehinize.

Yükselen Balık: Paylaşılan kaynaklar ve borçlarla ilgili zorlanma söz konusu olabilir, dikkatli olmalısınız. Öte yandan evlilik kararı almak, evlenmek, sözlenmek de mümkün ve dahi taşınmak.

Sevgilerimle
Selin

Write a comment