Denizler tanrısı Poseidon, nam-ı diğer Neptün. Herhangi bir burcu yönetmez, (Evet Balık’ı Jüpiter ve Venüs yönetirler) bireysel haritalarımızda ise kişisel gökcisimlerimizle temas kurmuyorsa yoruma katmayız. Evet, sadece 7. Evinizde Neptün var diye kimse sizi aldatmıyor. Fakat, Neptün eğer kişisellerinizle kontak kuruyorsa, adeta bir sihir etkisi katıyor olabilir. Sihirden kastım spiritüel bir şey değil. Pokemon izleyenler veya hatırlayanlar var ise eğer Pikachu’nun Raichu olması gibi üst oktavda gelişen, çalışan bir şeyden bahsediyorum.
Örneğin benim haritamda Merkür ile Neptün 17 derece Yay’da partil kavuşumdalar. Konuşma ve dil yeteneğim ve dahi öğretme yeteneğim her zaman çok dikkat çekmiştir. Eğitim fakültesinde henüz öğrenciyken bile çok fazla öğrencime İngilizce konuşturdum mesela. Venüs ile kavuşsa belki çok güzel şarkı da söylerdim. Keşke öyle olsaydı :/
Putin’in Terazi’de kavuşan Merkür ve Neptün’ün ise ona verdiği siyasi güç sanırım yadsınamaz, veya sesi ile hepimizi etkileyebilen-fonda çalıyor, sesi açın- Miley Cyrus’un Oğlak’ta kavuşan Venüs ve Neptün’ü.
Eğer kişisel gezegenlerinizle açıya giren (antisya-paralel dahil) bir Neptün var ise, belki de çok güçlü ve etkili bir yanınızı gösteriyor olabilir. Hemen bakın haritanıza bence.
Neptün demişken tabi ki diğer ifade ettiği konulara da değinmek gerekebilir;
Tasarımları ifade eder, ve bir şeyi görmeden bilmek de Neptün ile ilgilidir ama elinizde kanıt ve hesaplama olan bilebilme halini anlatıyorum. Bu sebeple mühendis haritalarına çok yakışır mesela, neticede önce hesap yapıyor ve ne ve nasıl olacağını biliyorlar.
Depremleri, tsunamileri, gazları anlatır kollektif etkisinden bahsettiğimizde. Tıpkı Jüpiter gibi, Satürn’ün de su şubesidir zaten.
Bugün, Cunda’da gezerken tanıştığım bu bıyıklı Neptün fısıldadı bunları kulağıma, “beni pek anlamıyorlar, git anlat kız” dedi. Ben de “ver bıyıktan bir makas, söz akşama anlatırım” dedim. İtiraz etmedi, Jüpiter’in aksine Satürn’e yakınlığı ile biraz daha insancıl çıktı.

Sevgilerimle
Selin

Kaynakça; Astroloji Eğitimi 1-Devrim Dölen Gürbak

Write a comment