Kasım Ayı Gündemi ve Burçlar

Çok dinamik ve hareketli bir Kasım ayı bekliyor bizleri. Boğa burcunda Ay tutulmasının etkileri devam ederken en önemli tarihler olarak karşımıza 3-4 Kasım, 12-13 Kasım, 18 Kasım, 25 Kasım ve 29 Kasım çıkıyor. Pek tabi belirtilen tarihleri 3 gün öncesi ve sonrasını dahil etmeniz önemlidir.
Peki “Neden önemli bu tarihler?” derseniz;
Bireysel hayatlarımızda risklerden, tartışmalardan, meydan okumalardan uzak durmamız gereken zaman aralıkları. Belirttiğim zamanlarda sağlığınıza dikkat etmeli, öfkeli kalabalıklar veya kalabalık ortamlardan uzak durmalı, mümkünse kendi konfor alanınızda kalmayı tercih etmelisiniz. İlla ki kötü şeyler olacak demiyoruz, fakat zorlayıcı etkilere maruz kaldığımızda biz de üzerine tuz biber ekip büyütmemek, sonradan pişman olmamak için kendimize, hayatımıza, işimize ve sevdiklerimize özen göstermemiz gerektiğini biliyoruz.
Toplumsal açıdan ise adeta roller coaster deneyimi yaşatabilir bizlere yaşanan olaylar. Savaş ortamı kızışabilir, finansal sarsıntılar gözlemlenebilir, sağlığını kaybeden liderler gündemimizde olabilir.
3 Kasım ve civar günler doğa olaylarına, sellere, su taşkınlarına sebep olabilecek etkileri barındırıyor. Aynı zaman aralığında finans piyasalarında da yanlış tahminler, öngörüsüzlük vb sebepler kaynaklı sarsıcı etkiler söz konusu olabilir. Spekülatif yatırımlara çok dikkat!
6-7 Kasım civarı ise nispeten pozitif bir etkiden, uyum ve barış arayışından, barışçıl söylemlerden bahsetmek mümkün. Bireysel hayatlarda ise küslükleri sonlandırmak, finansal başarı sağlamak, etkileyici olmak için değerlendirilebilir.
10-11 Kasım’da ise iletişime dikkat etmeli, iptal edilen anlaşma ve sözleşmelere, ticari durgunluklara karşı tedbirli olmalı. Yakalanan hırsızlıkları da duyabiliriz.
12-13 Kasım ve civar günler ise savaş ortamının çılgın bir hal alması, ateşin körüklenmesi, insanların özgürlükleri için top yekun harekete geçmesi mümkün olabilir. Kaosun, patlak veren olayların gündemimizde epey olacağını söyleyebiliriz. Terör saldırıları, suikastler ise başka bir olasılık senaryosu maalesef ki. Aynı zaman aralığı trafik kazalarına, büyük çarpışmalara, elektrik çarpmalarına dikkat edilmeli.
17 Kasım’da kesinleşen Mars-Neptün pürüzsüz akışla bağlanıyor, barış sağlanması için destekler nitelikte. Bu dönemde Mars yanık ki 18 Kasım’da da Güneş ile kavuşumda olacak. İfade ettiği konularda yetkileri Güneş’e devredeceği için aslında insanların bağımsızlık, inisiyatif kullanma gibi istekleri liderler tarafından kontrol edilebileceği gibi savaşın gidişattı da yine liderler tarafından kontrol altına alınabilir anlamını da ifade ediyor, fakat bu noktada tüm bunlar Akrep’te gerçekleştiği için kontrol dilerim ki nükleer, kimyasal ve biyolojik silahlarla sağlanma yoluna gidilmez.
25-29 Kasım ve civarındaki günlerde ise yine askeri hareketlilik, devletlerin saldırıya uğramaları, bazı yöneticiler için olumsuz süreçleri ifade eden bir süreçten bahsedebiliriz. Yine bu açı Mars’ın agresyonunun Satürn tarafından baskılanmasını da ifade ediyor. Mars-Satürn kare, kare açı yok edicidir ve taraflardan birisi yok olabilir. Fakat iki gök cismini de Boğa’dan yöneten Jüpiter, her şartta insanlar için zor bir dönemi haber veriyor. Sadece savaş sürecinden bahsetmiyoruz elbette. Finansal darboğaz da var burada.

Burçların alacağı etkilere bakacak olursak eğer ;
Koç ve Yükselen Koç: Ayın en önemli konusu gelir-gider dengenizi korumak, gerekli finansal kaynaklara ulaşmakla ilgili gibi görünüyor. 13 Kasım’da gerçekleşecek Akrep Yeniay’ı paylaşılan kaynaklarla ilgili yeni başlangıçlar, ortaklı kazançlarla ilgili farkındalıklar ve bu alana yeni bir yön verme isteğini tetikleyebilir. İhtiyacınız olan kredi varsa buna ulaşabilir, miras konularınız netlik kazanabilir. 27 Kasım’da ise İkizler Dolunayı ile yakın çevreniz, kardeşleriniz, yerel çevrenizde tamamlanma, çabalarınızın karşılığını alma gibi süreçler tetikleniyor sizin için. Ticari faaliyetlerinizin karşılığını alabilir, yurt dışı seyahatlere gidebilir veya planlayabilirsiniz. Hayatınızdan çıkarmak isteyeceğiniz, gerçek yüzü ile karşılaşacağınız arkadaşlarınız olacaktır. İlişkilerde ise sevildiğinizi hissedeceğinizi söyleyebilirim.
Boğa ve Yükselen Boğa: İlişkiler ve ortaklıklar ve dahi tüzel kişilikleri anlatan yaşam alanınızda gerçekleşen Akrep Yeniayı ile ilişkilerinizde sağlam bir eleme yapabileceğinizi söyleyebiliriz. Yeni bir ilişki veya iş ortaklığından bahsetmek de yanlış olmazdı bu süreçte. İlk kez gideceğiniz bir doktor ve alacağınız operasyon kararı da iyileştirici etki taşıyabilir sizin için var ise sağlık sorununuz. Aşırı yeme isteği ve şeker dengenize dikkat etmelisiniz bu ay. Bel ağrılarına da dikkat. 27 Kasım’da ise gelirlerinizi anlatan yaşam alanınızda gerçekleşen Dolunay, hak edişlerinizi alabileceğinizi, yeteneklerinizin parlayabileceğini, kazancınızla ilgili tamamlanan bir süreci anlatıyor olabilir. Gelir kaynaklarınız ile ilgili farkındalık kazanmak da mümkün bu dönemde, veya aslında isteseniz ne kadar kazanabileceğinizi anlayabilirsiniz. İş ortamınızda ara bulucu rolü sizde olacağı gibi dengeleri korumak sizin için kolay olacaktır bu ay.

İkizler ve Yükselen İkizler: 13 Kasım’da iş hayatınıza yeni bir soluk getirebilecek bir Yeniay deneyimleyeceksiniz. Sorumluluklarınız artabilir, çıkan sorunların çözüm odağı siz olabilirsiniz. Ay boyunca sağlığınıza özen göstermenizi, sakarlıklara-kazalara karşı temkinli olmanızı öneriyorum. Yeni bir beslenme rutini edinebilir, hayatınızdan bazı gıdaları çıkarabilirsiniz. Ve belki bazı kötü alışkanlıklara son vermeniz de olası. Hayatınıza yeni ve yaramaz bir evcil dostun girmesi de şaşırtmazdı beni. 27 Kasım’daki İkizler Dolunayı ise birincil motivasyonlarınız konusunda farkındalık, bedeninizle ilgili çabalarınızın sonucunu alma hali getirebilir. İlişkileriniz açısından da önemli bir Dolunay bekliyor sizleri. Bir ilişkiye dair konuların aydınlanması, tamamlanması mümkün. Aşk ve flört konularında aktif bir ay olabilir sizin için.
Yengeç ve Yükselen Yengeç: Aşk, flört, mutluluk ve çocuklarınız ile ilgili yaşam alanınızda gerçekleşecek olan Akrep Yeniayı, bu alanda yenilik-mücadele ve hareketlilik getiriyor hayatınıza. 13 Kasım’da gerçekleşecek olan bu Yeniay etkisi ile çocuk yapma kararı alabilir, var ise çocuklarınız ile ilgili konularda harekete geçebilir, eğer hayatınızda birisi yoksa aşk kapınızı çalabilir. “Kasım’da aşk başkadır” diyebilirsiniz de çünkü bu biraz inişli çıkışlı zor aşk da olabilir. 27 Kasım’da ise otorite figürlerle iletişimi anlatan, veya bir uzmanlık eğitimini-akademi gibi- tamamlandığı alanı anlatan yaşam alanınızda bir Dolunay gerçekleşiyor. Emeklerinizin karşılığı olan tamamlanma-sonlanma getirebilir size. Aynı zamanda var ise sağlık sorunlarınız, iyileşme sürecini de hayatınıza taşıyor sanki.
Aslan ve Yükselen Aslan: 13 Kasım’da eviniz, yerleşim alanınız, yuvanız, aileniz, geçmişinizi anlatan yaşam alanınızda bir Yeniay gerçekleşiyor. Yeni bir hayata başlama kararı alabilir, yeni yerleşim yeri veya yeni bir mülk edinmeyi düşünebilirsiniz. Aile büyükleriniz ise özellikle ilgilenmeniz gereken kişiler gibi görünmekte. Çocuk istiyorsanız gebelik haberi de sizi mutlu edebilir pek tabi. 27 Kasım’da ise sosyal çevreniz, sosyal ağlarınız, kariyer gelirleriniz, geleceğiniz ile ilgili alanınızda bir dolunay gerçekleşiyor. Dolunaylar tamamlanma, sonlanma, çabaların karşılığını alma zamanıdır. Yardım kuruluşları, STK lar, kendi arkadaş çevreniz ile ilgili olarak gayretlerinizin ödüllendirilmesi mümkün olabilir. Ve dahi sosyal ağlardan bir ilanı aşk gelebilir. Güzellik-estetik amaçlı görüşmeler yapabilirsiniz, ve elbette yeni ticari anlaşmalar yüzünüzü güldürebilir bu ay.
Başak ve Yükselen Başak: Yakın çevreniz, kardeşleriniz ve yerel komşularınızı, ticari ilişkilerinizi , aslında tüm iletişimlerinizi anlatan yaşam alanınızda gerçekleşecek olan Akrep Yeniayı ile bu alanlarda sıkı bir eleme yapmanız, bazılarını hayatınızdan çıkarmanız söz konusu olabilir. Ve yeni ve dinamik enerjili insanlar hayatınıza girebilir. Yeni bir araç almak da mümkün pek tabi. Yakın çevre ile tartışmalara dikkat edin ama lütfen. 27 Kasım’da ise amaçlarınızla ilgili tamamlanmayı ifade edecek olan Dolunay bekliyor sizleri. Kariyeriniz, sosyal statünüz, yaşam amaçlarınızla ilgili farkındalık getirecek olan bu Dolunay ile, kariyer hedeflerinizi gerçekleştirmek, başarılarınızı insanlara göstermek mümkün olabilir. Sosyal statü ile ilgili olduğu için de evlenme kararı da olasılıklar arasında. Yolunda gitmeyen evlilik veya ilişkiler için de sona doğru gidildiğini söylemek yanlış olmaz.
Terazi ve Yükselen Terazi: Gelirlerinizi ve yeteneklerinizi, özdeğerinizi anlatan yaşam alanınızda gerçekleşecek olan Akrep Yeniayı dinamik bir enerjiyi getiriyor size. Para kaynaklarınızı artırmak, size kazandırmayanları elemek sureti ile hayatınızdan çıkarmak ile ilgili başlangıçlar mümkün olabilir. Bu ay güzellik-estetik konularına para harcamanız da olası tabi ki. Gelir-gider dengenizle ilgili hassasiyet göstermenizi tavsiye ederim, abartılı harcamalar pişmanlık olarak dönebilir. 27 Kasım’da ise yurt dışı, yabancılar, uzmanlık eğitimleri, yaşam felsefesiniz ve inancınızı anlatan yaşam alanınızda gerçekleşen Dolunay ile bu alanınız aydınlanıyor ve farkındalık kazanıyorsunuz. Yurt dışı planlarınız netlik kazanabilir, aldığınız eğitimlerin sonucunu veya getirisini net görmeye başlayabilirsiniz. Bu ayın güzeli sizsiniz, Venüs 1 evinizden geçerken size fiziksel cazibe getirecektir ki bu da ilişkilerinize olumlu yansıyacaktır. Yakın çevrenizdeki hareketlilik, gidenler gelenler de bu ayın size bonusu.
Akrep ve Yükselen Akrep: Hayata yepyeni bir pencereden bakmanızı sağlayacak, dinamik ve harekete geçirici etkisi ile 13 Kasım Yeniayı bekliyor sizleri. Motivasyonlarınızı gözden geçirmenizi sağlayacak olan, istediklerinizi almak için tetikleyici bir Yeniay olabilir bu, eper siz de azimle çabalamaktan yana iseniz. İlişkilerinizin ise bir sınav sürecinden geçtiği, sorumluluk almak ile ilgili gündemlerin karşınıza çıkacağı bir ay bekliyor sizleri. 27 Kasım’da ise krediler, borçlar ve var ise miras konuları ile ilgili farkındalık getirecek olan bir Dolunayın etkisine giriyorsunuz. Gelir-gider dengenizi sağlamanız, kazançlarınızı artırmanız, ortaklı gelirlerde de önemli konuları öğrenmeniz mümkün olabilir. Kredi çekmek gibi gündemleriniz destek bulurken, gelirlerinizdeki artışla kredilerinizi kapatmanız da olası bu ay. İlişkilerde koparıcı etkilere maruz kalmamak için gereksiz meydan okumayın, pişman olabilirsiniz.
Yay ve Yükselen Yay: Sizin dışında gelişebilecek yenilikler, hayatınıza şifa, iyileşme, rehabilite olma şeklinde yansıyabileceği gibi yurt dışına yerleşim ile ilgili işleriniz var ise bunlarla alakalı yeni bir süreci başlatabilirsiniz. Kariyer hayatınızla alakalı da yeni oluşan görüşmeler-iletişim mümkündür. Var ise sağlık sorunlarınız, iyileşmek için doğru adımları atabilir, zararlı alışkanlıklardan kurtulmak da mümkün Akrep Yeniayı ile. 27 Kasım itibarı ile ilişkilerle ilgili yaşam alanınız hareketleniyor, ve hayatınızdaki kişiye dair farkındalık kazanmak, sevgisinden emin olmak veya tam tersi mümkün olabilir. Ortaklı işleriniz var çabalarınızın sonucunu alabilirsiniz. Ortaklıklarınız veya eşinizle beraber olan para kaynaklarınız da İkizler Dolunayı ile beraber aydınlanma, açığa çıkma, farkındalık katma gibi süreçler deneyimletecektir size. Aşk ve flört konularında yaralayıcı süreçler deneyimliyor olabilirsiniz, bu Dolunay ile beraber ilişki alanınızda da sorunları gidermek için fırsatlar çıkabilir karşınıza. Sosyal çevrenizle küslükleriniz var ise 8 Kasım itibarı ile barış ve huzur, ve güzel paylaşımlar mümkün.
Oğlak ve Yükselen Oğlak: Sosyal çevreniz, görev aldığınız STK lar veya var ise politika ile ilgili görevleriniz ve kariyer gelirlerinizi anlatan yaşam alanınızda gerçekleşecek olan Akrep Yeniayı ile bu yaşam alanınıza yeni ve eleyici bir bakış açısı geliyor. Hayatınızdan vadesi dolan arkadaşlıkları çıkarabilir, gereksizi eleme yöntemi ile yeni ve taze bir başlangıç yapabilirsiniz. Yanı sıra kariyer gelirlerinizle ilgili yeni bir düzenleme, size para kazandırmayan işleri ayıklama da mümkün olabilir. 27 Kasım’da gerçekleşecek olan İkizler Dolunayı ise adeta temizlikten sonra iş hayatınızda, iş yerinde aydınlanma emeklerinizin karşılığını alma şeklinde hayatınıza yansıyor. Var ise sağlık sorunlarınız , ağrı veya şikayetleriniz sebebini öğrenip rahatlamak için adım atabilir ve tedavi süreci başlatabilirsiniz bu Dolunay ile. Aşk ve flört konularında ise eskilik, eskinin dönüşü mümkün olabilir ki zaten son zamanların aşkta hareketlilik yaşayanları sizler olabilirsiniz. 8 Kasım itibarı ile amaçlarınızla ilgili daha rahat hareket etmeniz çok mümkün.
Kova ve Yükselen Kova: Kariyeriniz ve yaşam amaçlarınız, sosyal statünüz ve başarılarınızla ilgili yaşam alanınızda gerçekleşen harekete geçirici çok dinamik bir Akrep Yeniayı bekliyor sizleri. Otorite figürlerle önemli sorunları çözebilir, kariyerinizde yeni bir dönemi başlatabilirsiniz. Oldukça yoğun ve yorucu olması mümkün fakat başarı da paha biçilemez. Ayın ilk haftası gelirlerinizde bir durağanlık olabilir, sonrasında hak edişlerinizi alabilirsiniz endişelenmeyin. Aşk ve flörtü anlatan yaşam alanınızda gerçekleşen Dolunay ise hayranlarınızı açığa çıkarabileceği gibi, bu alanda bir tamamlanma-sonlanma da getirebilir. Aşk ve mutluluk alanınızda Dolunay oluyorsa hayat size tatlı tatlı gülümsüyor bence. Hobilerinizden keyif almak, ödül ve hediye almak da yanı sıra ayrıca güzel haberler gibi görünmekte. Var ise çocuklarınız, onlarla ilgili bir aydınlanma, farkındalık yaşayabileceğiniz gibi çocuk yapma kararı da alabilirsiniz sanki.
Balık ve Yükselen Balık: Yurt dışı, yabancılar, kültür ve eğitim, yaşam felsefeniz ve inancınız, seyahatlerinizi ifade eden yaşam alanınızda yenilenmek suretiyle dinamik bir döneme giriyorsunuz. Eleyici olmanız, bazı inançlarınızı geride bırakmanız da mümkün elbette. Yeni bir eğitime başlayabilir, yurt dışı seyahatlerinizle ilgili yeni girişimlerde bulunabileceğiniz fırsatlar yakalayabilirsiniz. 27 Kasım’da ise ev-yuva-aile gündemlerinizi aydınlatacak, geçmişe ışık tutacak, yerleşim yeri ile ilgili kararlarınızda netlik kazanmanızı sağlayacak bir Dolunay geliyor İkizler’de. Aile büyüklerinizle sorunlarınıza çözüm bulabilir, bir süreci tamamlayabilirsiniz bu Dolunay ile. Eğer ev satışı vb mülklerle ilgili gündemler var ise yine sonuca ulaşabileceğinizi düşünebiliriz. Aklınızı kurcalayan geçmişle alakalı konular varsa ne olduklarını öğrenebilir, rahatlayabilirsiniz de. İkili ilişkilerde ise ayın ilk günlerinde aklınızın karıştırılmasına dikkat etmelisiniz. Yine ayın ilk günlerinde sanki yapmak istediklerinizi yapmanızı engelleyen durduran bir etki hissedebilirsiniz, 2. Hafta geçiyor merak etmeyin.

Sevgilerimle
Selin

Write a comment