Herkese Merhaba,
İletişim, aktarım, yolculuklar, dedikodular gibi gündemlerin hızlı ve etkin olacağı bir haftaya giriş yapıyoruz. Ay, Akrep Yeniayına doğru kapanırken hayatımızdan hızlı çıkışlar, temizlik, alışkanlıkları bırakmak- bizi geriye çeken şeylerden vaz geçmek mümkün olabilir gibi görünmekte. İletişim ana konu olacağı için bu hafta duyduğumuz, öğrendiğimiz haberler belki de neyi veya kimleri hayatımızdan çıkaracağımızı şekillendirecektir. Akrep, krizlerle başa çıkabilme, hayatta kalma fakat bunu yaparken de kesip atılması gerekeni kesip atmaktır biraz da. Ay da kapanırken, buna odaklanmak iyi fikir bence.
Haftaya şöyle bir baktığımızda ise;
Finans, siyaset, ilişkiler, anlaşmalar, gerçekçilik, rekabet ve savaş, anlaşmalar, sanatçılar, güzellik-estetik ve ilişkiler ile ilgili olan Venüs’ün güç, büyük sistemler, yer altı ve madenler, uluslar arası güvenlik konuları, takıntılar ile ilgili olan Pluto’ya engelsiz bağlanması ile haftaya başlıyoruz. İlişkiler ve bağlar güçlenebilir, uluslararası güvenlikle ilgili önemli görüşmeler yapılabilir, barış görüşmeleri yapılabilir, yer altı-madenler ve bunlar kaynaklı zenginlikler mevzu bahis olabilir. Yer altına gömülü paraların ortaya çıkış haberleri ile karşılaşabiliriz. Güzellik-estetik sektörü ile ilgili önemli ve büyük gelişmeler söz konusu olabilir. Kimseye ait olmayan, sahipsiz finansal kaynaklar ile ilgili haberler de mümkün tabi. Bireysel açıdan ise adı konmamış ilişkiler daha sağlam bir yöne doğru gidebilir, ticari faaliyetler için güçlü adımlar atılabilir.
7 Kasım’da ise iletişim-ticaret-aktarım ile ilgili olan Merkür, tasarımlar, gizli gerçekler, aşırılık, sınırları aşmak, denizler-sular ve gazlar ile ilgili Neptün’e bağlanıyor pürüzsüz akışla. Neptün’ün dokunduğu gezegenlere sihirli bir el değmişçesine etkiler getirdiğini de hesaba katacak olursak; bazı gizlenmiş gerçeklerin ortaya çıkışı, bireysel hayatlarımızda da toplumsal olarak da, toplumsal açıdan deniz ticareti veya taşımacılığı ile ilgili gündemler, bireysel hayatlarımızda da deniz yolculukları ile ilgili planlamalar yapmak, yazı-şiir vb yaratıcılık gerektiren konularda başarı sağlamak mümkün. Ortak kelimeleri fotoğraf ve medya olan bu iki gök cismi acaba hangi fotoğraf kareleri ile gizli gerçekleri ortaya çıkaracak bu hafta?
8 Kasım’da ise realite, ekonomi, bankalar, finans piyasaları, savaş taktikleri, fiziksel güç, sanat-moda-güzellik, siyaset-diplomasi, adalet, enerjiyi korumak, konfor, cinsellik ile ilgili olan Venüs artık Terazi burcunda kendine mekan buluyor. Ve bireysel hayatlarımızda ilişkilerde uyum-barış-anlayış gelebilecekken toplumsan açıdan da diplomasi daha da önem kazanıyor gibi görünmekte. Giriş anı haritasını ayrıca değerlendireceğim pek tabi. Ticaret çok daha fazla konuşulacaktır, daha gerçekçi, realist, somut verilerle hareket etmek mümkün olacaktır.
9 Kasım’da ise önemli Merkür-Pluto iradi açısı ile irade kullanarak, yani bile-isteye eyleme geçme haliyle güç kazanmak için harekete geçebileceğimizi anlatan bir gün olabilir. Ticari faaliyetlerin hız kazanması, alım-satımın hareketlenmesi, bütçelerimizin bir miktar rahatlaması mümkün olabilir bugün.
10 Kasım’da ise Merkür Yay burcuna geçiş yapıyor, ve uluslararası görüşmeler, eğitim, dini söylemler gündeme gelebilir gibi görünüyor. Satürn karesi de aynı gün gerçekleşeceği için uluslararası iletişimde kesilmeler, engellenmeler söz konusu olabileceği gibi, gene insan göstergesi olan Merkür’ün göç ve hareketlilikle ilgili olan Yay’da , Balık Satürn’ünden yok edici açı alması, hareket halindeki toplulukların engellenebileceğini, durdurulabileceğini ve dahi buna kurallar uygulanabileceğini ifade ediyor olabilir.
Hafta sonuna doğru da iyice kapanan Ay ile , hayatımızdan fazlalıkları çıkartıp Akrep Yeniay’ına hazırlanıyoruz artık.
Peki burçları ne bekliyor derseniz eğer, öncelikli olarak yükselen burcunuzu okumanızı tavsiye ederek başlıyoruz;
Koç ve Yükselen Koç:
İyi ve güçlü bir iş anlaşması ile haftaya başlıyorsunuz, yeni bir anlaşma olmasa bile iş ortamında gücünüzü ve etkinliğinizi sergilemek mümkün olacaktır. Ortaklı gelirleriniz, kredi-borç-vergi konuları ile ilgili tasarılarınızı gerçekleştirebilir, kariyer ve statünüzü güçlendirebilirsiniz. Miras gündemleri var ise bununla ilgili de önemli görüşmeler bekliyor sizleri. Yurt dışı, yabancılar, eğitim ile ilgili gündemlerinizde engellenme söz konusu olabilir bu sebeple evraklarınızı doğru yapmak, sorumluluklara odaklanmak iyi olabilir. Var ise hukuksal süreç, bu hafta maalesef pek olumlu değil. Dikkatli olalım. İlişkilere gelince , hal yoluna koymak mümkün çünkü 7 evinize Venüs geliyor, teklif almak mümkündür, ve sorunları anlayış ile çözümlemek. Bağırsak sağlığınıza dikkat, yeme içme düzeninizi gözden geçirmenizi tavsiye ederim.
Boğa ve Yükselen Boğa:
Aşk ve mutluluk, yapmaktan keyif aldığınız konular ve çocuklarınızla ilgili güçlü bir adım atmak söz konusu olabilir hafta başında, ve mutluluğunuzu sosyal çevrenizle de paylaşabileceğinizi öngörebiliriz de. Lakin şunu unutmayın ki özellikle ikili ilişkiler alanında yepyeni bir döneme doğru ilerliyorsunuz. Yani bu hafta bir temizlik ve arınma zamanı da olabilir. Tasarladığınız görüşmeleri yapabilir ve kariyer gelirlerinizi de artırabilirsiniz öte yandan. Lakin giderlerinize de dikkat etmeli, henüz elinize geçmemiş parayı evvelden harcamamalısınız. Bir diğer uyarım ise sosyal çevrenizle ilgili kriz yaşamanız mümkün, Olayları büyütmeyin derim, zaten yeteri kadar sorunumuz var. İş ortamıza ise uyum, diplomasi, anlayış ve ticari anlaşmalar geliyor. Yanı sıra güzelleşmek için de rutin edinebilirsiniz.
İkizler ve Yükselen İkizler:
Hayatınızda sonlandırmak istediğiniz, varlığı ile sizde kriz yaratan konulardan kurtulmak, son vermek mümkün olabilir. Öte yandan ev-yuva-aile ve yerleşim yeri ile ilgili sorunlarınız var ise aradığınız güçlü destek geliyor, merak etmeyin. Yanı sıra ikili ilişkilere dikkat etmeniz gereken bir döneme giriyorsunuz ki bitişler yaşanabilir ama bu yepyeni bir sayfa da demektir aynı zamanda. Bekar iseniz bekarlık dönemi sonlanabilir ayrıca. Yakın arkadaşlıklar için de sınav zamanı gibi görünüyor, bazıları hayatınızdan çıkabilir de. İş hayatınızda ve iş yerinizde yaratıcılığınız ve faydalı tasarım ve planlarınızla ön plana çıkıyorsunuz. Sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili de ufak bir uyarım olacaktır, özellikle iş kazalarına , sakarlıklara çok dikkat.
Yengeç ve Yükselen Yengeç:
Yurt dışı veya uzak yolculukları içerir tatil planları yapabilir, yabancılarla olan işlerinizde etkin görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan aşk ve flört konularında ise adeta bir şaire dönmeniz, tatlı sözler duymanız veya söylemeniz de mümkün olabilir. Libidonuzun yüksek olduğu zamanlarda, yanlış yapmamak adına kontrol mekanizmanızın da çalıştığı bir dönem sizin için. Evinizi, yuvanızı güzelleştirmek, ev alım satımı işiniz var ise görüşmeler yapmak için elinize fırsatlar geçebilir. Aile büyükleriniz ile veya yuvanızın içerisinde sorunlarınız var ise onları halletmek için de diplomasi ve uyum sizinle olacaktır. İyi bir anlaşma ve sözleşme yapabileceğiniz etkiler alıyorsunuz, değerlendirirseniz başarılı olacağınızı söyleyebiliriz. Fakat iş ortamınız, girdiğiniz sınavlar veya iş arkadaşlarınızla ilgili adalet ve/veya hukuksal konular var ise sonucu lehinize olmayabilir. Veya çalışanlar için iş değişikliği düşünüyorsanız , diyelim ki istifa ettiniz, kabul edilmeyebilir. Veya tam tersi işten çıkarım söz konusu olabilir. Her durumda sorumluluklarınızı tam olarak yerine getirmeye çalışmak iyi bir fikir gibi görünmekte. Virüslere, tozlara ve ufak tefek sinek böcek ısırıklarına dikkat.

Aslan ve Yükselen Aslan:
İletişim trafiğinizin hızlandığı, kısa yolculukların, yeni öğrenmelerin hayatınızı renklendireceği bir döneme giriş yapıyorsunuz. Aileniz-yuvanız ile ilgili sorunlarda yapıcı ve önemli bir rol almanız, sorunlara çözüm getirmeniz mümkün. Var ise miras meseleleri ilgilenebilir, kredi vb konularda elinize fırsatlar geçebilir. Fakat spekülatif yatırımlarda yaşanabilecek kayıplara karşı temkinli olmanız gerekiyor. Var ise çocuklarınızla ilgili ufak tefek çözmeniz gereken krizler söz konusu olabilir. Aşk ve flört konularında ise sizden faydalanmak isteyen asalaklar olursa eleyici olmanızı tavsiye ederim. Çünkü biraz can sıkıcı olabilir. Fakat uzun sürmez fingirdemeler ve aşk mesajları artıyor önümüzdeki günlerde. Parasal açıdan ise verimli anlaşmalar yapmak mümkün görünmekle beraber güçleneceğinizi de öngörebiliriz.
Başak ve Yükselen Başak
Kendinizi güzel, sexy ve cazibeli hissetmeniz, cazibenizle de akıllarda iz bırakmanız çok muhtemel, özellikle hafta başında. Karizmanızı konuşturuyorsunuz açıkçası. Etkileyici görüşmeler yapabilir, tasarımlarınızla yakın çevrenizi etki altına alabilirsiniz de. İletişim sorunlarını çözmeniz hayli muhtemel görünüyor bu hafta. Taşınmak, ev değişikliği gibi gündemler var ise engellenebilir. Prosedürlerde gözden bir şey kaçırmamanız iyi olabilir. Evde de tartışmalar olasıdır, büyütmez iseniz veya fazla eleştirel bir dille bıdı bıdı yapmazsanız bence halledilemez bir sorun yoktur. Aile büyüklerinizle ilgilenmeniz gereken bir hafta da olacaktır öte yandan. Yolculuklar ve gelen misafirler kaynaklı insan sirkülasyonu da mümkündür. Aşk ve flört konularına gelince, hal yoluna girsin istiyorsanız elinizi taşın altına koymalısınız. Parasal kaynaklarınızda artış mümkündür.
Terazi ve Yükselen Terazi:
Venüs’ün burcunuza ziyareti ile zaten doğanızda olan güzellik, zarafet, uyum, diplomasi, ilişkilerde anlayış hayatınızda daha fazla yer etmeye başlıyor. Hayatınızda vadesini dolduranlar giderken yerine gerçekten size kendinizi değerli hissetmenizi sağlayacak kişiler veya olaylar geliyor. İş ortamınız veya sorumluluklarınızla alakalı olan yaşam alanınızda yaratıcılığınızı konuşturacağınız, ortama uyum ve sulh getireceğiniz bir hafta başı olacaktır. İşinizle alakalı tasarladığınız gelir artışı da mümkün olabilir pek tabi. Lakin sonrasında biraz tartışmalı olabilecek olan iş ortamınızda dengeleri korumak için hayatınızdan gereksizleri elemeniz iyi bir fikir olarak aklınızda bulunsun. Gelirlerinizi artıracak fırsatlar ay boyunca sizinle zaten ama harcamalara da dikkat etmeniz şartıyla. Sağlık açısından dizler, dişler, kemiklere dikkat etmekle beraber cildinize zarar verebilecek bir bakteri veya virüse karşı da temkinli olmakta, insanlarla mesafeyi korumakta fayda var.

Akrep ve Yükselen Akrep:
Aşk ve flört konularında oldukça yaratıcı, etkin ve büyüleyici olmanız çok muhtemel bu hafta. Yanı sıra yapmaktan keyif aldığınız hobilerinizde de yaratıcı işler çıkarabilirsiniz gibi duruyor. Sosyal çevreniz, sosyal ağlarınızda çabalarınızın sonucunu alabilir, iletişim trafiğinin artışı ile var olan sorunlara da çözüm getirebilirsiniz pek tabi. İletişim gücünüzü kullanabilir, çevrenizi epey etkileyebilirsiniz de. Fakat var ise spekülatif yatırımlarınız konusunda kayıplar, duraklama yaşayabilirsiniz. Para kaybetmemek için temkinli olmalısınız. Sonrasında ise biraz dinlenmek, kendinize vakit ayırmak, ruhunuzu şifalandırmak ve yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Hareketli, karizmatik ve etkin zamanlardasınız ki Güneş de burcunuzda seyahat ediyor. Sağlıkla ilgili olası sorunlarınıza da çözüm getirmek çok mümkün.
Yay ve Yükselen Yay
Arkanızdan dönen dolap ve dedikoduları ki zaten tahmin ettiğinizi düşünüyorum kimin ne yaptığı veya dediğini, artık bitirme, son verme zamanı. Hatta kendiliğinden, siz belki de hiç farkında olmadan bitecek bu sizi geriye çeken etki. Kariyer başarılarınız size finansal güç olarak dönebilir hafta başında ki kendi kararınız veya isteğinizle yaptığınız görüşmeler de ayrıca katma değer etkisi gösterecektir diyebiliriz. Fakat ailevi sorumluluklar kaynaklı motivasyonlarınızın engellenmesi, durması mümkün. Özellikle seyahat ve eğitim planlarınız sekteye uğrayabilir, veya siz yeteri kadar tecrübe sahibi olmadığınız bir konuda ahkam keserseniz bu da hayatınızda bir şeyleri sonlandırabilir, dikkat. Sosyal çevrenizin hareketlendiği bir döneme girerken, ortamların sorun çözücüsü, adalet dağıtıcısı siz olabilirsiniz. Flört konularında ise yara almamaya bakın derim. Kimsenin sizi değersiz hissettirmesine izin vermeyin. Sosyal ağlar bu açıdan da sanki biraz hareketlenebilir. Kilo alımına dikkat!
Oğlak ve Yükselen Oğlak:
Bilgi, tecrübe ve etik davranışlarınızla oldukça güçlü bir profil çizmenizi bekliyoruz hafta başında. Bilgi güç ise, sizin bildikleriniz size karizma katacaktır. Adaletin sizden yana olacağını düşünebiliriz bu hafta. İletişimde de etkileyici ve iş bitirici olmanız, yakın çevrenizi etkilemeniz pek mümkün. Tasarladığınız kısa yolculukları yapabilirsiniz bu hafta veya planlamasını tamamlayabilirsiniz. Kariyer gelirlerinizle alakalı görüşmeler, anlaşmalar da cabası. Dedikodular da duyacaksınız pek tabi hoşunuza gitmeyen, ve bu vesile hayatınızda bir sosyal temizlik yapabilirsiniz. Sözleri veya davranışları ile sizi engelleyen insanlar hayatınızdan çıkarken bozulan teknolojik aletlere de veda etme zamanı. Kariyer, sosyal statünüz ve yaşam amaçlarınız ile ilgili yaşam alanınıza ise uyum, huzur, taktik gücü ve diplomasi geliyor. Bu da finans açısından da elinizi güçlendirebilir.
Kova ve Yükselen Kova
Kredi, borçlar, vergiler veya sizde stres yaratan tüm konularla ilgili olarak sizin dışınızda, sizden daha güçlü bir etki ile işler yoluna girebilir, tabiri caiz ise hayatınıza güçlü bir el değebilir. Kariyer ve amaçlarınızla ilgili girişim ve görüşmeleriniz elbette size finansal güç olarak dönüyor ve gelirlerinizde yaşadığınız duraklama ise 7 Kasım itibarı ile sona eriyor diyebiliriz fakat bu noktada harcamalara dikkat etmeli, kariyer gelirleriniz beklentinizin altında kalırsa diye hep bir yedek plan yapmalısınız. Sosyal harcamalar gelirlerinize olumsuz etki edebilir, öte yandan yanlış bilgi-yanlış girişim-hırsızlık-kopyacılık para akışınızı durdurabilir. Temkinli olmalısınız. Yurt dışı, yabancılar ve eğitimler ile ilgili yaşam alanınıza ise huzur, uyum, girişimcilik taktikleri ve başarı ve bu bağlamda kazanç geliyor olabilir, fırsatları doğru değerlendirmelisiniz. Evlilik veya ortaklık imzaları da mümkün bu süreçte.

Balık ve Yükselen Balık
Eşinizin veya partnerinizin çözüm odaklı krizleri aşma şekli sizi tatmin ve mutlu edebilir, desteği ile kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Yurt dışı, yabancılar, uzak yolculuklar, basın-yayın tanıtım ile ilgili işleriniz var ise en çok mesaiyi buraya harcamakla beraber girişimleriniz otorite engeline takılabilir, bu sebeple her şeyi kontrollü ele almanız iyi bir çözüm olacaktır. Otorite figürlerle tartışmak, aile büyükleri ile de sorunlar yaşamak mümkün ki bu da motivasyonunuzu aşağı çekebilir. Fakat bu tetikleyici etkiyi kalıcı başarıya çevirmek de yine sizin elinizde aslında. İkili ilişkilerde etkin, güçlü olmanız, karizmanız ile çevrenizi etkilemeniz de mümkün. Eşinizin veya partnerinizin parası yani paylaşımlı kaynaklarınız konusunda kazançlı bir dönem bekliyor sizleri. Sizin de var ise kredi-vergi-borç-miras görüşmeleriniz üstesinden gelmek, başarıyla sonuçlandırmak, diplomatik bir tavırla olayları ele almak söz konusu olacaktır.

Write a comment