Herkese Merhaba,
13 Kasım saat 12:27’de Akrep burcunun 20. Derecesinde bir Yeniay gerçekleşiyor. Mars’ın eşlik ettiği, Uranüs’ün karşıt, Neptün’ün pürüzsüz akışla bağlandığı bu Yeniay ile farklı yaşam alanlarımızda eski ve vadesi dolanın çıkıp, yerine yenisini getireceğimiz konular çıkacaktır karşımıza. Akrep, hayatta kalmak ve temizlik ile ilgilidir, ve gizli olanla, derinlikle de pek tabi. Güneş’in Ay’ı ve Mars’ı yaktığı bu Yeniay gizlilikten ziyade gizliliğe açıklık, netlik getirebilir de. Aynı zamanda Ay mızrakçısı Mars ile tüm soyların koruyucusudur, ve gebelik ve doğumlarla da ilgilidir ikisi beraber. Yükselendeki Oğlak ise bizi 2. Evdeki Balık Satürn’ününe ve Mars’a götürüyor. Gündemin özellikle finans ve nadirlik-paraya ulaşmada zorluk, engel merkezli olabileceğini de ekliyor gibi. Bu noktada sadece para değil, ülkede üretilen ürünleri de eklemek gerekiyor konulara. Venüs de Satürn ile birlikte hareket ediyor ve karşılıklı ağırlamada. Bu noktada paranın, adaletin ve mahkemelerin ve dahi savaşın altı bir kez daha çiziliyor. Venüs aynı zamanda bankaları, ülkede üretilen ürünleri, halkın yeteneklerini, fiziksel ve zihinsel gücü anlatan 2. Evdeki Neptün ile antisya. Neptün, görmeden bilmek, gizli gerçekler, tasarımlar, aşırılıklarla ilgilidir. Finansal konularda gizli gerçeklerin gündeme gelmesi bir kez daha dikkat çekiyor. Yükselendeki yıkımı, saldırıları, güvenlik kaygılarını, takıntıları, büyük sistemleri, toplumdan dışlananları ifade eden Pluto ise sürgün Yay Merkür’ü ile antisya ki bu Merkür de apaçık evsiz-yurtsuz kalmış farklı ülkelerde kendisine alan yaratmak isteyen yabancıları anlatıyor. Yeniay ise an haritasında 10. Evde, bu da iktidar, ülke yönetim şekli, otorite figürler, irade ve statü ile ilgili olan yaşam alanı olarak karşımıza çıkmakta.
Akrep temalarına baktığımızda;
Yeraltı, eksiklik-gizlilik, acı, hayatta kalmak, korku, tabu konular, utanç duymak, batıl inançlar, cinsellik, elemek, dönüşüm, körlük, ameliyatlar, satış, takıntı-şüphe-güvensizlik, itme prensibi-hayatımızdan çıkarmak gibi konular aklımıza gelir.
Dünya Astrolojisi penceresinden baktığımızda ise;
Bir ülkenin hayatta kalmak için yaptıkları, ülkedeki tabu konular, sosyal sistem ve yasal değişimler, başka ülkelerle olan mali ilişkiler, dış borçlar, dedektifler, cerrahlar ve ameliyatlar, psikologlar, casuslar, morglar, mafya ve sahte medyumlar, çocukların genel ölüm nedeni, kimyasal ve biyolojik silahlar, zehirli ve toksik maddeler, nükleer reaktörler, kimya laboratuvarları, insan ve hayvan klonlama, kemoterapi aklımıza gelecektir.
Tüm bunları bir araya topladığımızda ise ;
– Dünyada kontrol ve dominasyon amaçlı saldırıları-saldırılarda nükleer, biyolojik silah kullanımı olasılıklarını
– Göçmenlere yurt sağlamak amaçlı yapılan anlaşmaları
– Spekülatif yatırımları da kapsayacak biçimde tüm finans piyasalarını zorlayacak-zayıfların yıkıldığı güçlü olanların ayakta kaldığı-
– Yine finans ve para gündemleri ile ilgili olarak gizli saklı olanın ortaya çıktığı, para ile ilgili skandalların ve satışların konuşulduğu-spekülatif yatırımlara yeni yasal düzenlemelerin getirildiği
– Komşu ülkelerle yapılan ticari-finansal anlaşmaların- anlaşma tasarılarının gündeme alınışı, bunun bir ucunun da göçmenler, evsiz-yurtsuz kalmış insanlarla ilgili olmasını
– Yönetim şekli ve kanunlarda yenilik, otorite odaklı bir tercih veya geçişten bahsedildiğini
– Çocukların ölüm oranlarının ve nedenlerinin açıklandığı
– Körlük veya görme sorunlarına çözüm getiren yeni tedavi yöntemlerinin veya ameliyatların açıklandığı
– Ülkenin ürettiği ürünlerde-gıda ve tarım- nadirlik ve azlık
– Ülkemiz açısından depremleri
– Parlamentoda beklenmedik ve şaşırtıcı kaotik gündemleri ve değişimi konuşuyor olacağız.
– Yine ülkemiz açısından, ülke çalışanlarını-emeklilerinin seslerini duyurmak amaçlı sokaklarda yürüyüşlerde görmek, büyük oranda yeni işten çıkarılmaların-işsiz-mekansız kalan çalışanların, ve yurt dışına giden çalışanların da habercisi niteliğinde.

Bireysel açıdan ise;
Hayatta kalmakla ilgili olan Akrep’teki bu Güneş dominasyonlu Yeniayda;
– Hayatımızdaki eksikleri apaçık fark edebilir ve yeni bir düzen için çürüyeni geride bırakabiliriz
– Korkularımıza ışık tutacak, neyden neden korktuğumuzla ilgili farkındalık yaratabilecek etkileri alabiliriz.
– Satmak istediğimiz, elimizde kalan mülkler-araçlar vs satış için aksiyon alabilir, ve doğru alıcılara ulaşabiliriz
– Ameliyat olmamız gerekiyorsa, doğru-otorite doktorla karşılaşabiliriz
– Hayatımızda eleme ve toplu bir temizlik yaparak, karanlığımıza ışık getirebiliriz.
– Özellikle sabit burçların (Boğa-Aslan-Akrep-Kova) 17-23 dereceleri arasında yerleşimleriniz var ise bu etkileri dinamik ve harekete geçirici bir biçimde alabilirsiniz.
– Tüm burçların alacağı etkileri ise bir sonraki postta okuyabilirsiniz.

Sevgilerimle
Selin

Write a comment