20-26 Kasım Burçları Ne Bekliyor?
Herkese Merhaba,
Dinamik, önemli etkilerin olduğu bir haftaya giriş yapıyoruz. Öncelikle;
21 Kasım’da Güneş-Pluto’ya iradi açı ile bağlanıyor, aynı gün Merkür ile Kiron engelsiz bağlanıyor ve günü bizler için iletişimde başarılar elde edebileceğimiz, etki bırakabileceğimiz bir zaman haline getiriyor.
22 Kasım’da Güneş artık Yay burcuna geçiş yapıyor, ve Mars da peşi sıra 24 Kasım’da Akrep’e veda ediyor. Yay burcunun olduğu eviniz (yaşam alanınız) epey hareketleniyor. Farkındalık, dinamizm, öngörü ve başarı gelirken mücadele ve inisiyatif gücünü de getiriyor.
Yine 22 Kasım’da Venüs-Kiron’a meydan okurken ilişkiler ve finansal konular sınav veriyor, zarar görmemek için diplomatik davranmak iyi bir çözüm olabilir. Aynı gün Mars ise Pluto’ya iradi açı ile bağlı. Doğru hareketle güçlü sonuçlar vadediyor.
23 Kasım Güneş-Satürn uyumsuzluğu ile yaşam enerjimizi düşürürken, otorite figürlerle de gerilmemize sebep olabilir. Yöneticiler, otorite figürler ve sağlığımız için zorlayıcı bir gün. Dikkat.
25 Kasım ise haftanın en zor günü olarak bekliyor bizleri, aslında karşımıza çıkan engelleri yok etme gücünü getirebilir de Mars’ın Satürn’e meydan okuması fakat otorite ile ilgili büyük sorunları da anlatıyor. Bugünü özellikle hayatımızda yolumuzu kesip bizleri sınırlandıran ne varsa yok etmek için kullanmak bence en iyi fikir gibi görünüyor.
Bu etkilerin burçlarınız açısından getirilerini ise aşağıda okuyabilirsiniz.
Sevgilerimle
Selin

Koç ve Yükselen Koç
Haftaya biraz inzivaya çekilerek belki biraz yalnız kalmak isteyerek başlıyorsunuz. Fakat sonra 21 Kasım itibariyle özellikle kredi ve borçlar konusunda aile büyüklerinden veya otorite figürlerden yardım alabilirsiniz. Veya bir krediyle ilgili görüşmeler yapabilir, anlaşmalar imzalayabilirsiniz. Yine aynı zaman aralığında var ise fiziksel sorunlarınız veya rahatsızlıklarınız buna çare bulabilir alternatif tıp yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. 22 Kasım itibariyle Güneş artık Yay burcuna geçiyor ve uzak yolculukları, seyahatleri, eğitimleri anlatan, yaşam alanınızı aydınlatmaya başlıyor. Böylelikle eğitimlerinizi ve yolculuklarınızın planlayabilirsiniz. 24 Kasım ve sonraki birkaç gün içerisinde özellikle yabancılar, yurt dışı ve eğitimle olan işlerinizde çok dikkatli olmanızı, kariyerinizle veya iş ortamınızda ilgili kararlarınızı alırken mutlaka temkinli olmanızı üstlerinizle tartışmamanızı önemle tavsiye ediyorum. Var ise bir hukuksal süreciniz dilediğiniz gibi sonuçlanmayabilir, tedbirli olursanız iyi olacaktır. Bu hafta ikili ilişkilerinizde biraz gergin, kırıcı ve yıpratıcı olabilirsiniz, bu sebeple kelimelerinizi daha özenli seçmeli, empati kurabilmeleri ve karşıdakine gerekli saygıyı göstermelisiniz.
Boğa ve Yükselen Boğa
Haftaya oldukça sosyal, arkadaşlarla bir arada başlıyorsunuz. Yardımlaşmak ile ilgili konularda aksiyon alabilirsiniz. Kariyer gelirleriniz ile ilgili planlamalar yapmak da mümkün. 21 Kasım itibari ile partneriniz veya iş ortağınız ile var ise problemleriniz doğru iletişimle bunları çözebilir, hatta kalbinizi fethedecek sözler duyabilirsiniz. Yeni ortaklık anlaşmaları ve sözleşmeleri imzalamanız da olası görünüyor. 22 Kasım itibariyle krediler, borçlar, ortaklı gelirler evinizde artık güneş seyahat etmeye başlıyor ve ay boyunca kredilerinizi yapılandırabilir, borçlarınız sorun yaratıyorsa çözüm bulabilirsiniz. Hayatınızda sizi korkutan konuların üzerine gidebilmek için de fırsatlar elinize geçebilir. Yine 22 Kasım da sağlığınıza dikkat etmenizi ve iş yerinde tartışmalara dahil olmamanızı önemle tavsiye ediyorum. Eğer bir tartışmanın ortasında kalır iseniz, adaletli davranmak sizin için sonrasında kazanç olacaktır. 24 Kasım ve sonrasındaki günlerde ise otorite figürlerle tartışmamaya, ilişkilerinizde daha anlayışlı olmaya, sosyal arkadaşlarınızla yakın arkadaşlıkları birbirine karıştırmadan sınır koymanızı tavsiye ediyorum.
İkizler ve Yükselen İkizler
Haftaya yaşam amaçlarınıza ve kariyerinize odaklı başlıyorsunuz. Aile büyükleriyle veya otorite figürlerle görüşebilir, var ise sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. 21 Kasım’da ise iş yerinde olası krizlere çözüm bularak gücünüzü gösterebileceğiniz güzel bir gün bekliyor. Var ise bir sağlık probleminiz ve operasyon düşünülüyorsa yine olumlu sonuç alıp iyileşebileceğinizi düşünebiliriz. Hafta ortasında ilişkilerinizde güzel vakit geçirebilir, yeni teklifler alabilir ve kendinizi harika hissedebilirsiniz. Ve 22 Kasım itibariyle Yay burcuna geçen Güneş ile ilişkileriniz ile ilgili yaşam alanınız aydınlanmaya başlıyor. Hayatınızdaki kişiler ile ilgili önemli farkındalıklar kazanabileceğiniz bir ay bekliyor olacak sizleri, Mars’ın da 24 Kasım’da Yay burcuna geçeceğini düşünecek olursak eğer evet ilişkiler alanınız kesinlikle çok ama çok hareketleniyor bu ay. Fakat 25 Kasım ve civar günlerde ilişkilerinizde bazı sorunlar yaşayabilir, hatta bazı ilişkileri sonlandırabilirsiniz.
Yengeç ve Yükselen Yengeç
Haftaya yurtdışı, yabancılar, eğitim ile ilgili planlamalar yaparak başlayabilirsiniz. 21 Kasım ve civar günlerde ise var ise çocuğunuzla ilgili problemler bunlara çözüm getirebilir, doğru iletişim kurabilir ve dahi bekarsanız da aşk ilişkilerinizde özellikle mutluluk verici gelişmeler söz konusu olabilir. 22 Kasım itibariyle Yay burcuna geçen Güneş ile hastalıklar ile ilgili problemleriniz varsa çözüm bulabilir, iş yerinde yetenekleriniz ile takdir toplayabilir, dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Fakat aynı dönemde özellikle aile büyükleriyle, tartışmalara ve ev içerisinde olası sorunlara karşı temkinli olmanızı, kimsenin kalbini kırmadan olaylara adaletli biçimde yaklaşmanızı tavsiye ederim. 25 Kasım ve sonrasındaki birkaç gün boyunca özellikle iş ortamınızda, sorumluluklarınızı yerine getirdiğiniz yerde, ve sağlığınızla ilgili konularda temkinli olmanızı, otorite figürlerle tartışma zamanınızı, iş yeri ile ilgili olası problemlere karşı hazırlıklı olmanızı tavsiye ediyorum. Ay boyunca iş ortamında işlerinizin kopyalanmasını ve hırsızlıklara karşı dikkatli olmalısınız.
Aslan ve Yükselen Aslan
Haftaya krediler, borçlar vergiler ile ilgili düzenlemeleri yaparak başlıyorsunuz. Ortaklığı gelirlerinizi gözden geçirmeniz de iyi olacaktır. 21 Kasım’da ise aile büyüklerinizle veya aile içerisinde olası sorunları doğru iletişimle çözebilir, tatil planlarınızı yapabilir, var ise yurtdışı ile ilgili işleriniz bunları planlayabilirsiniz. Uzmanlık eğitimleri, hukuksal süreçleriniz, yurt dışı yabancılar ile ilgili tüm işleriniz için olası sorunları çözebilmek için bu hafta elinize fırsatlar geçecektir. 22 Kasım itibariyle Güneş, aşk, mutluluk, çocuklar, spekülatif yatırımlar ile ilgili yaşam alanınızı aydınlatmaya başlıyor ve bu bağlamda doğru öngörülerde bulunabileceğiniz, hayatın tadını çıkarabileceğiniz belki de çocuklar gibi mutlu anlar yaşayabileceğiniz bir ay bekliyor olacak sizleri. Aynı gün dikkat etmeniz gereken şey ise yakın çevrenizle-kardeşlerinizle gerilmemek, yakın arkadaşlarınızla ipleri kopacak noktaya getirmemek olacaktır. 25 Kasım ve sonraki birkaç gün boyunca özellikle aile içerisinde gerilmemeye, ailenizin gelir kaynakları veya miras meseleleriyle ilgili, olmayan işleri zorla oldurmaya çalışmamaya dikkat etmelisiniz. Bu dönemi sizi korkutan, gerileten, durduran şeyleri hayatınızdan çıkararak ve büyük bir temizlik yaparak geçirebilirsiniz.
Başak ve Yükselen Başak
Haftaya ikili ilişkilerinize odaklanarak başlıyorsunuz. Evliyseniz veya iş ortaklığınız varsa olası sorunlara kalıcı çözümler getirmek için önemli görüşmeler yapabilirsiniz. 21 Kasım ve civar günlerde ise iletişimde oldukça karizmatik ve etkileyici olmanız mümkün. Bu sebeple önemli görüşmelerinizi bugünlerde yapabilirsiniz. Yine aynı günlerde bilinçaltı korkularınızdan kurtulabilir, terapi alabilir, iyileşmek için adım atabilirsiniz. 22 Kasım itibariyle Güneş ev, aile yuva ile ilgili yaşam alanınızı aydınlatıyor, özellikle bu zaman aralığında, taşınmayı, yer değiştirmeyi veya yurt dışı seyahatleri planlıyorsanız bunlarla ilgili önemli gelişmeler olabilir. Fakat 25 Kasım ve devamındaki birkaç gün boyunca ailenizde, eşinizle., aile büyüklerinizle gerilmemeye, ilişkilerinize özen göstermeye dikkat ediniz. Eğer taşınma süreciniz varsa işler istediğiniz gibi gitmeyebilir, bu sebeple olası engelleri önceden öngörerek planlama yaparsanız şahane olacaktır. Tekrar 21 Kasım’a dönecek olursak, gelir gider dengenizi iyi ayarlamakta, sonradan ödemekte zorlanabileceğiniz alışverişleri yapmamakta fayda var.
Terazi ve Yükselen Terazi
Haftaya sorumluluklar, günlük angarya işler ve iş ortamınıza odaklanarak başlıyorsunuz. Sağlığınızla ilgilenmekte ayrıca önemli bir konu olarak duruyor karşınızda. 21 Kasım’da siz veya aileniz gelir kaynaklarınızı arttırmak, bu konuda güçlenmek ile ilgili önemli haberler alabilirsiniz. Yine 21 Kasım’da var ise partnerinizle ilgili iletişim sorunlarınızı çözebilir, eğer aranızda mesafe var ise belki görüşmek için bir yolculuk yapabilirsiniz. Fakat yine bu süreçte eğer partneriniz kırıcı, anlayışsız olursa, siz belki biraz daha politik davranarak sorunlardan kurtarabilirsiniz. Bu süreçte taşınmak ile ilgili işleriniz varsa yine bununla ilgili de önemli gelişmeler söz konusu olabilir. 22 Kasım itibariyle Güneş yakın çevreniz, kardeşleriniz, kuzenleriniz, oturduğunuz semt yani yakınınızdaki herkes ve her şeyle ilgili olan yaşam alanınızı aydınlatmaya başlıyor, bu bağlamda yakın çevrenizle ilgili farkındalıklar yaşayabilir, hayatınıza yeni size keyif verecek insanları alabilirsiniz. Fakat 23 ve 25 Kasım ve devamındaki günlerde iş çevrenizle gerilmemeye, iş arkadaşlarınızla ilişkilerinizde dikkatli olmaya özen gösteriniz. Dedikodular ve gereksiz söylemler ilişkileriniz konusunda yıpratıcı olabilir.

Akrep ve Yükselen Akrep
Haftaya size mutluluk verecek konularla başlıyorsunuz. Var ise çocuklarınızla ilgilenebilir, spekülatif yatırımlarınızı gözden geçirebilirsiniz, fiziksel şans, mutluluk ve aşk ile ilgili tüm konulara odaklanabilirsiniz. 21 Kasım’da yakın çevreniz üzerinde oldukça etkili olabilirsiniz, bu bağlamda iletişimde güçlü olacağınız için önemli görüşmelerinizi bugüne getirirseniz şahane olacaktır. Aynı gün işinizde ustalığını göstererek önemli kazançlar da elde edebileceğiniz, gelir kaynaklarını arttırabileceğiniz bir zaman dilimi olabilir. Fakat ertesi gün sağlığınıza dikkat etmenizi öneririm, ayrıca iş ortamınızda arkanızdan dönen dolapların sizler için rahatsız edici olabileceğini bilmenizi isterim. Aslında hiç sizinle ilgili olmayan konular yüzünden kendinizi dışlanmış hissedebilirsiniz, bu sebeple bekleyin birkaç gün geçsin, sorunlar çözülecektir. 22 Kasım itibariyle güneş gelirlerinizi anlatan, yaşam alanınızı aydınlatmaya başlıyor, bu bağlamda gelirlerinizi arttırmak için önemli öngörülerde bulunabilir ve farkındalık kazanabilirsiniz. 23 Kasım ve 25 Kasım ve devamındaki günlerde özellikle spekülatif yatırımlarınız konusunda çok dikkatli olmanızı, asla risk almamanızı tavsiye ediyorum.
Yay ve Yükselen Yay
Haftaya ev aile yuva konularına odaklanarak başlıyorsunuz. Aile büyüklerinizle görüşebilir, evinizde düzenlemeler yapabilirsiniz. Eğer taşınmak ev değiştirmek ile ilgili işleriniz varsa yine bu alanda sorunları çözümleyebilirsiniz. 21 Kasım da ise beklenmedik bir yerden gelebilecek finansal bir artış sizin için mutluluk verici olabilir. Yine aynı gün aşk ve flört konularında eğer sorunlar yaşıyorsanız bunları çözümleyebilir, iletişim trafiği hızlanabilir, kendinizi eğer dışlanmış hissediyorsanız bağ kurabilirsiniz. 22 Kasım itibariyle Güneş artık burcunuza geçiş yapıyor, bu bağlamda ay boyunca ortamların en fazla ışık saçan elbette ki siz olacaksınız. Sağlığınızla ilgili önemli gelişmeler yaşayabilir, kendinizi daha iyi hissedebilir, başarılarınızın tadını çıkarabilirsiniz. 24 Kasım itibariyle Mars’ın da Yay burcuna geçeceğini düşünecek olursak ay boyunca oldukça hareketli günleri sizi beklediğini söyleyebiliriz. Fakat kazalara ve sakarlıklara karşı dikkatli olmalı, dürtüleriniz konusunda sabırlı olmalısınız. 25 Kasım ve devamındaki birkaç gün boyunca kazalara ve sakarlıklara karşı yine çok dikkatli olmanız gereken bir zaman aralığı bekliyor sizleri. Ev içinde ve aile büyükleriyle sorunlar çıkabilir, iletişim bozukluğu ve karşılıklı agresyon ilişkileri kopma noktasına getirebilir. Çok dikkatli olmalısınız.
Oğlak ve Yükselen Oğlak
Haftaya yoğun bir iletişim trafiği ile başlıyorsunuz. Yakın çevreniz ve kardeşlerinizle ilgilenmeniz gerekebilir, kısa yolculuklar yapabilirsiniz. Eğer aracınızın bakımları var ise sorun çıkaran noktaların onarımı için aracınızı servise götürebilirsiniz. 21 Kasım’da sosyal çevreniz ve arkadaş gruplarınız içerisinde oldukça karizmatik ve etkileyici olmanızı bekleyebiliriz. 22 Kasım itibariyle Güneş, sizin için şifa, gizli olaylar, bilinçsiz davranışlarınız, izole olmanız ile ilgili olan alanı aydınlatıyor. Bu bağlamda arkanızdan dönen dolaplar var ise ortaya çıkabilir, siz de gizli düşmanlarınızla ilgili farkındalık kazanabilirsiniz. Var ise bir tedavi süreciniz şifa bulabileceğinizi de öngörebiliriz. Yalnız kalmak isteyebilir, mutluluğu yalnızlıkta bulabilirsiniz. 22 Kasım’da aile büyükleriniz ile gerilebilir, otorite figürlerle tartışma içerisine girebilirsiniz. Fakat bu bağlamda diplomatik ve anlayışlı davranırsanız çözülmeyecek bir sorun olmayacaktır sizin için. 25 Kasım ve sonraki günlerde ise yakın çevrenizden, arkadaşlarınızdan, kuzenlerinden ve belki de kardeşlerinizden önemli elemeler yapabileceğinizi, sizden habersiz yaptıkları veya söyledikleri konularla ilgili bilgi sahibi olup hayatınızdan insanları çıkarabileceğiniz öngörebiliriz. Yanı sıra sizin kontrolünüz dışında olan olaylarla ilgili olarak yakın çevrenizde bazı tedirginlik ve endişe verici konular söz konusu olabilir. Temkinli olmakta fayda var.
Kova ve Yükselen Kova
Haftaya gelir kaynaklarınıza odaklanarak, özdeğeriniz ilgili farkındalık yaşayarak başlıyorsunuz. Yeteneklerinizi sergileyebileceği biz bir hafta başı bekliyor sizleri. Hayatınızdaki otorite figürler ile önemli görüşmeler yapabilir, oldukça etkileyici ve karizmatik olabilirsiniz. Özellikle 21 Kasım bu anlamda sizler için önemli olacaktır. Kariyerinizle ilgili önemli imzalar atabilirsiniz. Aynı günlerde iletişim trafiğinizi epey hızlı olacaktır. Arkadaşlarınızla görüşebilir, küs iseniz eğer barışabilir, hayatınızdan çıkardığınız veya dışladığınız insanlarla yeniden görüşebilirsiniz. Fakat 22 Kasım’da eğitim ve yolculuklarla ilgili işler planladığınız gibi gitmeyebilir, bu sebeple çıkacak olası sorunlara karşı hazırlıklı olmalısınız. 22 Kasım itibariyle Güneş Kariyer gelirlerinizi, arkadaşlarınızı, sosyal çevreniz ve sosyal ağlarımızı anlatan, yaşam alanınızı aydınlatmaya başlıyor. Sosyal ağlarımızı büyütebilir, arkadaşlarınızın içerisinde farkındalık kazanabilirsiniz. Organizasyonların parlayan yıldızı kesinlikle siz olacaksınız. Fakat 25 Kasım ve devamındaki günlerde, kariyer gelirleriniz beklentinizin altında olabilir, bu sebeple gelir gider dengenizi dikkat etmelisiniz. Gelir kaynaklarındaki yetersizlik sebebiyle bazı organizasyonları iptal etmeniz gerekebilir.
Balık ve Yükselen Balık
Haftaya kendinize ve motivasyonlarınıza odaklı başlıyorsunuz. Güzellik ve estetik için randevular alabilir, güzelleşebilirsiniz. Genel görünümünüzde yapacağınız değişiklikler sizi mutlu edecektir. 21 Kasım’da yurt dışı ile ilgili planlarınız varsa gerçekleştirebilir, seyahatlerinizde ilgilenebilirsiniz. Var ise aldığınız veya verdiğiniz uzmanlık eğitimleri oldukça karizmatik ve etkileyici olabileceğinizi de söyleyebiliriz. Yabancı çevreden arkadaşlar edinebilir, sosyal çevrenizi yabancı insanlarla genişletebilirsiniz. Yine aynı gün kariyeriniz kaynaklı gelirleriniz de artış sağlayabilir, gelirlerinizde olası eksiklikleri tamamlayabilirsiniz. 22 Kasım’da gelir gider dengenizi iyi ayarlamalı, ödemeleriniz konusunda temkinli olmalısınız. Yine 22 Kasım itibariyle Güneş kariyeriniz, sosyal statünüz ve yaşam amaçlarınızı anlatan, yaşam alanınızı aydınlatmaya başlıyor. Amaçlarınıza ilgili farkındalık kazanabilir, otorite figürlerle önemli görüşmeler yapabilir, kariyerinizde oldukça başarılı olabilirsiniz. 24 Kasım’da da Mars’ın bu yaşam alanınızı ziyaret edeceğini düşünecek olursak, eğer kariyerinizde ve amaçlarınızda hareketli bir ay sizleri bekliyor. Fakat 25 Kasım’da özellikle otorite figürlerle gerilmemeye, sorunları çözerken yapıcı olmaya dikkat etmelisiniz. Agresyon karşısında kendinizi baskı altında hissedebilir, sınırlandığınızı düşünerek ipleri kopma noktasına getirebilirsiniz. Bu bağlamda, sakin kalıp olayları dışarıdan izlemek iyi bir çözüm olacaktır.

Write a comment