Herkese Merhaba,
13 Aralık saat 02.31’de Yay burcunun 20. Derecesinde Mars’ın eşlik ettiği, durak Merkür’ün antiscium’unun da eklendiği bir Yeniay gerçekleşiyor. Yeniay yöneticisi Jüpiter ise Boğa burcunda Rx, ve an haritasında yükselen Akrep Venüs’üne karşıt açı ile bağlanıyor. Venüs’ün Akrep’te exil pozisyonu Yay burcunun yabancılıkla ilgili verdiği efekti bir kez daha vurguluyor. Venüs aynı zamanda haritanın 8. Ve 6. Evlerinden geliyor. Yeniay ise an haritasında 3. Evde. Tüm bunlardan yola çıkarak;
Bireysel etkileri bir önceki postta bulabilirsiniz, toplumsal etkilere gelecek olursak eğer;
Yay burcu Dünya Astroloji’sinde;

Bir ülkedeki yabancılar ve göç oranları, ülkenin inançları-dini kurumlar, medya, reklamlar, ordu, işgaller, dış tehditler, yabancı ülkeler, uçaklar, hava alanları, hostesler, üniversiteler, profesörler, öğretmenler, din adamları, aşırılıklar, tecavüz ve avcılık, seremoniler gibi konuları ifade eder.

Komşu ülkelerde kimyasal silah kullanımı, saldırı ortamının genişlemesi

Komşu ülkeleri, yakın çevre iletişimini ifade eden 3 .evde olması ise komşu ülkelerden gelebilecek hem savaş hem de maddi sebeplerle gelecek olan göçmenleri ifade ediyor olabilir. Hatta bir süredir duran, askıya alınan yerleşimlerle ilgili görüşmeler var ise onlar da devreye girebilir.

Ordular birden fazla vurgulanıyor haritada, bu bağlamda komşu ülkelerle orduların harekete geçmesi ile ilgili protokollerden bahsedilebilir, fakat geri adım atılacaktır. Jüpiter Rx.

Uçuş trafiğinin düşmesinden, havayolu şirketlerinin güç kaybetmesinde bahsedebiliriz ve evet uçak düşmesinden de bahsedebiliriz.

Kredilerle ilgili yeni düzenlemeler beklenebilir. Vergiler ve halkı ilgilendiren ödeme kalemlerinde sevindirici düzenlemeler olabilir.

İthalat&İhracat ile ilgili büyümeyi sağlamak için kredilendirme desteğinden bahsedilebilir.

Bankaların aldığı kararlarda geri adım atarak, araç kredileri ile ilgili yeniden düzenleme yapması beklenebilir.

Trafik vergi ve cezalarında ise daha sert önlemler alınabilir, trafik kontrolleri daha geniş bir alana-sokaklara yayılabilir. Silah ruhsatlandırma ve taşıması ile ilgili yasal düzenlemeler.

Sokaklara yayılan bir yakıt sızıntısı ve yaratacağı tehlikeli durumlar yaşanabilir.

Sokaklarda linç edilen bir tecavüzcüye dair haberler okuyabiliriz.

Venüs, 5. Eve de yansıyor; ünlüler-sanatçılar ile ilgili finansal gündemlerin devamı ve yayılması konuşulabilir ki tutulmalarla ilgili öngörülerimde mallarına el konulacak ünlüleri yazmıştım zaten. Henüz hala süreç bitmemiş demek ki.

Küfür, hakaret içeren, tartışmalı dedikoduların yayılması söz konusu olabilir.

Yeniay ülke haritamızın 6. Evinde gerçekleşmekte, ve 3 evdeki Neptün’e engelsiz bağlanmakta. Çalışanlar, çalışma koşulları, kolluk kuvvetleri, zorunlu askerlik ile ilgili yeni tasarıları ifade ediyor olabilir. Çalışma koşullarında yenilikler, zorunlu askerlikle ilgili değişiklikler beklenebilir.

Sevgilerimle
Selin