Herkese Merhaba,
13 Aralık saat 02.31’de Yay burcunun 20. Derecesinde Mars’ın eşlik ettiği, durak Merkür’ün antiscium’unun da eklendiği bir Yeniay gerçekleşiyor. Yeniay yöneticisi Jüpiter ise Boğa burcunda Rx, ve an haritasında yükselen Akrep Venüs’üne karşıt açı ile bağlanıyor.
Yeniay’lar yeni başlangıçları ifade eder, gerçekleştiği burç ise bize konuları ile ilgili bilgi sunacaktır. Yay burcu söz konusu olduğunda ise;
Yabancılık, yaygınlık, göçebelik, yeni deneyimler, kültür, Astroloji, inançlar-din ve felsefe, hukuk, etik ve ahlak, özgürlük, fanatizm, medya, yaşamın anlamı, bilgelik ve yüceltme gibi anahtar kelimeler aklımıza gelir. Bireysel haritalarımızda büyütmek, geliştirmek istediğimiz alanlarla ilgili yeni başlangıçlar (uzun zamandır beklettiğimiz-askıya aldığımız konularda) yaşayabileceğimizi ifade edebileceği gibi neyi yücelttiğimizle ilgili farkındalık da getirebilir. Yurt dışı seyahat planlarınızı devreye sokabilir veya almak istediğiniz uzmanlık eğitimlerinizi organize edebilirsiniz. Mars ile beraber olduğu için harekete geçirici etkileri sunacaktır hayatınıza. Mars, inisiyatif almakla ilgilidir, hayatınızın özgürleşmek istediğiniz alanı ile ilgili inisiyatif de alabilirsiniz pek tabi. Gelecekle ilgili planlar yapabilir, iyimser ve cesur bir yaklaşımda olabilirsiniz.
Fakat Mars’ın patlayıcı, hasar vermekle ilgisini de eklemeliyim yine de. Agresif tutumlara dikkat. Lakin Mars yanık, öyle çok da hükmü yok. Cılız cılız çemkirebilir belki..
Özellikle inisiyatif alarak özgürlük ve bağımsızlıkla ilgili girişimlerde bulunmak, uzmanlık ve bilgelik kazanmak konusunda aksiyon almak, büyümek-yayılmak ile ilgili olarak harekete geçmek gibi eylemlerin hangi yaşam alanınızda en çok deneyimleyeceğinizi ise öncelikli yükselen burcunuz, ikincil olarak burcunuzu okuyarak anlayabilirsiniz.
Koç: Uzak seyahatler, yabancılar, akademik eğitim süreçlerinizi başlatabilirsiniz
Boğa: Ortaklı gelirler, krediler, borçlar ve bazı stres sebebi olan konularla ilgili yeni çözüm yolları üretebilirsiniz.
İkizler: Yeni bir birliktelik veya ortaklık söz konusu olabilir. Var olan ilişkinizde yeni bir dönem başlayabilir.
Yengeç: Yeni sorumluluklar gelirken, işyerinizde yenilikler mümkün olabilir. Belki de yeni bir evcil dost.
Aslan: Aşk ve mutluluk ile ilgili yeni başlangıçlar kapınızı çalabilir. Yeni hobiler edinebilir, tatil planlayabilirsiniz.
Başak: Evinizde yenilikler yapabilir, ev değiştirebilir veya yurt dışı yerleşim gündem olabilir.
Terazi: Aracınızı yenilemek mümkün olabileceği gibi, hayatınıza yaşama bakışınızı değiştirecek yabancılar girebilir. Yeni bir ticari durum da ortaya çıkabilir.
Akrep: Yeni finansal kaynaklara “Merhaba” deyin.
Yay: Fiziksel bedeniniz ve motivasyonlarınızla ilgili yenlikler bekliyor sizi. Yeni bir “Siz” diyelim mi?
Oğlak: Hayatınıza ışık tutacak, şifalandıracak yeni farkındalıklar. Yeni bir kariyer sözleşmesi, terfi?
Kova: Yeni topluluklar ve arkadaşların oluşturduğu ufkunuzu genişletecek etkiler, kariyer gelirlerinde yepyeni girdiler
Balık: Kariyeriniz ve amaçlarınızda yenilenme, dinamizm ve büyük hareketlilik.

Bunların dışında eğer haritanızdaki gök cisimlerini ve derecelerini biliyorsanız 17-23 derece arasında Yay-Koç veya Aslan’da kişisel yerleşimleriniz (Güneş-Ay-Merkür-Venüs-Mars) ve açı ile kişiselleşen toplumsal ve kollektifler var ise etkileri pürüzsüz akışla alacaksınız demektir. Kova veya Terazi yerleşimleri ise iradi biçimde, yani eğer isterler ve harekete geçerler ise etki alabilirler.
Balık-Başak ve İkizler için mücadele getirse de hep hatırlayın ki başarının anahtarı çabadır, bir diğer deyişle ; “Kader gayrete aşıktır”

Not: Tutulmanın toplumsal etkileri ile ilgili tahminlerim bir sonraki postta 😊
Sevgilerimle
Selin