Herkese Merhaba,
27 Aralık Yengeç Dolunay’ına doğru ilerlediğimiz yılın son haftasında bizleri hem fırsatlar hem de çok ama çok dikkatli hareket etmemizi gerektiren etkilerin olduğu bir gökyüzü karşılıyor.
Öncelikle Ay’ın iyiden iyiye büyüyor olması ev, yuva, aile, gizli kalmış konular, hasır altı ve dahi sumen altı edilmişlikler, yer altı ile ilgili konular, güvenlik ve milliyetçilik, eskilik ve tarih ile ilgili konuların açığa çıkması, tamamlanması gibi gündemler getiriyor olacaktır. Yengeç burcu hafıza ile de yakında ilgili olduğundan, unuttuğumuz neler su yüzüne çıkacak, bakalım.
25 Aralık’ta Venüs’ün Neptün’e pürüzsüz akış ile bağlanması, bağışlayıcı ve huzurlu bir enerjiyi açığa çıkarabilir. Affetmek, anlayışlı olmak, sanatsal alanda başarı sağlamak için bizleri destekleyecektir. Öte yandan bunun bir Akrep Venüs’ü olduğunu, rüya gibi başlayan aşkların saplantılı bir duruma dönüşebileceğini, manipülatif bir hipnoz durumu toplumsal olarak deneyimleyebileceğimizi unutmamak da lazım. Mars ise düğümlere uyumlu açı ile bağlanarak, tecrübelerimizi yeni deneyimler için aktive ediyor.
27 Aralık’ta ise Güneş ile Jüpiter’in engelsiz bağlanması ile umudu, başarıyı, mutluluğu, neşeyi, canlılığı, sağlıklı olmayı, aşkı büyütmek ve geliştirmek mümkün olabilecektir. Etik ve ahlakla ilgili toplumsal kuralların, inanç sistemi ile ilgili gündemlerin, yabancılık, göç, eğitim dünyası ve seyahatlerle ilgili konuların da aydınlanmasını öngörebiliriz. Bu uyumlu etkiyi, pürüzsüz biçimde alacak olanlar ise Boğa, Oğlak ve Başak burçları ve bu burçlarda yerleşimi olanlar olacaktır.
Yine 27 Aralık’ta Merkür’ün Neptün’e uyumsuz açı ile bağlanması ile yalanlar, aşkın ve tutarsız haberler, kara ve/veya deniz araçlarında kazaları, dolandırılma ve iftira gibi gündemleri hayatımıza taşıyor. Dolunay’ın da bugün de olması , açığa çıkacak bir çok tatsız olayı anlatıyor aslında.
28 Aralık’ta ise Mars-Neptün uyumsuz açısı var ki hafta boyu etkisini hissedeceğiz bu zorlayıcı, sert ve keskin etkinin. Yine dolandırıcılık vb olumsuzlukları getirebileceği gibi özellikle sularla ilgili kazaları getirebilir hayatımıza. Kapkaç, saldırılar, iftiralar, büyük çaplı trafik kazaları ve deniz kazaları gündeme gelebilir.
Peki haftanın bu etkilerini bireysel hayatlarımızda nasıl kullanacağımıza gelecek olursak eğer;
Pazartesi
Güzellik ve bakım randevularınızı alabilirsiniz. Özellikle kurtulmanız gereken bir şey varsa, şahane.
Affedilmeniz gereken bir konu varsa iletişime geçebilirsiniz.
Müzisyen ve dansçılar için şahane eserler çıkarabilecekleri bir gün.
Edebiyat, müzik ve resim gibi alanlarda güzel etkileri deneyimleyebilirsiniz.
Yaratıcı tasarımlar yapmak için ideal.
Parfüm alışverişi yapabilirsiniz.
Sosyal gruplara katılmak için harekete geçebilirsiniz, tecrübelerinizden faydalanarak doğru ve korkusuz kararlar alabilirsiniz.
Spora başlayabilirsiniz.

Salı
10.56-18.14 arasında Ay boşlukta olacak, yeni bir şeye başlamak için uygun değil, var olan işleri toparlamanızı öneririm.
Sabah saatleri agresif ve tartışmalı etkiler var, hatta Mars-Neptün uyumsuz açısını tetikliyor, deniz kazalarını, sularla ilgili sorunları, doğa olaylarını, saldırıları gündeme taşıyabilir. Sevimsiz bir zaman aralığı.
Önemli işleriniz var ise akşama bırakmanız iyi olabilir bugün.

Çarşamba
Eviniz, yuvanız ve ailenizle ile ilgili işlere zaman ayırabilirsiniz.
Ev almak-satmak-gayrimenkul konularına eğilebilirsiniz.
Sizi dolandırmak isteyenler olabilir, bugün tanımadığınız telefonları açmayın, her duyduğunuza da inanmayın.
Eksikleri almak-tamamlamak için uygun olabilir.
Doktor randevuları, şifa çalışmaları, iyileştirici her şey için özellikle öğleden sonra itibarı ile değerlendirebilirsiniz. Kan ve kanama ile ilgili (kesme-kesilme) durum varsa uygun olmayabilir. Fakat her zaman doktorunuza kulak vermelisiniz.
Saç ekimi için değerlendirebilirsiniz.
Lazer-epilasyon için de uygundur.
Perşembe
Yürüyüş-koşu rutinine başlayabilirsiniz.
İnisiyatif almanız gereken toplantı ve görüşmeleri yapabilirsiniz.
Tartışmalardan, küfürden uzak durmalı, saldırgan etkilerin olduğu bir gün olduğunu hatırlamalısınız.
Trafik kazaları, dini-inanç konuları ile ilgili tartışmalar veya saldırılara karşı temkinli olmalı, kimsenin inancı veya yaşam tarzına hakaret etmemelisiniz. Enjeksiyon yapmanız-yaptırmanız gerekiyorsa sorun çıkabileceğini, aksilikler olabileceğini hesaba katmalısınız.
Bağırarak konuşmayın, şımarıklık yapmayın, dedikodudan da uzak durun. Her tür sert tepkiyi alabilirsiniz.
Cuma
Kuaför randevularınızı alabilirsiniz.
Spor yapabilir, başlayabilir, veya eğlenceli ve hareketli bir etkinlik rutini edinebilirsiniz.
Projelerinizi tanıtabilir, ürünlerinizin tanıtımını yapabilirsiniz.
Dolgu-botoks-prp-gençlik aşısı vb işlemleriniz için randevu alabilirsiniz.
Ben, siğil vb aldırmak için uygundur.
Flörtünüzle buluşmak, görüşmek, aklınızdaki kişiyi tavlamak için uygun : )
Cumartesi
Eğlenceli organizasyonlar yapabilirsiniz.
Hoşlandığınız kişiyi tavlayabilirsiniz.
Kuaför randevularınızı alabilirsiniz.
Çocuklarınızla ilgilenebilirsiniz.
Yazlık ev yatırımı veya eğlencelik mekan yatırımı, alımı ve araştırması için bugünü kullanabilirsiniz.
Pazar
08.19-14.53 arasında Ay boşlukta, sonrasında ise Başak burcuna geçiyor. Yılbaşı gecesi biraz memnuniyetsiz olacak galiba 😀 Veya eğlence yerlerine çantada sarı bezle gideriz artık 😀
Akşam saatleri biraz baskı altında hissetmek, keyifsizlik mümkün. Ama sorumluluklar, dünya işleri, yapılacaklar bitmez nasılsa. Bu sebeple hepsini bir kenara bırakıp, “Amaaaaan, boşver. Nasılsa yarın var, hallederim” bakış açısı yılbaşı gecesini keyifli hale getirebilir. Yoksa takıntılarla anı zehredebiliriz ki ne gerek var. Bugün Başak’ı değil, karşıtı Balık’ı tecrübe edelim, ve yaşamı-doğayı-hayatı bütüncül bir pencereden gözlemleyip, sorunları büyütmenin veya didiklemenin kimseye faydası olmadığının farkındalığı ile yeni yıla “Merhaba” diyelim.

Sevgiler
Selin