Herkese Merhaba,
Ailemizin, sevdiklerimizin, yuvamızın, vatanımızın ve aslında kendimizi nerede güvende hissediyorsak oranın önem kazanacağı bir güne uyanıyoruz çünkü Ay Yengeç seyrinde. Koruyup kollamak, güven vermek ve güvende olmak, gerekirse gizlilik sağlamak Yengeç zamanı doğaldır. Fakat biraz alınganlık yapmak, her şeyi kişiselleştirmek de mümkün ki buna dikkat edelim, çevremizdeki insanlar da her zamankine göre biraz daha hassas olabilirler.
Geçmişi yad etmek, unuttuğumuz bir şeyi hatırlamak ve bu bağlamda da belki sevdiklerimizle iki lafın belini kırmak da normal olacaktır bugün. Dedikodu da günün getirilerinden aslında.
Adaptasyonla ilgili olan Ay’ın, yönettiği Yengeç de olması bugün yabancı ortamlara uyum sağlayabilmeyi kolaylaştırabileceğini de eklemeliyim ki özellikle çocuklarınızın-bebeklerinizin de uyum sağlaması gereken bir davranış-beslenme-çevre durumu var ise işiniz kolaylaşabilir.
Bugün;
Ev tutmak, bakmak, satın almak için uygun.
Ailevi toplantıları yapabilirsiniz.
Tatlı-pasta vb gıdaları leziz bir biçimde hazırlayabilirsiniz.
Fermente gıda hazırlayabilirsiniz.
Eski eşyalarınızı düzenleyebilir, unuttuğunuz şeyleri hatırlayabilirsiniz.
Saklamak, depolamak gerektiren işlerinizi halledebilirsiniz.
Venüs 11.50 itibarı ile Oğlak seyrine başlıyor; pahalılık, nadirlik, marka ürünlere ulaşmakta zorluk gibi etkileri getirebileceği gibi savaşımızın-stratejilerimizin-arzularımızın iş ve sorumluluk odaklı olacağını söyleyebiliriz. İlişkilerde de ciddiyet, ağırlık ve gelecekle ilgili planlar konuşulabilir 16 Şubat’a kadar. Yaşlılık karşıtı bakımlar, uygulamalar iyi sonuçlar verebilir bu süreçte. Balık Satürn’ü ile karşılıklı ağırlamada olacağı için zamanı yenmek, zamanın açtığı izleri geride bırakmak pek tabi mümkün olabilir.
11.14 ve civar zaman aralığında kalıcı ve sağlam olmasını istediğiniz işlerinizi yapabilir, ustalık veya uzmanlık isteyen işlerde başarı sağlayabilirsiniz. Ev tutmak, bakmak vs işleriniz var ise kalıcı olacağınız bir yer bulabilirsiniz. Zamanı da planlamak çok mümkün bu zaman aralığında.
13.12 ve civar zaman ise bilgi alıp vermek, seyahat etmek, yolculuğa çıkmak, yurt dışı işlerinize odaklanmak için ideal.
23.53 ve civar ise iletişim açısından biraz zorlayıcı, uzlaşmak zor olabilir. Veya mesajlarınız yanlış anlaşılabilir vb tatsızlıklar olabilir.
Gün boyunca Ay ve Jüpiter yücelimsel karşılıklı ağırlamada olacak ki bu yücelttiğiniz-sizin için önemli olan konularda başarı getirebileceği gibi ani ve büyük olayları da taşıyabilir. Uçak-gemi vb yolculuklarda temkinli olmakta fayda olacaktır.
Ayrıca hem Ay hem de Mars aşkın deklinasyonda, dürtülere , dürtüyle hareket eden manyaklara dikkat !

Sevgilerimle
Selin