Herkese Merhaba,
25 Ocak Perşembe saat 20.53’te Aslan burcunun 5 derecesinde bir Dolunay gerçekleşiyor. Dolunay’lar tamamlanma, sonlanma, eski olanın bitişi, gizli olanın aydınlanması gibi düşünülebilir çünkü gizlilikle, geçmişle, arka plan işler ve bilinçaltı ile, yeraltı ile ilgili olan Ay, en parlak dönemindedir Güneş’in karşısındayken ve ifade ettiği konularda da aydınlanma, açığa çıkma, sonlanma bekleriz. Ay, dürtülerimiz-içgüdülerimiz, hormonlarımız ve tüm sıvılar (vücutlarımız dahil) ile de ilgilidir ve Dolunay zamanları dürtüsellik artabilir, delilik gibi adlandırılan davranışlar ortaya çıkabilir, hormonlarımızın dengesi bozulabilir-değişebilir ve bu da günlük rutinimize tesir edebilir. Sinir, öfke, uykusuzluk gibi etkiler söz konusu olabilir ki sonradan pişman olmamak için dikkat edilmelidir. Hele ki bu Dolunay’da Ay aşkın deklinasyonda, bu etkileri fazlasıyla getirebilir.
Aslan burcu; bağımsızlık, farkındalık, ego, gücün kullanımı, yaratıcılık, cesaret, çocuklar, dikkat çekici olaylar, domine etmek, mutluluk, sağlıklı olmak ile ilgilidir. Yanı sıra; liderler, çocuklar, ülkedeki doğumlar, ünlüler, sanatçılar, altın piyasası, eğlence yerleri, amblem ve logolar, sporcular, spor kulüpleri, stadyumlar, halkın genel motivasyonları, tiyatro, borsa-borsacıları ifade eder Dünya Astrolojisinde. Sağlık açısından ise kalp, sırt, omurga ve çiğ et tüketimine bağlı hastalıkları anlatır.
An haritasında Dolunay 12 evde gerçekleşiyor; hastaneler, hapishaneler, dünyada iz bırakmak, bir ülkenin suç ve sırları, gizli gruplar, gizli düşmanları anlatan bu alanda gerçekleşen bir APAÇIK dolunay ile hapishanede olanların (özellikle liderler ve ünlüler) bağımsızlıkları ile ilgili bir süreçten, uzun süredir takılmış olan davaların sonuçlanmasından bahsedebiliriz. Ay’ın 11. Ev ve 9 evden gelmesi, medyatik, toplumca tanınan kişilerin veya çetelerin suçları ile ilgili ortaya çıkacak etkileri de getireceğini ifade edebiliriz.
An haritasında ayrıca Başak burcu yükselmekte ki Merkür, Mars ile kavuşumda ve haritanın 5. Evinde Oğlak burcunda, ve 4 eve de antisya. 8 evden gelen KAD-Kiron ikilisinin de dinamik açısının da etkilerini ekleyecek olursak bu Dolunay;
– Özellikle çocuklar üzerinde hasar yaratabilecek bir virüsün açığa çıkışından bahsedebiliriz. Veya yaratılmış bir hasardan ve etkin tedavisinden söz edebiliriz.
– Çocuklar veya ilk-orta eğitim ile ilgili tartışmalar söz konusu olabilir. Okullarda zorbalık yapan öğrenciler veya öğretmenlerle ilgili önlemler alınabilir.
– Yakıt sızıntısı kaynaklı büyük patlamalar, hasar yaratabilecek silahlı saldırılar-terör saldırıları beklenebilir.
– Kalp hastalıkları sebebi ile ünlü-lider kayıpları yaşanabilir.
– Uçak ve gemi kazaları dünya çapında yaşanabileceği gibi sporcuları ve/veya ünlüleri taşıyan uçakların kontrollerini iyi yapıp havalanmaları iyi olacaktır.
– Vahşi hayvan saldırıları veya denizlerde hayvan saldırıları ile ilgili gündemler okuyabiliriz.
– Borsa ile ilgili ani ve büyük olaylar, altın piyasasına sert müdahaleler söz konusu olabilir.
– Ünlüler ve sosyetenin, sanatçıların, tiyatrocuların krediler, borçlar, vergiler ile ilgili konular sebebiyle hasar almaları beklenebilir. Eğlence sektörü hasar alabilir.
– Ülkemiz haritasının finansal gücü, bankaları, ürünleri, vergileri, verilen kredileri, memur maaşlarını, yatırımları, tabuları anlatan 2-8 aksında gerçekleşen bu Dolunay, özellikle verilen kredilerle alakalı önemli aydınlanmaları, finans kuruluşlarının-bankaların açıklamalarını öngörebiliriz.
– Ülke için tabu olan konuların konuşulması, din-millet-vatan sevgisi gibi hassas konulara dokunulması da mümkün.
– Seçim ortamının kızışması, tartışmaların daha çok din-inanç-umut ve yabancılar üzerinden olması da beklenebilir. Tutuklu siyasiler gündem olabilir.
– Yabancı ülkeler veya rakiplerle sözlü atışmalar mümkün.
– Ülkemizin imajıyla ilgili krizli durumlar beklenebilir.
– Özellikle 27 Ocak-18 Şubat arası krizli, zorlayıcı ve çatışmalı olabilir. Komşu ülkelerde yaşanan krizlerin yansıması söz konusu olabileceği gibi mali sorunlar halkın moral ve motivasyonunu olumsuz etkileyebilir.
– Ay’ın durdurulamaz doğa olaylarını anlatan 11. Evi yönetmesi, tüm mekanları-yeri-yeraltını anlatan 4 evin yöneticisi Jüpiter’in Dolunay’a uyumsuz açı ile bağlanması doğa olayları, deniz depremleri veya denizlerle ilgili olup limanlara hasar verebilecek doğa olayları konusunda uyarı olabilir.
– Pluto ise Güneş ile beraber ki Pluto uluslararası güvenlik kaygılarını, yıkımı ve büyük sistemleri ifade eder. Özellikle sağlık sektöründeki büyük sistemlerde bir yıkımdan, veya güçten bahsedebiliriz.

Bireysel etkilere gelecek olursak;
Öncelikli olarak Koç, Yay, İkizler, Terazi burçlarının 1-10 dereceleri arasında yerleşen gök cisimleriniz var ise ifade ettikleri konularda aydınlanma, açığa çıkma, başarı, aşk ve mutluluk size pürüzsüz veya iradi olarak akabilir.
Aslan, Boğa, Akrep ve Kova burçlarının 1-10 derecesi arasındaki yerleşimlerinize ise dinamik, harekete geçirici etkiler alacağınızı öngörebiliriz.
Yanı sıra Aslan-Kova burçlarının olduğu ev konularınızda tamamlanma, çabalarınızın sonucunu alma, açığa çıkma, parlama gibi önemli dinamik etkiler bekleyebilirsiniz.
Öte yandan bu dolunay ile;
– Başarılı olacağınız alanlar karşınıza çıkabilir, önünüze düşebilir.
– Aşk ve mutluluk karşınızda apaçık olabilir.
– Çocuk yapma kararı alabilirsiniz.
– Projelerinizi sunabilir, açığa çıkarabilirsiniz.
– Nasıl mutlu olacağınızı keşfedebilirsiniz.
– Logo, amblem, imaj değişikliklerinizi yapabilirsiniz.
– Sosyal medya ve tüm kitle iletişim araçları ile ilgili işlerinizi sunabilir, başlatabilirsiniz.
– Sağlık kontrollerinizi yaptırabilirsiniz.
– Kalp sağlığınıza dikkat etmeli, öfke-kavga ve kibirden uzak durmalısınız.

Sevgilerimle,
Selin