Herkese Merhaba,
Kova burcunda Yeniay gününe uyanıyoruz, ve “Ayın yenisinde yeni işe başlanmaz” sözünü de dikkate alarak, hayatımızda gerek eleyerek, gerek söküp atarak yapabileceğimiz yeniliklere odaklanıyoruz. Yeniay’ın Kova’da olması öncelikle grupları, ekipleri, çeteleri, bir arada hareket etme ve yardımlaşma ile ilgili konuları ifade etmesinin yanı sıra kitle iletişim araçlarını, sosyal medya-sosyal ağlar gibi içerikleri getirecektir. Yeniay ile ilgili toplumsal anlamda tahminlerimi bir önceki postta okuyabilirsiniz.
Ayrıca 16.42’ye kadar Ay boşlukta olacak ki bu da başlı başına “yeni bir şeye girişme, var olanda düzenlemeler yap” mesajı veriyor.
Bugün bütün doğa nekahet döneminde, yenilenme, iyileşme-bakım onarım zamanı. Kendinize ve ruhunuza izin verin iyileşmek için. Doğa ve vücudumuz kendisini onarma evresinde olacağı için vücut bakımı-yara/iz onarımı için değerlendirebilirsiniz.
Bugün ayrıca Merkür ile Jüpiter dinamik açı ile birbirine bağlanıyor ki bu da seyahatlerde, yolculuklarda sorunları, iletişimde abartılı ve taşkın tavırları, kibri-üstten konuşarak karşıdakileri incitmeyi, yok saymayı, ticarette ve alışverişte bazı sorunları getirebilir. Fakat öte yandan etik dışı davranışlar, yalanlar ve sahtecilik ahlak engeline takılacaktır.

Hem Kova Yeniayının hem de Merkür-Jüpiter etkileşiminin ışığında burçlarınıza göz atacak olursak eğer;

Koç
Arkadaşlarınız, sosyal çevreniz ve var ise dahil olduğunuz sosyal kuruluşlarda iletişim trafiğinin hızlandığı, yeni başlangıçların söz konusu olduğu, yeni oluşum ve grupların ortaya çıkacağını söyleyebiliriz. Aynı zamanda kariyer gelirlerinizle ilgili planlarınızın beklentilerinizi karşılayamayabileceğini de hesaba katmalı, ona göre aksiyon almalısınız. İş değiştirmeyi düşünüyorsanız, finansal kaygılardan arınmalı ve ona göre hareket etmelisiniz.

Boğa
Yepyeni kariyer fırsatlarından ve sosyal statünüzde değişiklikten bahsetmek mümkün. Bazı Boğa’lar evlilik kararı alırken, bazıları için ayrılık ve yepyeni bir hayat zamanı gelmiş olabilir. Aile büyükleri veya üstlerinizle tartışmalar yaşanabilir, bu konuda snob davranmamaya gayret edin, orta yolu bulamayabilirsiniz. Öte yandan hayatınıza yeni ekiplerle yeni projeler geliyor olabilir.

İkizler
Yeni bir eğitime başlamak ruhunuzu besleyebilir pek tabi ama bu kadarla da kalmayıp yurt dışı, yabancılar, medya ve tanıtım ve dahi dış ticaret ile ilgili yeni adımlar atabilirsiniz. Özellikle işlerinizi toparlamak, işyerinize yeni bir çeki düzen vermek veya veda etmek istiyorsanız bu Yeniay biçilmiş kaftan sizler için. Yurt dışı yerleşim veya eğitim sonucu ile ilgili aksiliklere karşı da hazırlıklı olmalısınız. Ve dahi eğer boşanmak vb bir mahkeme sonucu bekliyorsanız, dilediğiniz gibi gelişmeyebilir, hazırlıklı olmalısınız.
Yengeç
Sizde korkuya sebep olan konuları hayatınızdan çıkarıp krizlerle baş edebilmenize sebep olabilecek yeni bir dönem ve yeni planlar diyor bu Yeniay sizlere. Ayrıca ortaklı gelirler, krediler, borçlar ile ilgili yapılandırmalar yaptırabilirsiniz. Korkularınız gelecekle ilgili planlarınızın ve hayallerinizin önünü tıkıyor olsa da birkaç güne kadar bunu da atlatacaksınız ki aslında gelecek kaygıları belki de başarınızın önünü açacaktır. Cinsel hayatınızla ilgili yeni düzenlemeler yapmanız gerekebilir.

Aslan
İkili ilişkilerinizde, partneriniz veya iş ortağınız fark etmez, yeni bir döneme giriş yapıyorsunuz. Sosyal statünüz değişebilir, veya değişmesi için adımlar atabilirsiniz. Evlilik kararı almak, ilişkileri resmileştirmek veya tam tersi “bu sene de bekar gezelim” deyip tası tarağı toplamak söz konusu olabilir. Bu hayatınızdan neyi ve kimleri eleyip elemeyeceğinizle ilgili olacak gibi görünüyor. Yani partneriniz için özgürlüklerinizden feragat etmek gerekebilir , veya siz “hadi bana eyvallah” diyebilirsiniz. Taşınmayı düşünen Aslan’lar için hareket zamanı.

Başak
Sağlıklı yaşamla ilgili önemli ve yeni adımlar atmanıza vesile olacak ve dahi iş ortamınızda yenilikleri de getirecek bir Yeniay bekliyor sizleri. Ekiplerle, arkadaş gruplarıyla beraber yeni bir rutin edinebilir veya iş ortamında yeni bir ekibe dahil olabilirsiniz. İşten ayrılmak vb düşünceleriniz var ise karşılık bulmayabilir, kararlarınızı ertelemeniz gerekecek gibi görünüyor. Ve bu dönemde özellikle alternatif tıp yöntemleri ile şifa aramanız durumunda maalesef sonuç sizi tatmin etmeyebilir, girişmenizi tavsiye etmem.

Terazi
Yaşamdan keyif almanıza sebep olacak yeniliklere “Merhaba” deyin lütfen. Yeni bir aşk, yeni bir hobi, arkadaşlarınızla beraber yapacağınız keyifli etkinlikler derken yaşam sevincinize kavuşabilirsiniz. İş hayatınızda da yenilenmeden bahsetmek mümkün elbette. Fakat cinsel hayatınızda dikkatli olmanızı, doğru seçimler yapmanızı öneririm. Spekülatif yatırımlar konusunda ise temkinli ilerlemelisiniz.

Akrep
Yeni bir “Son” . “Bu da ne demek?” derseniz eğer, hayatınızda yeniden başlamak için artık olmayan, size faydası olmayan meşguliyetlere bir son verip yepyeni ve taptaze bir başlangıcın habercisi bu Yeniay sizler için. Bazılarınız emeklilik kararı alabilir, bazılarınız yerleşim yerinizle ilgili değişiklikler yapabilir veya ailenizdeki sorunlara “dur” diyebilirsiniz. Aslında neyin sizi gerçekten mutlu ve tatmin ettiğini anladığınız anda geride bırakacaklarınızı mutlulukla uğurlayacaksınız. Taşınma süreciniz var ise bazı aksiliklere hazırlıklı olmalısınız ve dahi hayatınızda birebir görüştüğünüz insanlar bugün canınızı sıkabilir, ama geçici.

Yay
Yeni bir elektrikli araç almaktan tutun da yeni teknolojileri hayatınıza almanıza sebep olabilecek etkilerle geliyor Yeniay. Ayrıca yeni arkadaş grupları, ekipler ve iletişim trafiği de sizi bekliyor. Sanal yolculuklara çıkmanıza vesile olabilecek teknolojik alışverişler yapmak, evinizdeki elektrikli aletlerde yenilikler yapmak, yeni bir bilgi kaynağının peşine düşmek de mümkün. Sadece fiziksel yorgunluklara dikkat etmelisiniz. Sağlığınız yapmak istediklerinize engel teşkil etmesin.

Oğlak
Yepyeni gelir kaynağını hayatınıza almanıza ramak kalmış diyebiliriz, kariyer gelirlerinizde beklentilerinizin karşılanacağını düşünebiliriz, fakat siz spekülatif yatırımlar konusunda biraz temkinli olursanız iyi olacaktır. Yapacağınız harcamalar kayıp getirebilir, dikkat! Yanı sıra yeteneklerinizi ortaya koyabileceğiniz grup çalışmalarına dahil olmak da mümkün bu dönemde. Yeni insanlar, yeni sorumluluklar diyebiliriz ve finansal gelirlerinizde de teknolojiyi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kova
“Yeni bir siz” den bahsediyoruz tamamen. Fiziksel bedeniniz, dış görünüşünüz, motivasyonlarınız ile alakalı yepyeni adımlar atacağınız bir Yeniayı karşılıyorsunuz. Aileniz ile tartışmalı olmamak adına gereksiz çatışmalardan kaçınmanızı tavsiye ederim. Kariyerinizi, statünüzü de içine alan bu yenilenme sürecinde insanlar bambaşka bir siz ile tanışabilirler de. Bilginizi aktaracak topluluklarla karşılaşmak motivasyonunuzu da hayli artıracaktır.

Balık
Yepyeni iyileşme, şifa, ruhunuzu dinlendirme fırsatları ile karşılaşmanıza vesile olacak bir Yeniay süreci bekliyor sizleri. İzole olup yeni araştırmalar ve çalışmalar yapmak gibi planlarınız var ise tam da zamanı diyebiliriz. Fakat arkanızdan dönen dolaplara, dedikodulara karşı lütfen temkinli olun, işlerinizin çalınması-kopyalanması, sırlarınızın ifşalanması gibi olumsuzluklarla karşılaşabilirsiniz. Fiziksel yenilenme sizler için de mümkün ki bu dönem en çok sizin için nekahet , yani iyileşme dönemi.

Sevgilerimle
Selin