12-18 Şubat Haftası
Kova Yeniay’ının etkilerini hissediyor olacağımız , ama öte yandan farklı dinamiklerle de dolu bir haftaya giriş yapıyoruz.
Pazartesi:
15.32-16.25 arası Ay boşlukta olacak, bu zaman aralığında önemli işlerinizi yapmazsanız iyi olur. Sabah saatlerinde biraz tembel uyanmak mümkün, canımız harekete geçmek istemeyebilir ama sonrasında dinamik bir gün bekliyor. Mars ise Oğlak burcunda ani ve büyük olaylar potansiyelinin son günlerinde. Kazasız belasız geçmesi dileği ile ama sizleri kavgalara, kazalara, patlamalara, saldırılara karşı temkinli olmaya davet ediyorum. Hiç bulaşmayın kimseye, herkes ne hali varsa görsün.
Bugün;
– Öğleden sonraya kadar güzellik ve estetik gibi işleriniz için uygun, güzellik salonlarından randevularınızı alabilirsiniz.
– Müzik, dans vb yaratıcılık gerektiren işleriniz var ise yine şahane işler çıkarabilirsiniz.
– Özür dilemek, affetmek ve affedilmek için de uygundur.
– Doktor randevularınızı alabilirsiniz. Hormon testlerinizi yaptırabilirsiniz.
– Yardımlaşmak için uygun bir gün.
– 16.25’ten sonra ise spora başlamak, girişimlerinizi hayata geçirmek, aksiyon almak, cesaret gerektiren işlerinize odaklanmak için süper.

Salı:

Mars bugün Kova burcuna geçiyor, 22 Mart’a kadar toplulukları, ekipleri, çeteleri, durdurulamaz insan ve doğa olaylarını, teknolojiyi, birlikte-bir arada çalışma-üretme halini anlatan alanda hareketlilik, dinamizm göreceğimizi ifade ediyor. Satürn de Balık’ta olduğu için aslında tüm insanları, toplulukları, sürüleri ilgilendiren olayları getirecektir pek tabi. İnsanların-grupların-çetelerin daha cesur , bazen de pervasız olduğu sahnelere tanıklık edebiliriz. Yanı sıra bizlerin de Kova burcunun olduğu yaşam alanımız-evimiz- hareketlenecektir, dinamizm, aksiyon, cesaret ve elbette bazı riskler de o yaşam alanımızda olacaktır.
Aynı zamanda bugün Venüs’ün Neptün ile iradi açısı Sevgililer Günü hediyesi almak için, sevgili olmak için, hayalini kurduğunuz kişiyi bulmak, veya ortamı hazırlamak için destekleyici görünüyor.

Bugün;
– Spora başlayabilirsiniz.
– Cesaret gerektiren işleriniz var ise onları halledebilirsiniz.
– İlk kez yapılacak deneyimler için de bugünü değerlendirebilirsiniz.
– Sosyal ağlarınızda bir şey başlatmak için uygun veya topluluklarla organizasyon da yapabilirsiniz.

Çarşamba:
13.21-18.02 arasında Ay boşlukta olacak, önemli işler bu zaman aralığında askıda kalabilir, ona göre planlamalarınızı yapmanızı öneriyorum.

Daha da önemlisi ise bugün Mars ve Pluto’nun Kova burcunda kavuşumu. Aslında tüm haftayı etkileyecek bu güçlü kavuşum. Çok güçlü irade gösterebileceğimiz, normalde kurtulmakta zorlandığımız her şeyden kurtulabileceğimiz, çok keskin kararlar alabileceğimiz bir zamana işaret ediyor bu kavuşum. Hayatımızda, çevremizde, görüntümüzde, sağlığımızda değişim yaratmak için ideal bir zamanda olacağız. Değerlendirebilmek çok kıymetli .

Toplumsal açıdan ise güçlü etkilerden bahsedebiliriz. Yer altına ait bir çok konudan bahsedilebilir, bereketin de artması beklenebilir bu bağlamda. Öte yandan bazı toplulukların çok güç kazanacağını da söyleyebiliriz. Toplumun gözü önünde gerçekleşebilecek olaylara şahitlik edebilir, tüm dünyada insan topluluklarının bir arada güçlü hareketini izleyebiliriz.

Bugün;
– Her ne kadar Sevgililer Günü olsa da, pek de sevgililik ve aşk gündemi olmayabilir, gökyüzü çok da aşktan yana değil bugün. Tartışmalardan uzak durunuz.
– 18.02 itibarı ile Ay Boğa burcunda seyrine başlayacak, ani ve büyük olaylar demek olan bu yerleşim ile akşam saatleri temkinli ve dikkatli olmamız gerekiyor.

Perşembe:
Merkür’ün Kiron ve KAD’a iradi açı ile bağlandığı bugün boyunca Ay da Boğa burcunda seyrediyor olacak. Toplulukların yaralarının sarılması ile ilgili yeni girişimlerin ve konuşmaların olabileceği bir gün olmakla beraber özellikle ticarette eksikleri giderecek yeni adımlardan bahsedebiliriz.

Bugün;
– Aradığınız ürünleri indirimli alabilirsiniz.
– Lezzetli yemekler hazırlamak, tadım yapmak için uygundur.
– Parfüm alışverişi için ideal.
– Masaja gidebilir, fiziksel bakımlarınızı yaptırabilirsiniz.
– Önemli sözleşmelerinizi bugün imzalayabilir, emlak alım satımı yapabilirsiniz.
– Teknolojik alışverişlerinizi yapabilirsiniz.
– Eksiklerinizi gidermek için görüşmeler, anlaşmalar yapabilirsiniz.

Cuma:
18.01-22.39 arasında Ay boşlukta olacağı için önem arz eden işlerinizi bu zaman aralığında yapmayınız.

Bugün Venüs burç değiştirerek Kova burcuna geçiş yapıyor. Satürn ile karşılıklı ağırlamada olacağı 11 Mart’a kadar bu burçta kalacak. Toplulukları ilgilendirecek siyasi düzenlemelerden, sanattan, grupların birbiri ile anlaşması-barışması-bir araya gelmesinden bahsediyor olacağız. Bireysel hayatlarımızda ise Kova burcunun olduğu yaşam alanımıza güzellik, ahenk, sanat, uyum gelecektir diyebiliriz.

Bugün;
– İndirimli ürün almak için destekleyici.
– Masaja gitmek, güzellik için bakım yaptırmak için randevularınızı alabilirsiniz.
– Finansal birikimlerinizi gözden geçirmek ve büyütmek için girişimler yapmak için de değerlendirebilirsiniz.

Cumartesi;
Merkür’ün Uranüs’e uyumsuz açısı ve Venüs Pluto kavuşumu bugünü biraz zorlaştırıyor. Ticari konularda tatsızlıklar, ani ve beklenmedik olaylar söz konusu olabilir, iletişimde aksilikler, yanlış anlaşılmalar yüzünden ilişkiler bozulabilir. Bugün trafik kazalarına, teknolojik aletlerinizin hasar görmesine ve yanlış ve saçma manyakça haberlere karşı dikkatli olmalıyız.
İlişkilerde de manipülatif ve baskıcı, kıskanç bir hava hakim olabilir. Dikkat.
Güzellik ile ilgili dönüşüm, değişim konuları için bugünü değerlendirebilirsiniz.
Bugün;
– Eğitimlere kayıt olabilirsiniz.
– Ticaret-alım satım gibi konularla ilgilenebilir, anlaşmalar yapabilirsiniz.
– Ellerinizin bakımı için uygundur.
– Kitap okuyabilir, araştırma yapabilir, bol bol sohbet edebilirsiniz.
– Detaylı bilgi almanız gerekiyorsa bugünü değerlendirebilirsiniz.

Pazar:

Gün boyunca iletişim odaklı ve hareketli olacağız bugün. Zihnimiz aktif biçimde bedenimize eşlik edecektir.

Bugün;
– Yürüyüşe çıkmak, veya spor olarak yürüyüş rutinine başlamak için uygundur.
– Arkadaşlarla bir araya gelmek, sohbet etmek, bilgi alışverişi yapmak için ideal.
– Okumak, araştırmak ve öğrenmek için de bugünü değerlendirebiliriz.
– Kısa yolculuklar yapmak, aracınızla gezmek, bisiklet sürmek gibi etkinlikler yapabilirsiniz.
– Alım-satım-ticaret için de bugünü kullanabiliriz.
Sevgilerimle
Selin