Herkese Merhaba,
Bugün, gün boyunca dinamik, hareketli, enerjik, cesur ve dürtüsel etkiler bekliyor bizleri. Ay’ın Koç seyri ile biraz tahammülsüz, dikkatsiz davranabilir, ani kararlar verebiliriz. Düşünmeden karar vermemeye ve hareket etmemeye gayret etmenizi öneriyorum.
13.21-18.02 arasında ise Ay boşlukta olacak, bu sebeple önemli işlerinizi bu zaman aralığına bırakmayın. Askıda ve sonuçsuz kalabilir.
09.39 ve civar zaman aralığında eğer isterseniz kendinizi gösterebilir, otorite figürlerle verimli görüşmeler yapabilir veya sağlık kontrollerinizi yaptırabilirsiniz.
13.20 ve civar ise güzellik, estetik, alışveriş için pek uygun sayılmaz. Harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. İlişkilerde de uyum ve anlayış için ekstra efor sarf etmek gerekecektir.
18.02 itibarı ile Ay artık Boğa’da, ani ve büyük olayları ifade eden bu yerleşim ile aynı zamanda güzelliğe, konfora, güzel kokulara-tatlara yönelebilir, para konusuyla ilgilenebilir, hatta aradığınız ürünleri indirimli biçimde bulabilirsiniz.
Masaja gitmek, güzel tatları içeren bir yemek organizasyonu yapmak için uygun etkiler getirecektir.
Fakat Ay’ın yapacağı ilk açı Mars-Pluto kavuşumunu tetiklemek olacak ki bu da akşam saatlerini, zorlayıcı, yıkıcı etkileri barındırabilecek bir zaman aralığı haline getiriyor.
Öte yandan çok önemli bir gücü de ifade eden bu kavuşum ile bu Sevgililer Günü’nde bazı ilişkiler güçlenip daha derin anlam kazanırken, toksik ve zararlı olanlar da sonsuza kadar bitebilir.
Bugünün en önemli konusu ise Mars ve Pluto’nun Kova burcunda kavuşumu. Ortak kelimeleri yer altı olan bu iki gök cisminin bu kavuşumu ile;
Çok güçlü irade gösterebileceğimiz, normalde kurtulmakta zorlandığımız her şeyden kurtulabileceğimiz, çok keskin kararlar alabileceğimiz bir zamana işaret ediyor bu kavuşum. Hayatımızda, çevremizde, görüntümüzde, sağlığımızda değişim yaratmak için ideal bir zamanda olacağız. Değerlendirebilmek çok kıymetli .
Toplumsal açıdan ise güçlü etkilerden bahsedebiliriz. Yer altına ait bir çok konudan bahsedilebilir, bereketin de artması beklenebilir bu bağlamda. Öte yandan bazı toplulukların çok güç kazanacağını da söyleyebiliriz. Toplumun gözü önünde gerçekleşebilecek olaylara şahitlik edebilir, tüm dünyada insan topluluklarının bir arada güçlü hareketini izleyebiliriz.
Elbette bu kavuşumun toplumsal açıdan zorlayıcı etkilerini de göz ardı edemeyiz. Yeraltı, yıkım, saldırı ile birebir ilgili olan bu iki gök cisminin durdurulamayan insan ve doğa olaylarını, toplulukları, çeteleri ifade eden Kova’da kavuşumu tüm dünyada insan kalabalıklarını etkileyebilecek yıkım ve saldırıları da getirebilir.
Yine iki gök cismi de toplumdan dışlanmak ve utanmak ile ilgilidir. Dışlanan grupların bir arada hareketleri izlenebilir.
Özellikle gebeler, düşük risklerine karşı çok dikkatli olmalılar.

Burçlarınızdan bahsetmek gerekirse;
Koç:
Hareketli ve dinamik bir günün ardından akşam saatlerinde sakinleşebilir, konfor alanınızda rahat etmeye gayret edebilirsiniz. Finansal konular ana gündem olacaktır akşam saatleri itibarı ile.

Boğa:
Akşam saatleri itibarı ile fiziksel bedeniniz, motivasyonlarınız önemli olacaktır. Konfor alanınızda kendinizle ilgilenmek sanırım en seveceğiniz aktivite olacak bu akşam. Dışarı çıkarsanız ortamın şahanesi siz olacaksınız.

İkizler:
Gün boyunca oradan oraya koşturup, kalabalıklara karıştıktan sonra akşam saatleri itibarı ile rahatlığı ve konforu kendi özel ve gizli alanınızda bulabileceğinizi söyleyebiliriz. Eski bir sevgiliden gelen haber mutlu edebilir.

Yengeç:
Kariyeriniz ve statünüz ile ilgileneceğiniz bir günün ardından akşam saatleri sosyalleşebilir, arkadaşlarla bir araya gelebilir, veya sosyal ağlarınızda bir aşkın kıvılcımını yakabilirsiniz. Kariyer gelirlerinizle ilgili hesap kitap işleri de bir diğer meşguliyetiniz olabilir bugün.

Aslan:
Uzaklarla görüşmeler, seyahat planları, yurt dışı ile ilgili işleriniz veya eğitimlerle ilgili yapmanız gerekenlerin ardından amaçlarınızı gerçekleştirmek için fırsatların sizi beklediği bir akşam bekliyor olabilir sizleri. Evlilik veya ayrılık gibi ilişkilere dair önemli kararları en çok sizlerden duyabiliriz bugünlerde.

Başak:
Stresli bir günün ardından seyahatlerinizi planlayarak, yabancılar veya yurt dışı ve dahi eğitimle ilgili işlerinizi düzenleyerek vakit geçirebilir, veya partnerinizden duyacağınız sevgi ve güven verici sözlerle kendinizi harika hissedebilirsiniz de.

Terazi:
İkili ilişkiler, görüşmeler derken yoğun bir gün yerini dinlenmeye bırakıyor. Libidonuz yüksek olabilir bu akşam. Öte yandan eşinizin gelir kaynakları veya krediler, borçlar, miras konuları gibi gündemler de akşam meşguliyetlerinden olacaktır.

Akrep:
Gün boyunca yapacak işleri bitirip, sorumlulukları yerine getirdikten sonra akşam saatlerinde ikili görüşmelerinizi yapabilir, partnerinizle romantik anlar planlayabilirsiniz. Ani ve büyük bir karşılaşma bu geceye eşlik edebilir. Ve bazı ilişkiler ciddi bir anlam kazanabilir.

Yay:
Gün boyu hareketli, sevdiğiniz şeylere odaklı, hobilerinizi yaptığınız, biraz da flört ettiğinizi düşünecek olursak akşama dinlenmenizi bekleriz ama bu pek mümkün olmayabilir, yapılacak işler ve sorumluluklar epey vaktinizi alabilir. Eskiden tanıdığınız bir dost “Merhaba”sı sizi mutlu edebileceği gibi eviniz-yuvanızla da ilgili mesai harcamanız çok mümkün.

Oğlak:

Ev, yuva, emlak işlerinizi düzenleyip akşam sevdiğiniz şeyleri yapma, flört etme, aşkta mutluluk , hobilerinize vakit ayırma, hediye alma-verme zamanı olarak bekliyor sizleri. Yalnızsanız dahi bir aşk mesajı veya flörtöz bir sohbet çok mümkün bu akşam.

Kova:
Yerel çevreniz, kardeşleriniz, yakınlarınızla ilgilenip, belki bir yürüyüş yaptığınız, var ise alım-satım işlerinizi hallettiğiniz ve bolca iletişim kurduğunuz bir günün ardından evinizin konforunda, rahat keyfinize baktığınız bir akşama hazırlanın. Masaj, güzel yemekler ve tembellik iyi gider.

Balık:
Gelirleriniz ve yeteneklerinizle ilgilendiğiniz verimli bir günün ardından kısa bir yolculuk, veya yakın çevreniz ile kendi konfor alanınızda rahat bir akşam bekliyor sizleri, iletişim artabilir, güzel mesajlar alabilirsiniz. Bugünlerde ayrıca kalıcı bir anlaşma, sözleşmeden de bahsedebiliriz.

Sevgilerimle
Selin