10 Mart Pazar saat 12.00’da Balık burcunun 20. Derecesinde bir Yeniay gerçekleşiyor. Yeniay’lar yeni başlangıçlardan bahseder ve yeni bir sayfa açar.
Balık burcu ise;
Toplulukları, kovan bilincini, şifayı, iyileşmeyi, müdahalesiz kalabilmeyi, gizliliği, olayların arka planı olma halini, sosyal adaleti, bütünün iyiliğini, anonimliği ifade eder. Güzellik, tıp , uzay ve tüm ulaşılamaz mekanlarla ilgili olan Balık burcunun kaotik doğasında yeni başlangıçların bizleri beklediğini söyleyebiliriz.
Dünya Astrolojisinde Balık burcu; denizler, okyanuslar, uzay, balıklar, balıkçılar, hastaneler, bakım evleri, arka plan güçler, yardımsever topluluklar-gizli topluluklar, her türlü ilaç ve sıvı maddeler, şifacılar, evsizler, bulutlar, yağmurlar, seller, depremler ve tsunami ile ilgilidir. An haritasında Neptün’ün ve Satürn’ün Yeniay ile kavuşumda olması bu olasılıkları daha toplumsal, herkesi ilgilendiren ve aşkın bir hale getiriyor.
Yeniay dispozitörü Jüpiter ile karşılıklı ağırlamada ki bu da bahsi geçen konulara büyüme, yayılma, aşırılık efektini bir kez daha yüklüyor.
Ankara’ya göre çıkarılan haritanın 10. Evinde gerçekleşen bu Yeniay, otorite figürleri, iktidar ile ilgili gündemleri ve yeni başlangıçları, ülke yönetim şekli ile ilgili arka plan görüşmeleri ifade ediyor olabilir. Ayrıca yine hepimizi ilgilendiren ülkemizle ilgili yeni kararları duyacağız gibi görünmekte.
An haritasında İkizler burcu yükselmekte ve Merkür , Koç burcunda ve 10. Evde. Koç burcu ilklerle ilgilidir. Bir kez daha ilk kez dile getirilecek kararları, beklentinin ve doğalın dışındaki tasarıları ve adımları tecrübe edebilir ülkemiz ile ilgili konularda. Ülkemiz haritasının üzerinde değerlendirdiğimizde ise yine 10. Evde gerçekleşen bir Yeniaydan bahsediyoruz. İktidarın toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren yeni adımları, açıklamaları söz konusu olacaktır. Şaşırtıcı, beklentinin dışında, ilginç söylemler duyabiliriz.
Balık burcu, ilahi adaletle de ilgilidir. Ve yücelim yöneticisi Venüs’ün, özellikle toplumu harekete geçiren davalarda ilahi adaleti getirebileceğini düşünüyorum, 9 evde ve Satürn ile karşılıklı ağırlamada olmasından kaynaklı.
Balık, kaostur. Anlaşılması güç olayları ifade eder ki, yöneticinin 11 de olması, grupları, toplulukları, çeteleri vb bir arada hareket eden insanları kaotik bir ortamda izleyebileceğimizi, veya nedenini anlayamadığımız bir kaos ortamını da anlatıyor olabilir.
Çanakkale-Biga ve çevresi, Bartın ve Mersin bu Yeniay’da dikkat çeken yerler. Özellikle sularla, akarsularla ilgili dikkat edilmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Ufak çaplı yer sarsıntılarından da bahsedebiliriz.
Özetleyecek olursak;
– Hepimizi ilgilendiren konularda iktidar tarafından alınacak beklenmedik kararlar-tasarılar
– Toplumu ilgilendiren hukuk davalarında ilahi adalet
– Sular, yağışlar kaynaklı akarsu taşmaları veya metro gibi sistemleri su basması
– Beklenmedik bir yerde oluşabilecek yer sarsıntıları
– Sanat alanında kalıcı başarılar, ve bunların onurlandırılması
– Sinema sektöründe sarsıcı olaylar
– Seyahat ve Turizm sektörü ile ilgili anlaşmalar-görüşmeler

Bireysel hayatlarımızda ise;

Öncelikli olarak Balık, Yengeç ve Akrep burçlarının 15-25 derecelerinde gök cismi yerleşimleri olanlar daha kolay ve engelsiz alırken etkileri, aynı derecelerde gök cisimleri olan Yay, Başak ve İkizler için dinamik ve harekete geçirici etkilerden bahsedebiliriz. Tüm burçlara etkilerini haftalık yazımda okuyacaksınız. Takipte kalıp, bildirimleri açmanızı tavsiye ederim.

– Yeni şifa ve iyileşme süreçleri
– Güzellikle ilgili yeni adımlar
– Yeni sanatsal tasarılar
– Grup etkinliklerinin artışı
– Gizlilik gerektiren konularda başlangıç
– Tasarladığımız, planladığımız girişimleri hayata geçirme fırsatı ve bu konuda yardım alma gibi etkileri getirecek bir Yeniay’dan bahsedebiliriz.

Hepimizin hayatlarına sonsuz iyileşme akması umuduyla,
Sevgilerimle
Selin