Herkese Merhaba,
25 Mart 2024 Pazartesi saat 10.00’da Terazi burcunun 5. Derecesinde bir Ay tutulması gerçekleşiyor.
An haritasında İkizler yükselmekte ve yöneticisi Merkür, haritanın 11. Evinde Kiron ve KAD ile kavuşumda. Stelyumun bir ucunu da ne var ne yok ortaya çıkarma vaadiyle yücelimdeki Güneş ani ve büyük olaylar diyerek tutuyor.
Tutulmanın dispozitörleri Venüs ve Satürn ise haritanın 10. Evinde kavuşumda, Venüs Balık yücelimi ile bir kez daha ani ve büyük olaylar efektinin altını çizerken, Satürn kavuşumu ile Terazi efektini de bir kez daha vurguluyor. Bu kavuşumun Güney Düğüm antisyası birikmiş, olgunlaşmış ve gizlilik içerisinde yürütülmüş hesapların altını çizmekte. Dispozitör Jüpiter’in Uranüs kavuşumu ile 12. Evde olması, arka planı olan gizli olayları ifade etmesinin yanı sıra Venüs-Jüpiter karşılıklı ağırlaması Balık efekti ile yine gizlilik, yine arka plan ve topluluklar, hesaba katılmayan-katılamayan planlar demek oluyor. Zaten Terazi-Balık antisyası da tam olarak bu demek.
Yani her yol Paris’e olmasa da;
Gizlilik, arka plan, topluluklar, sürüler, gizli ilişkiler-anlaşmalara çıkıyor. Ve tutulma an haritasının 5. Evinde ki bu da casuslarla ilgilidir. Yani öncelikli konular;
Siyaset, seçimler, gizlilik, entrikalar, ilişkiler, anlaşmalar, birleşmek ve ayrışmak, çift kutupluluk, savaş ve barış, adalet (ilahi dahil) gibi görünmekte. Yükselen yöneticisi Merkür’ün de 11. Evde olması ittifakları, grup ve çeteleri, sosyal medya aracılığı ile yaşanabilecek farkındalıkları ve durdurulamaz doğa ve insan olaylarını konulara ekliyor, bazılarının da altlarını bir kez daha çiziyor ki bizi en çok ilgilendiren aynı anahtar sözcüklerin tekrarlıyor olması.
Buna sanat ve sanatçıları, çocukları, ünlüler ve sosyeteyi, halkın moral ve motivasyonunu, eğitimin ilk kademesini, kahramanları ve borsayı da ekleyebiliriz.
Tutulma Güney Düğüm tarafında, bu da ünlülerin kaybını, çocuk kayıplarını, bazı tanınmışların ortadan kaybolmalarını, çalınmış sanat eserlerini ve halkın moral ve motivasyonunun pek de yerinde olmayacağını ifade ediyor.
Tutulmaya an haritasının 9. Evinden Pluto’nun pürüzsüz akışla bağlanması, yabancı yeraltı-gizli grupların da olaya dahil olacağını ifade ediyor. Bu aynı zamanda halkın moral desteğini güçlü inanç, ve yaşam felsefesinden alabileceğini de söyleyebiliriz.
Bunları bir araya getirdiğimizde ise;
– Önemli ittifak ve anlaşmaların ortaya çıkışı, herkes tarafından öğrenilmesi. Hoş karşılanmayacak fotoğrafların açığa çıkması
– Durdurulamayan doğa ve insan olaylarının ani ve büyük bir biçimde gelişmesi. Bağlantı yollarının, köprülerin gündem olması ve dahi hasar görmesi
– Çocuklarla (özellikle ergenliğe ulaşmamış) alakalı kaybolma haberleri, belirsizlikler ve doğum oranlarında düşüş .
– Yanlış ve yanıltıcı dedikoduların sosyal medya aracılığı ile piyasaya sürülüp zarar vermek amaçlı kullanılması
– Hangi amaçla bir araya geldikleri kestirilemeyen veya anlaşılamayan insan gruplarının, çetelerin hasar verici saldırıları, terör olayları
– Siyaset ve seçim sürecinde gizlilik, ört bas, arka plan gibi konuların gündemimizde yer etmesi.

Tutulma sonrası 1 ay etkileri yoğun yaşayacak olup, sonrası 6 ayda 5 derece Terazi tetiklendikçe konular gündeme gelecektir. Bu tarihlere baktığımızda ise;

2 Eylül, 27 Eylül ve 29 Eylül tarihleri göze çarpıyor.

Bireysel haritalarımızda ise özellikle 1-10 derece arasında öncülerde (Koç-Terazi-Yengeç-Oğlak) gök cisimleri olanlar tutulmanın gizlilikleri ortaya çıkarma etkisini, ve ilişkilerle ilgili karar zamanını biraz daha dinamik ve aktif hissederken, 1-10 derece Kova ve İkizler yerleşimleriniz var ise etkiler pürüzsüz akacaktır. Yani kalkıp siz bir şey yapmasanız da özellikle ilişkilerle alakalı ve finansal konular, arka planda yapılmış konuşmalar anlaşmalar karşınıza çıkabilir. Aslan ve Yay burçlarının bu derecelerinde yerleşiminiz var ise yardım alacağınızı, iradenizi kullanacağınızı, ilişkilerinizle ilgili önemli kararlar verebileceğinizi öngörebiliriz.

Eğer bu tutulma Venüs&Satürn orta noktanızı tetikliyorsa evlilik kararı almanız, evleneceğiniz kişi ile karşılaşmanız da söz konusu olabilir, ekstra bir bilgi olarak. Fakat her harita kendine has ve biriciktir, bunun farkındalığı ile hareket etmenizi tavsiye ederim.