Herkese Merhaba,

Güne Ay’ın Kova seyri ile giriş yapıyoruz. Sabah 08.39’da iletişimi, yolculukları ve zihinsel etkinlikleri ifade eden Merkür ile iradi açısı bu yaşam alanlarını kolaylaştırabilir fakat Merkür’ün retro olduğunu unutmayalım. Bu da eski bir tanıdıktan gelebilecek bir haberi ifade edebileceği gibi yazışmalarda , görüşmelerde düzenlemeler, gözden geçirmeler yapmak için ideal bir zaman sunuyor bizlere.

8.40-14.12 arasında Ay boşlukta, önemli işler bu zaman aralığında yapılmasa iyi olur. Askıda kalabilir.

14.12 itibarı ile de Ay artık Balık seyrine başlıyor, ve Jüpiter ile karşılıklı ağırlamada olacağı için aşırılıkları, abartıları, gözde fazla büyütme halini getirebilir hayatımıza. Fakat öte yandan kültürel ve bilimsel çalışmalar için de ideal olacaktır.

Bugün;

Güzellik, sağlık ve şifa ile ilgili işlerinizle ilgilenebilirsiniz.

Gizlenmesi gereken eşyanız, paranız veya herhangi bir şeyinizin gizleyebilir, saklayabilirsiniz.

Reklam-tanıtım ve tasarım işleriniz için değerlendirebilirsiniz.

Yoga, meditasyon, şifa kamplarına gitmek için uygundur.

Sanatla ilgileniyorsanız yaratıcı olacağınız ve çok farklı eserler ortaya çıkarabileceğiniz bir gün bekliyor sizleri.

Dans ve müzik zamanı.

Aşk ve mutluluk için ise şaşırabileceğiniz acayip etkiler olabilir.

Aşk, mutluluk, başarı, açıklık, sağlık gibi anlamları ifade eden Güneş bugün Kuzey Düğüm ile kavuşuyor, ve aynı deklinasyonda hizalanıyor da. Yeni gruplarla bir araya gelmek, yeni insanlar tanımak, geçmişi ve geleceği parlak bir bakış açısı ile anlamak için uygun bir gün olabilir. Geleceğin dünyasının sağlık ve tıp gelişmeleri bugünlerin gündemi olabileceği gibi sizler de var ise sağlık sorunlarınıza doğru çözümler bulabilirsiniz. Yeni şeyler denemek için güzel bir gün. Çekinmeyin.

Venüs ise artık Koç burcunda, exil yani normal davranış modeli dışında hareket edecek. Kendine alan açacak ve doymak bilmez bir enerji getirecek. Yani ilişkiler, para, savaş ve barış gibi konularda ilginç beklenmedik, şaşırtıcı, normal rutin dışı gelişmeler olabilir. Şaşırtıcı evlilikler, iş ortaklıkları, ticari anlaşmalar duyabiliriz. Bankalar normal rutin dışında kampanyalar başlatabilir veya beklentinin dışında kararlar alabilir. Güzellik-moda ve estetik gibi konularda yenilikçi yaklaşımlar standart dışı akımlar daha fazla gündemde olabilir. Mars ile de karşılıklı ağırlamada olacağı için libido artabilir, aşklar hareketlenebilir. Asla istemem ama savaş-saldırı gibi gündemler de beklenebilir dünya genelinde. Venüs, para demek ve harcamak-itmekle ilgili olan Mars’ın burcunda ani-büyük beklenmedik harcamalara karşı uyarıyor. Fazla para harcatabilir, dikkat! 29 Nisan’a kadar.

 

Sevgilerimle

Selin