Herkese Merhaba,

Ay’ın Yengeç seyri ile “Merhaba” diyoruz Pazar gününe. Yengeç, ev-yuva-aile-memleket demektir ve tam da tatil dönüşü için uygun bir gökyüzü diyebiliriz.

Evimizde düzenlemeler yapabilir, yazlık-kışlıkları organize edebilir, fermente gıda (yoğurt,peynir,kefir,turşu vb)  üretiyorsak ona vakit ayırabiliriz evde.

Hafızamız diğer zamanlara göre daha güçlü olacağı için unuttuğumuz şeyleri hatırlayabilir, eski dostlarla anıları konuşabilir, belki biraz da geçmişe özlem duyabiliriz.

Yengeç zamanı biraz daha hassas ve kırılgan ve dahi alıngan olabilir, bize alakası olmayan olayları üzerimize alınabiliriz. Sevdiklerimizin de bu durumda olacağını hesaba katıp ona göre iletişim kurmak iyi olabilir.

Birikimlerimizi gözden geçirmek, ev bakmak-tutmak-almak için de Yengeç zamanını değerlendirebilirsiniz.

Tatlı tüketimi artabilir ama öte yandan lezzetli yemekler pişirebiliriz. Yemeğe misafir almak için süper zaman (dedikodu da Yengeç’in ata sporu sayılabilir-İkizler antisya). Diyete başlamayı henüz düşünmeyin. Başarılı olamayabilirsiniz.

Gizlilik gerektiren, saklamanız gereken değerli eşyalarınız falan varsa uygundur değerlendirebilirsiniz.

18.23 ve civar zaman aralığında ihtiyaçlarla arzular çelişebilir, alışveriş gibi konular iin uygun değil. İlişkiler için de işler çok yolunda gitmeyebilir.

Gün boyunca Güneş-Merkür paralel, Merkür’ün de retro olmasını hesaba katarsak, bir şeyleri düzeltmek, hatalara açıklık getirmek ve açıkça konuşmak, önemli konuları tartışmak için uygun bir gün olacağını gösteriyor bizlere.

Mars’ın da Güney Düğümle paraleli, tecrübe ile harekete geçmenin önemini gösteriyor olabilir. Geçmişin masaya yatırılacağını da ifade ediyor aynı görünüm.

 

Sevgilerimle

Selin