Herkese Merhaba,

Ay’ın Başak burcunda seyri ile başlıyoruz güne, bu bağlamda;

  • Hayatımızdan fazlalıkları atabilir, sarı bezi alır tüm kiri pası yok edebiliriz
  • Detaylar önem kazandığı için detay gerektiren hesap kitap işlerinde başarı sağlayabiliriz.
  • Sağlıklı beslenme-spor gibi rutinlerimizi başlatabiliriz.
  • Evde, iş yerinde düzenlemeler yapabilir, kitapları, rafları, masamızı organize edebiliriz.
  • Evcil hayvanlarımızın kontrollerini-rutin bakımlarını yaptırmak hatta bir tane sahiplenmek için de güzel bir gün olabilir.
  • Memnuniyetsizlikle karşılaşmak da mümkün bugün, veya kusursuz olmadığı için tatmin etmeyen işler de cabası. Ama bilmek de lazım, hayatta kusursuz ne var ki.

 

Yanı sıra bugün Merkür ve Venüs kavuşuyor ki Merkür retro; eski aşklar canlanırken, özür çiçekleri, “bir daha şans verelim” mesajları havada uçabilir de. Kaçırılan ticari fırsatlar veya yolculuklar da bugün yeniden düzenlenebilir. Aslında, hayatımızda ilişkiler, evlilikler, finansal ve ticari konular, sanatsal meseleler ile ilgili düzeltmeler ve düzenlemeler yapabiliriz. Hatalı estetik müdahaleleri de düzeltebilirsiniz.

 

Bir diğer önemli konu ise Mars’ın Jüpiter’e iradi açı ile bağlanması ki Jüpiter zaten Uranüs ile kavuşumda, aşkın manyaklıklar, tuhaf hava olayları, depremler, isyanlar, başkaldırılar vb etkileri getiren bu kavuşuma dinamizmi de Mars ekliyor. Yani cesareti getiriyor Mars, ve bağımsız hareket etmeyi bir kez daha vurguluyor. Mars, saldırıdır da biliyorsunuz ki, bile isteye iradi kararla yapılabilecek kontrolsüz saldırıları, patlamaları da ifade ediyor bu görünüm. Fakat bu açıyı doğru kullanabilirsek; cesaretle harekete geçerek finansal fırsatlarımızı veya tüm büyüme fırsatlarımızı özgürce hayata geçirebiliriz.

 

Merkür, Satürn kontra paraleli ise iletişimde mecburi engelleri anlatıyor olabilir. Ve dahi teknolojinin kötüye kullanımı ve dahi teknolojik kazaları.

 

Güneş ise artık Boğa’da. Bu ayrı bir gönderinin konusu.

 

Sevgilerimle

Selin