Herkese Merhaba,

24Nisan 02.48’de Akrep burcunun 4. Derecesinde bir Dolunay gerçekleşiyor. Dolunay; aydınlanma, açığa çıkma ve tamamlanma demektir her şeyden evvel. Gizlilikle ilgili olan Ay, Güneş’in ışınları karşısında en aydınlık halini alır ve artık gizlenecek bir şey kalmamıştır. Tamamlanma, ektiklerini biçme ve bir nevi bitişler zamanıdır. Artık yeni için hazırlık yapılmalıdır.

Ve içgüdüler de kaçacak yer bulamadığından biraz da agresif bir yanı vardır elbette Dolunayların. Gerginlikler, uykusuzluklar görülebilir. Tartışmalardan uzak durmak iyi olacaktır.

Aydınlanma demişken Dolunay’ın gerçekleştiği burcun da Akrep olması olayları hayli ilginç hale getirebilir ki Akrep de gizlilik ile ilgilidir. Dispozitör Mars’ın da Balık yerleşimi, bir kez daha gizlilik ve arka plan vurgusu yapıyor. Demek ki gizli saklı olan, ört bas edilen, arka planda konuşulan bir çok şeyin ortaya çıkışını gözlemleyeceğiz. Bunların daha çok finans, bankalar, üretilen ürünler ile alakalı olabileceğini düşünebiliriz. Bankaları kredilendirme-borçlandırma sistemleri ile ilgili bir çok bilgi-plan açığa çıkabilir. Büyük sistem veya şirketlerin dahil olduğu konular izleyebiliriz.  Banka veya finans kuruluşlarının satışları söz konusu olabileceği gibi büyük satışların haberleri de gündeme düşebilir. Ve dahi krediler-vergiler ile ilgili önceden planlanmış konular halka duyurulabilir. Finans dünyasının veya internet bankacılığı gibi sistemlerin güvenlik açıklarını konuşabiliriz.

Dış borçlar ile ilgili yapılandırmalar, derin devlet-mafya gibi güçlü oluşumlara dair haberler okuyabiliriz.

Dolunay’a uyumsuz açı ile bağlanan Pluto’nun açığa çıkan her konunun zorlayıcı, yok edici ve yıkıcı bir yanının olacağını gösteriyor olduğunu düşünüyorum. Gizli grupların zorlaması-baskısı ve yıkıcı etkisi ile özellikle, yabancılarla-yurt dışı ile yapılan anlaşmalar-borçlanma konuları ve tabu olan konuların çiğnendiği gündemlere şahitlik edebiliriz.

Sağlık ve Tıp sektörünün de bu Dolunayın konularından biri olacağını düşünüyorum. Özellikle hastaneler, yaşlı bakım evleri ve rehabilitasyon merkezlerinde yaşanacak travmatik olaylar söz konusu olabilir. Ve dahi sağlık sektöründe finansal düzenlemelerden bahsedebiliriz.

Toplu işten çıkarılmalar izleyebiliriz.

Medya-basın-yayın ve reklamlar ile ilgili düzenlemeler, işten çıkarılmalar mümkün.

İhracatla ilgili vergilendirmelere düzenleme bekleyebiliriz.

Ordumuz, ülke güvenliğimiz de ön planda olacaktır. Güvenlik kaygıları ile ordumuzda hareketlilik olabilir. Sınırlarımızı aşmaya çalışan saldırılar ve/veya göçmen sorunları söz konusu olabilir.

Zamana bırakılan, müdahalesiz kalınan konularda sınav zamanı biraz da.

Dolunay ülkemizin Güneş’i üzerinde oluyor. Güneş, ülkedeki otorite figürleri, ülkenin kimliğini, eğlence sektörünü, sanatçıları, doğum oranlarını ifade eder. Bu konularda tamamlanma-açığa çıkış-aydınlanma yaşayacağız anlamına geliyor. Ülke haritasında 2. Ve 3 evi de yönetmesi ise komşu ülkelerle ilişkileri ve finans piyasalarını bir kez daha vurguluyor.

Skandalların açığa çıkışına hazır olun bence. Topluluklar, cemaatler vb bir araya gelen insan gruplarına dair tabu konuları konuşacağız. Yazışmalar, görüşmeler ve dedikodular olabilir.

Eğitim sisteminde değişiklikler bu Dolunayın bir diğer konusu gibi görünmekte.

Akrep; eksiklik, şüphe, acı, kriz, hayatta kalmak, tabu konular, satışlar, dönüşüm, elemek, cinsellik, yeraltı, utanç duymak, güvenlik açıkları, stres, takıntı, koruma, nefret, temizlik, şifa ve manevi güç, korku ve paylaşmakla ilgilidir. Bireysel hayatlarımızda; korkuların açığa çıkışı, arınma ve temizlenme yaşayabilir, hayatımızdan toksik ne varsa netlikle görebilir ve çıkarabiliriz. Bunun için zorlayıcı bir kesip atma gerekse bile sonu şifa olacaktır.

Öte yandan ameliyat gerektiren rahatsızlıklarınız var ise karar alma zamanı olabilir, ameliyat olabilirsiniz de. Gözlerinizin sağlığına dikkat etmelisiniz.

Şüphe duyduğunuz şeylerin ortaya çıkışı, kafanızdaki soru işaretlerinin yanıtlanışı sizi şaşırtmasın. Bu bazılarınız için acıtıcı nitelikte olsa da yeniden başlamak için yıkmak da gerekir, unutma!

Kredi-borçlanma gibi ihtiyaçlarınız var ise bunları karşılayabilirsiniz.

Utanç duyduğunuz konular da açığa çıkabilir, ama unutmayın korkulardan arınmak aslında özgürlüktür.

Bazılarınız ise ortaklı işlere girebilir, beklettikleri şirket vb kuruluş işlemlerini tamamlayabilirler. Gizledikleri tasarıları hayata geçirme zamanı diyebilirler.

Bu Dolunay, 28 Ekim tutulmasını tetikliyor ki o döneme dönüp bakmalı, başladığınız işleri tamamlayabileceğinizi, yarım kalan gündemlerinizin yeniden karşınıza çıkabileceğini hesaba katmalısınız.

 

Sevgilerimle

Selin