Herkese Merhaba,

Ailemizin, sevdiklerimizin, yuvamızın, vatanımızın ve aslında kendimizi nerede güvende hissediyorsak oranın önem kazanacağı bir güne uyanıyoruz çünkü Ay Yengeç seyrinde. Koruyup kollamak, güven vermek ve güvende olmak, gerekirse gizlilik sağlamak Yengeç zamanı doğaldır. Fakat biraz alınganlık yapmak, her şeyi kişiselleştirmek de mümkün ki buna dikkat edelim, çevremizdeki insanlar da her zamankine göre biraz daha hassas olabilirler.

Geçmişi yad etmek, unuttuğumuz bir şeyi hatırlamak ve bu bağlamda da belki sevdiklerimizle iki lafın belini kırmak da normal olacaktır bugün. Dedikodu da günün getirilerinden aslında.

Adaptasyonla ilgili olan Ay’ın, yönettiği Yengeç de olması bugün yabancı ortamlara uyum sağlayabilmeyi kolaylaştırabileceğini de eklemeliyim ki özellikle çocuklarınızın-bebeklerinizin de uyum sağlaması gereken bir davranış-beslenme-çevre durumu var ise işiniz kolaylaşabilir.

Bugün;

Ev tutmak, bakmak, satın almak için uygun.

Ailevi toplantıları yapabilirsiniz.

Tatlı-pasta vb gıdaları leziz bir biçimde hazırlayabilirsiniz.

Fermente gıda hazırlayabilirsiniz.

Eski eşyalarınızı düzenleyebilir, unuttuğunuz şeyleri hatırlayabilirsiniz.

Saklamak, depolamak gerektiren işlerinizi halledebilirsiniz.

21.36 ve civar zaman aralığı kazalara, sakarlıklara, yaralanmalara, tartışmalara açık. Risk alınmaması gereken saatler olarak düşünebilirsiniz.

 

Sevgilerimle

Selin