Herkese Merhaba,

Ay artık Başak’ta, ve sabah sabah “acaba hata nerede?” “Nereyi temizlesem?” “Neyi düzeltsem?” “Ay ne kokuyo bee?” “Maydanoz mu o dişindeki?” “Lan çok mu harcadık? Hakkımı kim yedi?” “Hesabı kime kitlesem?” gibi türlü sorularla uyanıyoruz : )

Ay Başak’ta iken biraz memnuniyetsiz ve aksaklıklara odaklı oluruz ve bu bağlamda da bakım-onarım-düzeltme işleri için uygun olur zaman. Yanı sıra, ufak tefek hesaplar yapmak, mali girdi-çıktılara bakmak, detayları gözden kaçırmamak için de güzel zaman, değerlendirilebilir.

Çevremizi düzenlemek, evi veya ofisi derleyip toplamak, eşyalarımızı kategorize etmek, spora başlamak, diyete başlamak için ideal bir gün olabilir, fakat Ay büyüdüğü için diyetten çok verimli sonuç alamasak da en azından sağlıklı beslenme rutini iyi fikir olabilir. Bence değerlendirin.

Başak, biraz kaygı ve takıntı taşıyabilir hayatımıza, “ya eksik kaldıysa, ya tam olmadıysa” şeklinde, eğer böylesi bir durum yaşarsanız, bir sakinleşin, çıkıp dışarıdan bakın ve aslında yeteri kadar çaba ile neler başarabildiğinizi anlar ve rahatlarsınız.

01:03’te Merkür’e pürüzsüz akışla bağlanan Ay ile iletişim, zihinsel etkinlikler olumlu etkileniyr fakat o saatte uyumuyor olursanız tabi. Yine önemli bir şey konuşmak, mantıklı çıkarımlar yapmak, paranızı yatırımlarınızı hesaplamak için uygun zaman aralığı.

Yaklaşan Merkür-Pluto uyumsuz açısı ise iletişimde, yolculuklarda, zihinsel aktivitelerde, ticarette yıkım ve aksaklıkları anlatıyor. Birkaç gün tedbirli olmanızı tavsiye ederim. Manipulasyon, baskı, güç çekişmeleri, yalan-dolanla baskılanma gibi etkilere dikkat. Kaçırılan insanların haberlerini okuyabiliriz, veya hırsızlıklardan da söz edebiliriz.

Jüpiter ile Pluto da kontra antisya ki bu da yıkıcı etkileri, kitleleri etkileyen büyük finansal krizleri, büyük ve kontrolsüz güç savaşlarını anlatabilir.  Özellikle çetelerin, toplulukların, insan gruplarının aşırılıklarını, güç gösterilerini görebiliriz. Büyük doğa olaylarına işaret ediyor ki dilerim bu kısmı hiç tecrübe etmeyelim.

Mars ve Satürn kontra antisyası da eklenince maalesef ki çok barışçıl ve güzel bir gökyüzünden bahsedemiyorum. Herhangi bir tehlike veya savaş-saldırı karşısında müdahalesiz kalmakla ilgili olan bu görünüm vurdumduymazlık veya hareketsizlikten sebep savunmasız kalmayı ifade edebilir. Bu dönem, aksiyon almanız gereken konularda işi şansa bırakmayın.

Sevgiler

Selin