Jüpiter ve Pluto Arasında Engel Yok!

3 Haziran 03.07’de gökyüzünün büyüteci ile bir gezegen olan, bir olmayan yani gökyüzünün dışlananı engelsiz bağlanıyorlar. Öncelikle, ortak kelimeleri; bereket ve zenginlik. Yeraltının zenginlik kaynaklarını, yeraltını çok duyacağız önümüzdeki aylarda. Kavuşum anını önemsiyorum ve an haritasında yine yeraltına vurgu yapan Ay ve Mars yükselende.

Pluto dediğimizde akla ilk toplum dışına itilme, dışlanma gibi etkiler gelir ki Kova ise topluluklar, çeteler, cemaatler gibi grupları ifade eder. Jüpiter yabancıları, mültecileri ifade ederken exile olduğu İkizler’de bunun altını bir kez daha çiziyor. Buradan yola çıktığımızda, toplumdan bir biçimde dışlanan, kabul görmeyen, yabancı kabul edilen toplulukların, ülkelerin, birliklerin topluma dahil oluşlarını izleyeceğimizi düşünüyorum. Ülkelerini terk edip gruplar halinde yaşayan göçmenlerle ilgili yeni düzenlemeler, refah seviyelerini artırmak için destek ve dahi devlet olarak tanınmayan Filistin, KKTC ve Tayvan vb ülkelerin gündem olmasını bekleyebiliriz.

Ortaya çıkarılan veya keşfedilen yeraltı zenginlikleri güç dengelerini değiştirebilir. Güç, tek adam-tek ülke şeklinden, toplulukların kontrolüne geçebilir.

Çok güçlü doğa olayları izleyebiliriz, doğanın dengesini bozanlara şüphesiz ki Enlil bir ayar verecektir, tarih boyunca yaptığı gibi. Fırtınalar, depremler, yerin ayaklarımızın altından kaydığı hissini, yani aslında doğanın karşısındaki çaresizliğimizi bize hatırlatabilir.

İnanç sistemlerinde köklü değişim, dinlerin ve geleneklerin etkileneceği toplantılar, yayınlar ve kitaplar. Kapatılan dini gruplar, mekanlar ve değiştirilen sistemler.

Çok büyük finansal girişimler, kuruluşlardan bahsedeceğiz. Öncelikli olarak gıda ve/veya para-menkul değerler vb ticareti elinde bulunduran, tekeline alan şirketlerin yıkımından, değişme zorunluluğundan bahsedebiliriz. Gıda veya para tek elden değil toplulukların kararıyla ilgili bir yere taşınabilir.

Büyük hırsızlık çeteleri çökertilebilir.

Dünyada-ülkelerde kabul edilmeyen diller kabul edilebilir, eski-artık kullanılmayan antik dillere dair yazıtlar ortaya çıkarılabilir. Veya bu diller seslendirilebilir.

Ülkelerin merkez bankaları-kendilerine ait rezervleri vb ekonomik değerlerini saldırılara karşı korumak için yaratacakları çok güçlü güvenlik bariyerlerinden bahsedebileceğimiz gibi, var olan bariyerlerin yıkılması da muhtemel. Ulusal-maddi güvenlik kaygılarını konuşacağız.

Dijital orduların kurulması veya bununla ilgili atılacak adımlar. Dijital askerler gibi. Başka bir deyişle internet güvenliği için kurulacak ordular, belki…

Güvenlik kaygılarına, ülkelerin sınırlarını korumak ile ilgili alacakları önlemleri de ekleyebiliriz. Yanı sıra belirli ülke vatandaşlarına sınırları kapayabilirler de.

İletişim ağlarının-sosyal ağların ve internetin yepyeni bir boyut kazanmasından söz etmek mümkün, bazı sosyal ağların ise hacklenip ciddi maddi zararlara yol açabileceğini gözlemleyebiliriz.

Eğitimde hibrit modelin kuruluşu, uzaktan eğitimin yaygınlaştırılması ile ilgili çalışmalar yapılabilir.

Astroloji de bu açıdan nasibini pek tabi alacaktır, öncelikli olarak Astroloji yazarları ile ilgili önemli gelişmeler olabilir. Çalıntı vb yazılar ifşa olurken özgün eserler değer kazanabilir. Astroloji dernekleri nihayet bir araya gelip, konsorsiyum oluşturabilirler ve Astroloji ile ilgili yasalar netlik kazanabilir.

Toplu yıkıma sebep olabilecek hava saldırıları beklenebileceği gibi, sinek-böcek vb türlerin toplu halde bazı yerleri istilasını, kuşların toplu ölümlerini izleyebiliriz.

Uçaklar-gemiler ve tüm hava araçlarında güvenlik önlemlerinin artırılması mümkün olabileceği gibi büyük kayıplara sebep olabilecek kazaları da tecrübe edebiliriz.

Kanser-özellikle akciğer- ama tüm türleri için gelişmiş tedavilerin geliştirilmesi mümkün olabilir.

Bireysel hayatlarımız açısından ise mutlaka gözümüzü 4 açıp, tüm büyüme-güçlenme ve gelişme fırsatlarını hayatımıza almaya gayret edelim. Büyük ikramiye açısı olan bu görünüm, hayatınızın büyük ikramiyesini çıkartabilir karşınıza.

 

Sevgiler

Selin