Herkese Merhaba

Yeniaylar yeni başlangıçlar demektir, eskinin kapanıp, yeni gündemlerin zamanıdır. Konu da İkizler olunca haliyle; iletişim, aktarım, ticaret, zihinsel aktiviteler gibi konularda yeni gündemlerden bahsedeceğiz ki gökyüzündeki İkizler stelyumu da “Ya şimdi konuş, ya şimdi konuş” diyor adeta.

Saat 15.37’de İkizler burcunun 16. Derecesinde gerçekleşiyor Yeniay. Yükselenin yöneticisi Venüs’ün de eşlik ettiği bu Yeniay; krediler, vergiler, maaşlarda yeni düzenlemeler, ticari kredilerde yenilikler ve vergilendirme sisteminde zorlayıcı süreçleri ifade ediyor.

Kafalar karışık, korku ve stres de cabası. İkircikli fikirler, “kime dedi, bana mı dedi, ne dedi?” durumları çok mümkün. Çirkinlikler gündemde olabilir.

Kadınlarla ilgili tabu konuları konuşabiliriz, kadınlar için tabu konuları. Kadınlarla ilgili yerel yönetimlerin aldığı kararlara parlamentodan veto gelebilir, kontrol edilmek istenebilir mesela.

Ev-arsa-tapu konularında vergilendirme ve ödeme şeklinde yenilikler mümkün olabilir.

Ülke çalışanlarının, memurların maaşlarında yeni düzenlemeden bahsedebiliriz fakat bu halkın moral ve motivasyonuna iyi gelecek gibi görünmüyor.

Ticari kredilerde yenilikler ve belki yeni oranlardan bahsedebileceğimiz gibi vergilendirmede yenilikler de mümkün, özellikle parlamentoda alınacak kararların bu konuda etkin olabileceğini ifade edebiliriz.

İletişim, mobil telefonlar vb konularda yeni vergiler mümkün.

Halkın tabu olarak baktığı konularla ilgili çirkin dedikodulardan bahsedebiliriz.

Kuşlar, böcekler&sinekler vb canlıların sebep olduğu virüsler veya bu canlıları etkileyen virüslerden konuşmak mümkün. Veya bunlar aracılığı ile yayılan.

Para-finans dünyasında baskı, engellenme, daralma ve küçülmeden bahsedebiliriz. Satın alma ile ilgili engeller, duraklamalar olabilir. Bir dönem araç alımı durabilir mesela veya engellenebilir.

Aktarım araçlarında, küçük uçaklarda motor sorunları olabilir.

Sınavlarda sorunlar çıkabilir, sorular çalınabilir. Bu sebeple ertelenen veya iptal edilen sınavlardan bahsedebiliriz.

Kirli ticaretten, tabu olan konuların alınıp satıldığından söz etmek de çok mümkün.

Muhalefet partisinin özellikle çalışanların maaş konuları ve vergilendirme gündemleri ile ilgili vurgusunun ve sesinin yükseleceğini söyleyebiliriz.

Bireysel açıdan değerlendirecek olursak;

Hayatımıza yön vermek için zihnimizin yepyeni fikirlerle doluşabileceğini söyleyebiliriz. Fakat bu süreçte bazı ilişkilerin sonlanması, zarar görmesi de mümkün.

Ticari faaliyetleriniz konusunda da temkinli olmalı ve risk almamalısınız.

Yeni şeyler öğrenmek, araştırmalar yapmak için gökyüzü bizimle.