Herkese Merhaba,
Okulların açıldığı güne en yaraşır biçimde Ay Yay burcunda ilerliyor bugün ve eğitim-öğretim konularını oldukça destekliyor. Tüm değerli öğretmenlerimize ve dünya güzeli çocuklarımıza başarılı bir eğitim-öğretim yılı diliyorum.
Ay Yay seyrinde iken seyahatlerimizi planlayabilir, yabancı dilimizi ve kültürel birikimimizi geliştirmek için çalışmalar yapabiliriz.
Medya-tanıtım işlerimiz için de oldukça destekleyici bir gün olacaktır.
Öte yandan Merkür’ün Kova burcuna girişi ile artık iletişimde teknolojinin kullanımı, topluluklara hitap etmek, sosyal medya veya kitle iletişim araçları ile tanıtımlarımızı yapmak için önümüzde 23 Şubat’a kadar 18 günümüz var. Bu 18 gün boyunca işlerinizi, ticaretinizi, fikirlerinizi insanlara tanıtmak için çokça fırsat olacaktır. Değerlendirmenizi tavsiye ederim. Yanı sıra toplulukların, meslek gruplarının, STK ların seslerini biraz daha fazla duyacağız bu süreçte. Bilimsel fikirlerinizi tanıtmak, projelerinizi diğerlerine aktarmak için de süper zaman.
Sağlık sorunlarınız var ise doğru teşhis ve açıklık için uygundur, doktor randevularınızı alabilirsiniz.
Yanı sıra bugün, odaklanma gerektiren işlerde başarı sağlayabilir, etkili konuşmalar yapabilirsiniz. Karizmatik sohbetler için ideal.
Bugün, ilişkiler için biraz zorlayıcı olacaktır. Birlikteliklerin hasar alması söz konusu olabilir, ayrılıklar-çatışmalar mümkün. Diplomasi de bugün zarar görebilir açıkçası. Finansal açıdan ise pek iyi bir gün sayılmaz, harcamalar ve yatırımlar konusunda temkinli olunmalı. Alışveriş tavsiye etmem.
Sanat, moda, evlilikler, siyaset, realite, bankalar ve finans piyasaları (altın hariç) , güzellik merkezleri bugün hasar alabilir.
14.55 ve civar zaman aralığı önemli görüşmeler, sunumlarımızı yapmak ve kendimizi açıkça ifade etmek için destekleyici.
17.45 ve civarında ise vermeniz gereken kararlar var ise değerlendirebilirsiniz. Yeni tanışmalara ve yeni fırsatlara da açık.

Bugün burçlar;
Koç: Seyahatlerinizi düzenleyebilir, eğitim fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Kariyer amaçlarınızı gerçekleştirmek için önemli görüşmeler yapabilirsiniz. İlişkilerinizde tartışmalara dikkat!
Boğa: Ödemelerinize, kredilerinize ve paylaşılan kaynaklarınıza odaklanacağınız ve otorite olarak da oldukça etkileyici olacağınız bir gün bekliyor sizleri. Yurt dışı veya mahkeme işleriniz var ise zorlayabilir, eğitimleriniz dilediğiniz sonucu vermeyebilir.
İkizler: İlişkilerinizin ön planda olacağı, ikili görüşmelerin sıkça olabileceği bir güne hazır olun. Eğitim ve seyahatlerle ilgili yaşam alanınız hareketleniyor. İlişkilerde de önemli kararlar alabilirsiniz. Borç alıp verme konularına temkinli yaklaşın!
Yengeç: Oldukça yoğun bir iş günü bekliyor sizleri, sorumluluklarınızı yerine getirmek epey vaktinizi alacak. Sağlığınıza da dikkat. Kredi çekmek vb işleriniz için destekleyici. İlişkilerde kırıcı ve yıkıcı olmayın!
Aslan: Aşk ve flört konularının gündeminizde olduğu bir güne hazır olun. Sevdiğiniz şeyleri yapıp, sahnede olmaktan da haz alacaksınız. İş anlaşmaları da çok olası bugünlerde. Karizmatik ve etkileyicisiniz. Sağlığınıza, eklem ve kemik ağrılarına dikkat!
Başak: Eviniz ve aileniz en önemli gündem olmakla beraber, evinizde yapacağınız düzenlemeler de mümkündür. Aşk ve flört konularında da oldukça dikkat çekiyor olacaksınız. Spekülatif yatırımlarınıza ve var ise miras veya ortaklı gelirlere-borçlara dikkat!
Terazi: Telefon trafiğinin yoğun olacağı bir gün olmakla beraber kısa yolculuklar yapmak da mümkün görünmekte. Aşk ve flört konuları ise karizmanız ile şenlenecek. Fakat birebir ilişkilerinizde kırıcı olmamaya ve kırılmamaya dikkat!
Akrep: Gelir kaynaklarınızı gözden geçirip, büyütmekle ilgileneceğiniz bir güne uyanıyorsunuz. Partneriniz ile finansal konuları da masaya yatırabilirsiniz. Trafikte yavaş araç kullanın ve iş ortamında sözlü sataşmalara dikkat!
Yay: Benliğinize ve motivasyonlarınıza odaklanacağınız bir gün bekliyor sizleri. Finansal kaynaklarınızla alakalı önemli anlaşmalar ve gelişmeler söz konusu olabilir. Partnerinizi karizmatik sözlerinizle hipnoz edebilirsiniz. Spekülatif yatırımlara dikkat!
Oğlak: Kapalı alanlarda veya gizlilikle yapılması gereken işlerinize odaklanabilir, hastane ziyaretlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Gelir kaynaklarınızı güçlendirme fırsatları karşınıza çıkabilir. Aile ile tartışmalara dikkat.
Kova: Sosyal, karizmatik ve etkileyici bir gün bekliyor sizleri. Grup toplantılarınızı yapabilir, arkadaşlarla buluşabilir, sosyal medyanızla ilgilenebilirsiniz. Arkanızdan konuşulanlar canınızı sıkabilir.
Balık: Kariyeriniz ve başarılarınıza mesai harcayacağınız bir güne uyanıyorsunuz. Toplu yardım kuruluşlarında aksiyon alabilir ve biraz da kendi dünyanızda özgürlük talep edebilirsiniz. Parasal kayıplara dikkat!